memo

Bugun...
15-08-2018 17:05 Kategori: SAĞLIK

Cuma Kerkez daha fazla çalışma sözü verdi

Cuma Kerkez daha fazla çalışma sözü verdi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sağlık -Sen Gaziantep Üniversitesi Şubesi Başkanı Cuma Kerkez ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırıma kalkışmasını kınadı. "

Sağlık -Sen Gaziantep Üniversitesi  Şubesi Başkanı Cuma Kerkez ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırıma kalkışmasını kınadı.  


KİRLİ SAVAŞI LANETLİYORUZ
Türkiye’nin küresel emperyalizmin ekonomik kuşatmasına maruz kaldığını ve yapılanların ahlak dışı olduğunu söyleyen Gaziantep Üniversitesi Şube Başkanı Cuma Kerkez, “Türkiye’nin ekonomisine, üretimine, emek ve alın teriyle elde edilmiş birikimlerine yönelik bu saldırılar; ahlak dışıdır,  hukuk dışıdır, demokrasi dışıdır, gayri meşrudur. Bizler emeğimizi, alın terimizi insanımızın hizmetine sunan, milletimizin sağlığı ve esenliği için 7/24 ülke için nöbet tutan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak bu kirli savaşı lanetliyoruz. Ülkemizin ve milletimizin yararı için alınan kararların arkasında olacağımızı, küresel sermayenin baskılarına boyun eğmeyeceğimizi bütün dünyaya ilan ediyoruz” dedi. 
DAHA FAZLA ALIN TERİ DÖKECEĞİZ
“Çalışkan, fedakâr, vatansever sağlık çalışanları olarak tam bağımsız bir Türkiye için yüksek ideallerin peşinde koşmaya devam edeceğiz” diyen Kerkez, “Ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedeflerini emeğimizle, alın terimizle ve bütün varlığımızla destekleyeceğiz. Sağlıkta Yeni Türkiye’nin liderlik potansiyeline yürekten inanıyoruz. Bu bağlamda kendi çalışma alanımızda Türkiye’yi milli üretim, milli teknoloji, milli ekonomi hedeflerine ulaştırmak için daha fazla gayret gösterecek, daha fazla alın teri dökeceğiz. Biliyoruz ki, Türkiye’nin mücadelesi, sadece misakı milli sınırları içine sığan bir istiklal mücadelesi değil insanlığı esaretten kurtaracak bir istikbal mücadelesidir” diye konuştu. 


AMERİKA’YA KARŞI DİRENİŞ AÇIKLAMASI
“Yeni Türkiye’de, sağlık milli ekonominin lokomotifi sektörlerinden biri olacak” diyen Kerkez konuşmasına şöyle devam etti; “Tıbbi cihazda, ilaçta, aşıda, büyük ve güçlü Türkiye’ye yakışan yerlileşme ve yerelleşme, hedeflerimiz var. Özellikle sağlık turizminde dünya liderliği hedefimiz var. Bu hedefler gerçekleştiğinde dünyaya sağlık hizmeti, sağlık teknolojisi, sağlık bilgisi ihraç eden lider ülke olacağız. İnanıyoruz ki, Türkiye’ye ekonomik savaş ilan edenler; kaya gibi sağlam milli birliğimizden toz bile koparamayacaklar. Sadece Türkiye değil dünyanın bütün emekçileri kapitalist Amerika’ya karşı birleşmeli sömürgeci çarklara su taşıyanlara taviz vermemeli, ekmeği ve emeği hedef alan küstah Amerika’nın çirkin kalkışmasına karşı onurlu bir direniş içinde olmalıdır.”Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU