memo

Bugun...
26-04-2018 09:23 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep'te Ambülans skandalında sıcak gelişme: 2 müdür alındı

Gaziantep'te Ambülans skandalında sıcak gelişme: 2 müdür alındı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep programında sağlık skandalı iki kişiyi daha koltugundan etti. Ambülans krizi bazı isimleri daha koltuğundan edeceği iddia ediliyor. "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep programında yaşanan sağlık skandalı iki kişiyi daha koltugundan etti.  Ambülans krizi bazı isimleri daha koltuğundan edeceği iddia ediliyor. 
Cumhurbaşkanı'nın 25 Şubat Gaziantep gezisinde yaşanan ambülans sıkandalının ardından Ankara'dan gelen Mülkiye müfettişleri hazırladıkları raporun ardından Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın gönderdiği acil yazıyla Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Sağlık Hizmetleri Başkan yardımcısı Dr. Cahide Orhan ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Oktay Geçeri görevden alındığının yazısını akşam üzeri İl müdürlüğüne gönderdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programında sağlık skandalı yaşanmış, detaylara MEMOHABER ulaştmıştı ve yaşanan skandaldan sonra bazı kişiler görevden uzaklaştırılmıştı. Bu skandalın ardından Bakanlık İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Selim Taşdemir'i  görevden almıştı.  İl Müdürü Doç. Dr. Abdülkadir Turgut  ise Ailevi sebeplerini bahane ederek görevinden istifa etmişti. 

SIKANDAL OLAYI MEMOHABER DUYURMUŞTU.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programında sağlık skandalı yaşandığı olayını Memohaberinternet haber sitesi kamuoyuna " Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep gezisinde sağlık skandalı" diye duyurmuştu. 

AMBÜLANS SKANDALINDA NELER OLMUŞTU

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat Gaziantep gezisinde konvoyunda yer alan ambulansın içindeki tıbbı ilaçların tarihinin geçtiği ve ambulansın yakıtının bittiği için yolda kaldığı öğrenildi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma ve danışma ekibi sorumlular hakkında tutanak tuttu.  
AMBULANSIN YAKITI BİTTİ 
İddialara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programı öncesi koruma ekipleri Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Erdoğan’ın konvoyuna katılacak ambulansın içinde olması gereken ilaçların listesini verdi ve konvoya katılacak olan ambulansın yakıtının kentin en uzak noktasına göre ayarlanması gerektiğini istedi. Sağlık Müdürü Abdulkadir Turgut’a istenilen listeyi teslim eden koruma ekipleri programın sorunsuz geçmesi için dikkatli olunması gerektiğini vurgulanmştı. 
TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇLAR AMBULANSTA
25 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın havaalanındaki karşılama programında hazır bulunan ambulansın yolda yakıtının bitmesi üzerine panik yaşandı. Ambulansta incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanın koruma ekipleri beklemedikleri bir şokla karşılaştı. Cumhurbaşkanın koruma ekiplerinin günler öncesinden ambulans içinde bulunması gereken ilaçların tarihinin geçtiği fark edildilmesi üzerine tutanak tutulmuştu.  
GÖREVDEN ALINDILAR İDDİASI
Yaşanan gelişmelerden sonra Cumhurbaşkanın koruma ekipleri tutanak tutuyor. Gelişmelerin ardından İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Selim Taşdemir Sağlık Bakanlığının talimatıyla açığa alınmıştı.

 Kaynak: HaberMerkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Doktor , 01-05-2018 21:15 aşağıdaki yorumu yaptı. Cahide hanıma yazık olmuş,işin ehli insanlar kolay kolay kaybedilmemeli.
FACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU