memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

10-09-2020 09:11 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep’te akıllara durgunluk veren olay!

Gaziantep’te akıllara durgunluk veren olay!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te Özel Akademi Hastanesi’nde yaşanan olay, bu kadar da olmaz dedirtti. İddialara göre, türkücü İbrahim Bala’nın annesi, tedavi gördüğü Akademi Hastanesi’nden iyileşti diye taburcu edildi. Eve giden yaşlı kadın hayatını kaybetti."

Sağlık sektöründe geçtiğimiz hafta Gaziantep’te akıllara durgunluk veren bir olayın yaşandı. Popstar yarışmasında ünlenen İbrahim Bala’nın iddialarına göre; annesi Adle Bala, tedavi gördüğü hastanenin ihmali yüzünden hayatını kaybetti. Bala’nın annesi geçtiğimiz hafta rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldı. Bala’nın iddialarına göre annesi Adle Bala, tedavi gördüğü hastanenin ihmali yüzünden hayatını kaybetti.

ÖNCE GAÜN HASTANESİ’NE KALDIRILDI

61 yaşındaki Adle Bala, kronik akciğer ve şeker hastasıydı. Geçtiğimiz hafta, solunum yetmezliği sebebiyle Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. İlk müdahalelerin ardından yoğunluk sebebiyle Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Adle Bala, iki gün yoğun bakımda kaldı.

SONRA AKADEMİ HASTANESİ’NE SEVK EDİLDİ

Sonraki süreci magazinburada.net’e anlatan İbrahim Bala şu ifadeleri kullandı: “Annem iki gün yoğun bakımda kaldıktan sonra normal servise çıkartıyorlar. Annem üç gün serviste kaldıktan sonra tekrar fenalaşıyor ve yoğun bakımda yer olmadığı için annemi Gaziantep Özel Akademi Hastanesi’ne sevk ediyorlar. Yoğun bakıma aldıktan sonra annem beş gün kalıyor orda. Bu esnada doktorlardan bilgi alıyoruz. Birinci gün annemizin yüzde doksan ölüm riskinin devam ettiğini söylüyorlar. Yoğun bakımın ikinci gününde annemizin solunum cihazına bağlı olduğunu ve solunum cihazı olmadan annemizin nefes alıp veremediğini söylüyorlar. Ne zaman hasta kendi başına nefes alıp verirse o zaman hastanın durumu iyiye gidiyor anlamına geliyor diye bize bilgi veriyorlar. Yoğun bakımda kaldıktan sonra annemizin durumunun iyiye gittiğini söylediler ve beşinci gün ben orada yokken annemizi taburcu etmek istediler.”

DOKTORLAR, “MESULİYET BİZE AİT” DEMİŞLER

Annesinin servise yatırılmadan taburcu edilecek olmasına anlam veremeyen İbrahim Bala sözlerine şöyle devam etti: “Dedim ki kardeşlerime, o zaman söyleyin onun mesuliyetini alıyorlar mı? Kardeşlerim de bak biz annemizi götürüyoruz annemize bir şey olmasın diye üstüne basa basa defalarca söylüyorlar.  Doktorlar mesuliyet bize ait annenizi eve götürebilirsiniz diyorlar.”

DOKTORLARIN SÖZÜNE GÜVENDİLER

Bala ailesi doktorların söyledikleri doğrultusunda hareket ederek annelerini eve götürdüler. Yoğun bakımdan çıkar çıkmaz taburcu edilen Adle Bala yarım saat içinde evine geldi. Anneleri iyileştiği için sevinen ailenin mutluluğu çok kısa sürdü. 61 yaşındaki Adla Bala eve döner dönmez tekrar fenalaştı. Çocuklar nefesi duran annelerini, eve en yakın hastane olan Defa Life’a götürdü.

YETKİLİLER NE OLUR HAREKETE GEÇSİN

Bu duruma isyan eden İbrahim Bala hastane önünde çektiği videoyla duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Neden yoğun bakımdaki bir hastayı iyileşmeden eve gönderiyorlar. Ne yapayım şimdi ben. Benim annemi geri verecek misiniz? Sizi önce Allah’a havale ediyorum sonra yetkililere şikayet ediyorum sizleri. Lütfen gereken yapılsın.”

İbrahim Bala’nın annesi Adle Bala, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Başkalarının da aynı acıyı yaşamamasını isteyen acılı oğul İbrahim Bala, annesinin vefat ettiğini gözyaşları içinde çektiği başka bir videoyla duyurdu. Videoda ağlayarak annesinin öldüğünü söyleyen Bala, “Sizi Allah’a havale ediyorum” dedi. Çektiği bir diğer videoda, annesinin hastanede fiziksel şiddete uğradığını da iddia eden Bala, gerekenin yapılmasını istedi.

Kaynak: www.magazinburada.netKaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna