memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

05-01-2019 15:45 Kategori: SAĞLIK

Doç. Dr. Çevik: Bademcik ameliyatı için uygun zaman

Doç. Dr. Çevik: Bademcik ameliyatı için uygun zaman
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"NCR İnternational Hospital Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanlarından Doç. Dr. Cengiz Çevik, çocukların ertelenen bademcik (tonsillektomi) ameliyatını yaptırmak için yarıyıl tatilinin uygun bir zaman olduğunu söyledi. "

NCR İnternational Hospital Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanlarından Doç. Dr. Cengiz Çevik, çocukların ertelenen bademcik (tonsillektomi) ameliyatını yaptırmak için yarıyıl tatilinin uygun bir zaman olduğunu söyledi.

Bademcik ve geniz eti sorunu bulunan çocukların kanama olmadan, yatış gerektirmeden yapılan bademcik ameliyatları ile sağlığına kavuşabileceğini dile getiren Doç. Dr. Cengiz Çevik, ameliyatın çocukların okul başarısını da olumlu yönde etkilediğinin altını çizdi.

Doç. Dr. Çevik şunları söyledi: “Çocukların nefes yolu yetişkinlere göre daha dardır. Büyüyen bademcikler zaten dar olan bu hava yolunu daha da darlaştırarak çocuklarda horlama, huzursuz uyku, gece terlemeleri ve uykuda nefes tıkanması gibi sorunları tetikler. Tedavi edilmezse çocuklarda büyüme ve gelişme bozuklukları, saldırganlık, huysuzluk ve öğrenme güçlüklerine neden olur. Vücudun yeterince oksijen alamamasına bağlı ortaya çıkan bu gibi sorunların çözümü bazı hastalarda cerrahidir. Daha önce okul nedeni ile çocuğunun bademcik ve geniz eti ameliyatını erteleyen aileler için, özellikle ameliyat sonrası bakım açısından bu yarıyıl tatilinin bir fırsat olarak değerlendirilmesinin mümkün olduğunu düşünüyorum.” dedi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU