memo

Bugun...
19-03-2018 17:28 Kategori: SAĞLIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep gezisinde sağlık skandalı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep gezisinde sağlık skandalı!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programında sağlık skandalı yaşandı."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep programında sağlık skandalı yaşandı.
Detaylara MEMOHABER ulaştı
Yaşanan skandaldan sonra bazı kişiler görevden uzaklaştırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programında sağlık skandalı yaşandı.  Erdoğan’ın konvoyunda yer alan ambulansın içindeki tıbbı ilaçların tarihinin geçtiği ve ambulansın yakıtının bittiği için yolda kaldığı öğrenildi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma ve danışma ekibi sorumlular hakkında tutanak tuttu. 
1 Ay önce AK Parti Gaziantep 6. Olağan İl Kongresine katılmak üzere Gaziantep’e gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programında skandal yaşandığı ortaya çıktı. 
AMBULANSIN YAKITI BİTTİ 
İddialara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Şubat’taki Gaziantep programı öncesi koruma ekipleri Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Erdoğan’ın konvoyuna katılacak ambulansın içinde olması gereken ilaçların listesini verdi ve konvoya katılacak olan ambulansın yakıtının kentin en uzak noktasına göre ayarlanması gerektiğini istedi. Sağlık Müdürü Abdulkadir Turgut’a istenilen listeyi teslim eden koruma ekipleri programın sorunsuz geçmesi için dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. 
TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇLAR AMBULANSTA
25 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın havaalanındaki karşılama programında hazır bulunan ambulansın yolda yakıtının bitmesi üzerine panik yaşandı. Ambulansta incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanın koruma ekipleri beklemedikleri bir şokla karşılaştı. Cumhurbaşkanın koruma ekiplerinin günler öncesinden ambulans içinde bulunması gereken ilaçların tarihinin geçtiği fark edildi. 
GÖREVDEN ALINDILAR İDDİASI
Yaşanan gelişmelerden sonra Cumhurbaşkanın koruma ekipleri tutanak tutuyor. Gaziantep Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Oktay Geçer ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Selim Taşdemir Sağlık Bakanlığının talimatıyla açığa alındı. Konu hakkında soruşturma başlatıldı. Konuyu araştırmak üzere Ankara’dan müfettiş geldiği öğrenilirken, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Oktay Geçer ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Selim Taşdemir, görevden alınma yazılarının Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi’nde (ÇKYS)düşmesi bekleniyorEditör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU