memo

Bugun...
13-02-2018 13:30 Kategori: SAĞLIK

Gaziantepli Doktor Yılmaz'ın başarısı

Gaziantepli Doktor Yılmaz'ın başarısı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Patoloji Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 27. Ulusal Patoloji Kongresi Antalya'da yapıldı. En iyi Poster Bildiri Birinciliğini Şehitkami Devlet Hastanesinin Patoloji doktoru Uz.Dr.Zeynep Sağnak Yılmaz'a verildi. "

Patoloji Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 27. Ulusal Patoloji Kongresi Antalya'da yapıldı.  En iyi Poster Bildiri Birinciliğini Şehitkami Devlet Hastanesinin Patoloji doktoru Uz.Dr.Zeynep Sağnak Yılmaz'a verildi.   

Serik ilçesi  Belek turizm merkezinde 15-18 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılan bir otelde gerçekleştirilen kongreye 700'ün üstünde bilim adamının katıldığı.  27. Ulusal Patoloji Kongresinde ‘’Patoloji Uzmanlık Eğitim Standartları Nasıl Olmalıdır? Örneklerle Uzmanlık Eğitim Programı Bileşenleri’’ Çalışması ile 27. Ulusal patoloji kongresi kapsamında düzenlenen yarışmada En iyi Poster Bildiri Birinciliğini Şehitkamil Devlet Hastanesinin sevilen Patoloji doktorlarından Uz.Dr.Zeynep Sağnak Yılmaz alarak Gaziantep'in yüz akı oldu. Ulusal Patoloji kongresinin kendileri için çok verimli geçtiğini belirten Uz.Dr.Zeynep Sağnak Yılmaz,  Doğru tanının etkin tedavinin ilk basamağı olduğunun belirten Dr. Yılmaz, "Doğru tanı için gelişen teknolojiyle birlikte multi disipliner çalışma doğmuştur. Patologlar, klinisyenler ile birlikte ele ele çalışarak sadece morfolojik tanımlamalar yapılmamakta aynı zamanda moleküler değişiklikler de tespit edilmeye çalışılmaktadır" dedi. 

Ulusal Patoloji Kongresinin ardından yapılan ödül törenine Patoloji Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Prof. Dr. Serpil Dizbay Sak ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülkü Yılmaz'ın da hazır bulunduğu törende birincilik belgesini alan Uz.Dr.Zeynep Sağnak Yılmaz sevincini görev yaptığı Şehitkamil Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ali Güven Fincan ve yöneticileriyle paylaştı.  Başhekim Fincan ise, Hastanelerini en iyi bir şekilde temsil eden Patoloji Uzmanı Dr. Yılmaz'a Teşekkür ederek başarılar diledi. 

 

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU