Bugun...
29-06-2020 13:33 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep'te 53 hanede 68 kişi karantinaya alındı

Gaziantep'te 53 hanede 68 kişi karantinaya alındı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’in İslahiye İlçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğünün yaptığı Asal tarama (Covid 19) test sonucu yedek subay olarak askere gitmek üzere olan şahsın testi pozitif çıktı."

Gaziantep’in İslahiye İlçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğünün yaptığı Asal tarama sonucu yedek subay olarak askere gitmek üzere olan şahsın testi pozitif çıktı.
Milli Savunma Bakanlığı’nın 5 Haziran'dan itibaren silah altına alınacak yükümlülerin sevk belgelerini alabilmeleri için PCR (COVİD-19) testini yaptırmaları gerektiğinden Sağlık Bakanlığı İle Milli Savunma Bakanlığı’nın aralarında yaptığı protokol gereği İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından test yapılmasına devam edilmektedir.
Gaziantep’in İslahiye İlçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı silah altına alınacak yükümlülerin sevk edilebilmesi için tedbir amaçlı test yapılmasına devam ediliyor.
"Test yapılmasaydı askere pozitif olarak gidecekti"
Geçtiğimiz günlerde bir celbin daha ASAL tara olarak adlandırılan (COVİD-19) test alımına başlandı. İslahiye ilçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesi’nde ikamet eden Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu B.C.B. İzmir Narlıdere İstihkam Okulu Yedek Subaylık okuluna gitmek için İslahiye İlçe Sağlık Müdürlüğü ‘ne giderek PCR (COVİD-19) testi yaptırdı. Yapılan testin pozitif çıkması ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler filyasyon çalışması başlattı.
53 hanede 68 kişi karantinaya alındı.
Yapılan filyasyon çalışması sonucu 2 kişi Nurdağı ilçesi, 2 kişi de Gaziantep merkezde olmak üzere toplamda 53 hanede ikamet eden 68 kişi temaslı olduğu gerekçesi ile İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 14 gün süre ile karantina altına alındı.
Cami ibadete kapatıldı
Pozitif vaka olan B.C.B. ‘in babası olan M.B. birinci derecede temaslı olması sebebi ile İmam Hatip olarak görev yaptığı İslahiye Fevzipaşa Mahallesinde bulunan Yolçatı Camii tedbiren 14 gün süre ile ibadete kapatıldı.
Camii lojmanında ikamet eden B.C.B. çağırılan ambulans ile İslahiye Devlet Hastanesi‘ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Alınan karar sonrasında jandarma ekipleri, belirlenen adreslere giderek güvenlik önlemi aldı. Evlerin giriş kısmına şeritler çekilerek “Covid-19 salgını sebebiyle bu ev karantina altına alınmıştır” şeklinde not asıldı.
Karantina altına alınan vatandaşların ihtiyaçları ilçe Kaymakamlığına bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerince karşılanacağı bildirildi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna