memo

Bugun...
11-01-2018 09:19 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep Çocuk Hastanesi'nde çocukları eğlendiren uygulama

Gaziantep Çocuk Hastanesi'nde çocukları eğlendiren uygulama
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde kurulan oyun parkı hastaneye tedavi için gelen çocukların yüzünü güldürüyor."

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde kurulan oyun parkı hastaneye tedavi için gelen çocukların yüzünü güldürüyor.

Hasta çocukların moral ve motivasyonunu yükseltmek ve çocuklarda var olan doktor korkusunu yenmek amacıyla Çocuk Hastanesi içerisinde geniş bir alana kurulan oyun parkında salıncaktan kaydırağa oyun parkurlarına kadar birçok oyun aleti bulunuyor.

Tatlı Çarşamba

Hastanede “Tatlı Çarşamba”  olarak nitelendirilen gün,  hastaneye Palyaço ve Nasreddin Hoca geliyor, hastanedeki çocuklarla vakit geçirerek çocukların eğlence kaynağı oluyor.

Böylelikle çocuklar hastaneye gitmekten korkmuyor aileler için ise çocuklarını hastaneye götürmek kolaylaşıyor.

Yapılan bu uygulamalardan duydukları memnuniyeti dile getiren hasta yakınları ise,  çocuklar için düşünülen böylesi güzel etkinliklerin çocukların doktor korkularını yenmesi,  moral ve motivasyon kaynağı olması açısında sevindirici olduğunu dile getirerek böyle bir çalışmaya imza atanlara teşekkür ediyorlar.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU