memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

20-12-2018 21:49 Kategori: SAĞLIK

Flaş Flaş Flaş Gaziantep'te sağlık da Son Dakika Atamalar...

Flaş Flaş Flaş Gaziantep'te sağlık da Son Dakika Atamalar...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te Son Dakika Sağlık Müdürlüğü bünyesinde ve Kamu Hastanelerinde yapılan değişiklikler ve atamalar gündeme bomba etkisi yarattı. "

Aylardan beri yapılması beklenen atamalar ve görevden almaların bir kısmı nihayet yapıldı. Önümüzdeki günlerde ise Gaziantep Sağlığında üst düzey bürokratlarından bazılarınında görevden alınacağı ve yerlerine yeni atamaların yapılacağı konuşulmaya başlandı. 

KİMLER ATANDI

Gaziantep Suriye Görev gücü Başkanlığına Dr. Hakkı Büyükbeşe, Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkan Yardımcılığına Dr. Cihat Yılmazer Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mali ve İdari İşler Müdürlüğü'ne Selahattin Tekatlı, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne İlyas Özberk ve Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürlüğüne Muzaffer Yıldız getirildiler.

ATAMADA KİMLER ETKEN OLDU

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serdar Sarıfakı'nın yaklaşık 10 ay önce atanmasından sonra çalışabileceği ekibi bir türlü değiştiremedi. Sürekli ötelenen değişikliklerin bir kısmı nihayet bugün yapılmaya başladı. AK Parti Gaziantep 5 Milletvekili ve İl Başkanı Eyüp Özkeçeci'nin ortaklaşa aldıkları karar sonrasında  Sağlık Bakanı ile görüşmelerinden ardından bu atamaların gerçekleştiği öğrenildi.

KİMLER ALINDI

AK Parti Milletvekillerinnin 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler öncesi Gaziantep Sağlığı yeniden dizayn edilmeye başlandı. İl Müdürü Dr. Serdar Sarıfakı'nın göreve atanır atanmaz Başkan ve Başkan yardımcılarından çalışmak istemediği bazı isimleri AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ile görüşerek bakanlığa bildirdi. Ancak görevden alınmak istenen isimler siyasi tanıdıklarını devriye sokarak defans oldular. Ancak bu isimlerden Halk Sağlığı Başkanı Dr. Mehmet Emin İnce ve Kamuhastaneleri Başkan Yardımcısı  Mustafa Çiriş'in görevden alınma yazılarının bakanlıktan onaylandığı ÇKYS sistemine düşmesinin an meselesi olduğu öğrenildi. 

GÖREVE ATANANLAR KİMLER

Akşam mesai bitiminin hemen ardından ÇKYS sistemine  Daha önce Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nde mali hizmetlerden sorumlu başkan  olarak görev yapan Selahattin Tekatlı'nın Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mali ve İdari İşler Müdürlüğü'ne atanmasıyla başladı. Aynı hastaneye Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne İlyas Özberk ve Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürlüğüne Muzaffer Yıldız atandığı fakat mesai bitimine denk geldiği için ÇKYS sistemine yarın sabah düşeceği öğrenildi. 

Yeni atananlar arasında Gaziantep Suriye Görev gücü Başkanlığına getirilen bir başka başarılı isim ise Halen Şahinbey İlçe Sağlık Müdürlüğü görevini yapan Dr. Hakkı Büyükbeşe, Bir başka isim ise Gaziantep'in yakiynen tanıdığı Fizik Tedavi Uzmanı Bülent Yılmazer'in oğlu Dr. Cihat Yılmazer ise Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkan Yardımcılığına atamasının yapıldığı öğrenildi. Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU