memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

06-12-2019 09:47 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep şehir hastanesi ne zaman açılıyor! Kaç sağlıkçı atandı

Gaziantep şehir hastanesi ne zaman açılıyor! Kaç sağlıkçı atandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sağlık Bakanlığı'na bağlı Gaziantep Kamu hastahanelerinde görev yapabilecek 635 yeni personel kadrosu ataması için düğmeye bastı."

Sağlık Bakanlığı'na 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı kararının ardından Gaziantep'e verilecek kadro da belli oldu. Sözleşmeli personel alımı için kadroları "7 bin 525'i hemşire, 2 bin 182'si ebe ve 6 bin 951'i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere, psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında Gaziantep'te görev yapacak 635 personelin Ocak ve Şubat ayında atamalarının yapılacağı belirtildi. 

2019 yılında hizmete açılan Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesinin personel noksanlığı nedeniyle tam kapasiteyle açılışı aylar süren ertelemeyle bir türlü yapılamamıştı. Yeni atanacak personelle tüm birimlerinin açılması bekleniyor.

ŞEHİR HASTANESİ PLANLAMASI  BAŞLADI
Ortadoğunun sağlık merkezi konumundaki Gaziantep'e 2020 yılında açılması planlanan 1875 yataklı Gaziantep Şehir Hastanesinin planlaması Bakanlık tan gelen 2 Şehir Hastaneleri kordinatörü ile Sağlık İl müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma hastanesinde iki gün süren çalışmayla planlama başlatıldı. Palnamayı yapan ekip,Tıbbi cihaz, Cerrahi alet ve Personel planlamasını iki ay sonunda tamamlayıp Bakanlığa sunum yapacağı öğrenildi.
Gaziantep Şehir  Hastanesinin  tam kapasitelye hizmete girmesiyle yaklaşık 5 bin personelin görev alması bekleniyor.

HANGİ HASTANELER TAŞINACAK
Gaziantep'in Şahinbey ilçesi karataş bölgesinde yapımı devam eden ve içersinde 7 branş hastanesini bulunduran sağlık kompleksinin içirsende ayrıca Sağlık İl Müdürlüğü hizmet binası ve 112 sağlık hizmetlerinin komuta kademesinin de bulunduğu şehir Hastanesi açılmasıyla şehir merkezinde bulunan fiziki şartları uygun olmayan Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma hastanesinin yanı sıra kamuya ait mevcut bazı hastanelerinde buraya taşınarak sağlık hizmetlerini burada vereceği öğrenildi.  

Gaziantep'e atanacak Personel kadro listesi

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna