memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

20-03-2019 18:12 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep'in sağlığı yeniden dizayn ediliyor

Gaziantep'in sağlığı yeniden dizayn ediliyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep üçüncü üniversite hastanesine kavuşuyor. Cumartesi günü Gaziantep'e gelecek olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve beraberindeki heyet Gaziantep'in sağlığını ve yeni kurulan üniversiteye devredilecek hastane konularını görüşecekler."

Gaziantep'in ikinci devlet üniversitesi İslam Bilim ve Teknoloji üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETO/PDY davaları sonrasında el konularak Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine katılarak Mücahitler Ek binası olarak 300 yataklı olarak faliyet gösteren hastaneyi Rektör Hatipoğlu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan istedi.

MÜCAHİTLER HASTANESİ ÜNİVERSİTEYE DEVREDİLİYOR

İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin bünyesinde kurulacak olan Tıp fakültesi uhdesinde faliyet gösterecek bir hastaneye ihtiyaç olduğundan dolayı  devlet tarafından el konulan ve Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma hastanesi bünyesinde faliyet gösteren Mücahitler Ek binası olarak kullanılan hastaneyi üniversite bünyesine kattmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan istendiği ve  onayını almasından sonra  Salğk Bakanı Fahrettin Koca'nın Cumartesi günü Gaziantep'e gelişinde devir konusu ve bazı sağlık yatırımlarını masaya yatıracakları öğrenildi. 

YENİ YAPILACAK HASTANELER MASAYA YATIRILACAK

Cumartesi günü Gaziantep'e gelecek olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve beraberindeki 3 kişilik uzman ekip Gaziantep'in sağlığını masaya yatıracağı, Karataş mevkiinde yapılmakta olan içersinde 7 branş hastaneyi barındıran 1800 yataklı şehir hastanesinin açılmasından sonra Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin taşınması öncesi kadrolarını oluşturması için bir üneiversite hastanesi ile afiliye edilmesi, Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine ek olarak yapılması kesilneşen 300 yataklı ek binası ve 25 Aralık Devlet Hastanesi bahçesine yapılması kesinleşen 300 yataklı hastane ve açılması yılan hikayesine dönen ve bir türlü bakanlık tarafından personel verilmeyen Abdülkadir Yüksel Hastanesinin açılması konularını masaya yatıracağı öğrenildi. Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU