memo

Bugun...
25-06-2019 16:18 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep sağlık camiasında neler oluyor!..

Gaziantep sağlık camiasında neler oluyor!..
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"1 Bakan yardımcısı 3 Genel müdür ve 5 Daire başkanı yarın Gaziantep'e geliyor. Suriye görev gücü toplantısı dahil, Gaziantep'in son günlerde bebek ölüm oranlarıyla Türkiye'de ilk sırada yer alması ve Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesinde personellerin ödemelerini alamaması konuları ile sık sık gündeme gelen Gaziantep'e üst düzey yöneticileri ile çıkarma yapıyor. "

1 Bakan yardımcısı 3 Genel müdür ve 5 Daire başkanı yarın Gaziantep'e geliyor. Suriye görev gücü toplantısı dahil, Gaziantep'in son günlerde bebek ölüm oranlarıyla Türkiye'de ilk sırada yer alması ve Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesinde personellerin ödemelerini alamaması konuları ile sık sık gündeme gelen Gaziantep'e üst düzey yöneticileri ile çıkarma yapıyor. Bu ziyaretle çalışmalar yerinde gözlemlenecek bu kapsamda Gaziantep valiliği de toplantı yapılıp konular masaya yatırılacak. İl Sağlık Müdürlüğünün mali ve sağlık hizmetleri yönünden basın yayın organlarında da sık sık yer alması bu ziyareti daha önemli hale getirdi..

YENİ YATIRIMLAR DA MASADA..

Gaziantep Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile 25 Aralık devlet hastanesi arazilerine yapılacak ek bina ile Nizip Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının yapılması noktasında hem engeller hemde ortaya çıkan sorunlar masaya yatırılacak.. 2019 yılı yatırım planına giren bu doğrultuda Resmi gazetede yayınlanan yeni yatırımların yapılması bazı kesimlerce engellenmek isteniyor. Resmi gazete yayınlanmak suretiyle 2019 yılı yatırım planına alınan bu yatırımların iptal edilip edilmemesi de toplantıda konuşulacak konuların başında geldiği öğrenildi..

O BİNANIN KİRALANMASI DA GÜNDEM KONUSU

Gazikent civarında yapımı tamamlanan ve yüksek katıyla dikkat çeken özel hastanenin daha önce sağlık bakanlığı tarafından kiralanması teklif edilmiş ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından şehir hastanesi açılacağından bu muhitte bir hastane açılmasına ihtiyaç olmayacağı düşüncesiyle sıcak bakmadığı kiralama işinin yeniden tüm yönleriyle masaya yatırılacağının da konuşulacağı iddia edilen konular arasında yer aldığı öğrenildi.. 

AÇILAMAYAN HASTANE DE MASADA..

Yapımı tamamlanan önce 25 Aralık devlet hastanesine bağlı semt polikliniği şeklinde bir süre hizmet veren, sonrasında yönetici atamalarıyla birlikte ayrı müstakil bir şekilde sadece poliklinik hizmeti veren ve son olarak personele yapılan ödemelerin gecikmesiyle gündeme gelen ve görev yapan personelin ek ödeme yönünden Ersin Arslan Eğitim ve araştırma hastanesine bağlanan, açılması yılan hikayesine dönen Perilikaya daki Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesinin neden açılamadığı ve eksiklerinin neler olduğu konusuda konuşulacak, il sağlık müdürü Dr Serdar Sarıfakı dan konuyla ilgili detaylı bilgi alınacağı iddia edildi.. 

BEBEK ÖLÜMLERİNİN NEDENLERİ KONUŞULACAK

Geçtiğimiz günlerde bebek ölüm oranları ile Türkiye'de en yüksek orana sahip olmasıyla gündeme gelen Gaziantepte, bu oranın neden yüksek olduğu, bu konuda yetkililerin ihmalinin olup olmadığı, denetimlerin olması gerektiği gibi yapılıp yapılmadığı, bu yüksek oranın düşürülmesi için gerekli çalışmaların yapılıp yapılmadığı ile önümüzdeki dönemde yapılacak iyileştirmelerin de masaya yatırılacak konular arasında olduğu gelen bilgiler arasında.. 

GÖZLER YARINKİ ZİYARETTE..

Bu toplantının Gaziantep'teki Sağlık sorunlarına  ileri ki dönemlerde ne gibi çözümler üreteceği Gaziantep kamuoyunda merakla bekleniyor.

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU