memo

Bugun...
06-07-2018 13:28 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep sağlığına son dakika flaş atamalar!..

Gaziantep sağlığına son dakika flaş atamalar!..
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Geçtiğimiz ay içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından Gaziantep ve Kilis İl Sağlık Müdürlükleri bünyesinde kurulan Suriye Görev Gücü Başkanlıklarına bağlı Yurtdışı Hastanelere yeni atamalar yapıldı. "

Geçtiğimiz ay içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından Gaziantep ve Kilis İl Sağlık Müdürlükleri bünyesinde kurulan Suriye Görev Gücü Başkanlıklarına bağlı Yurtdışı Hastanelere yeni atamalar yapıldı. Bu ayın sonunda açılacak olan 200 yataklı tam teşekküllü El Bab hastanesine Başhekim olarak Dr. Erkal Ay, Hastane Müdürü olarak Çocuk Hastanesi Eski Müdürü Ahmet Büyük, Başhemşireliğe ise Hülya Çiğdem Köroğlu atandı. Atanan sağlıkçıların asli görev yerinde aldıkları maaşın yanı sıra yurtdışı görev tazminatı da alacağı söylenirken, Cerablus Hastanesi'nde uzun süredir başhekimlik görevini sürdüren Dr. Yasin Şahin, müdürlük görevini sürdüren Muhammed Öztekin ve Başhemşire Yasin Maraşlıoğlu'nun görev süreleri bakanlıkça 3'er ay uzatıldı. 

GÖREV SÜRELERİ UZATILDI

Suriye Görev Gücü'ne yeni atamalar yapıldı. bu ayın sonunda açılacak olan 200 yataklı tam teşekküllü El Bab hastanesine Başhekim olarak Dr. Erkal Ay, Çocuk Hastanesi Eski Müdürü Ahmet Büyük Hastane Müdürü, Ahmet Büyük'ün yardımcılığına Kemal Çetin, Başhemşireliğe Hülya Çiğdem Köroğlu atandı. Atanan sağlıkçıların asli görev yerinde aldıkları maaşın yanı sıra yurtdışı görev tazminatı da alacağı söylenirken, Cerablus Hastanesi'nde uzun süredir başhekim olan Dr. Yasin Şahin'in, müdürlük görevini yapan Muhammed Öztekin ve Başhemşire Yasin Maraşlıoğlu'nun görev süreleri bakanlıkça 3'er ay uzatıldı. 

EL BAB'A 200 YATAKLI YENİ HASTANE YAPILDI

Ayrıca bu ayın sonunda El Bab'a 200 yataklı yeni ve tam donanımlı hastanenin açılışı yapılacak. Suriye Görev Gücü başkanlığına henüz başkan ataması yapılmazken, Eski Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Uzunaslan ise geçtiğimiz günlerde Başkan yardımcısı olarak atanmıştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan iki Suriye Görev Gücü Başkanlıklarına bağlı hastanelere atanan personellerin görev sürelerinin 3 ay olduğu belirtildi. 
İŞTE O İSİMLER:Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU