memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

30-06-2021 21:01 Kategori: SAĞLIK

Bossan Hospital Gaziantep'te hizmete açıldı

Bossan Hospital Gaziantep'te hizmete açıldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Bossan Hastanesi hasta kabulüne başladı. Tarihi İpek yolu üzerinde 5 yıldızlı otel konforunda hizmete açılan Özel Bossan Hospital ayrıcalıklı ve göz alıcı mimarisi ile dikkat çekerken hastanenin uzman hekim kadrosu ve dünyada kullanılan son tıbbi teknoloji ürünlerini bünyesinde barındırıyor olması hastalar için farklı bir ayrıcalık sunuyor."

Sağlık turizminde ciddi hedeflerle hizmet vermeye başlayan Özel Bossan Hospital, tüm branşlarda ayrıcalıklı bir sağlık hizmeti sunarken hastalara tam kapasite ile konforlu bir otel hizmeti de sunuyor. Özel Bossan Hospital’in özel mimari yapısından uzman hekim kadrosuna ve hastanenin teknolojik imkanlarına kadar tüm detaylarını www.memohaber.com’a yaptığı özel açıklamalarla anlatan Özel Bossan Hospital Genel Müdürü Oğuz Engiz, Bossan Hospital’in Gaziantep’in sağlık alanındaki ilerlemesine büyük bir ivme katacağını ve Gaziantep’i bölgenin sağlık turizmi merkezi haline getireceğini dile getirdi.

BOSSAN HOSPITAL’İN HEDEFLERİ HEYECAN VERİCİ

Tarihi İpek Yolu üzerinde 5 yıldızlı bir otelden daha konforlu bir hastane açıldı. Gaziantep’teki diğer hastanelerden birçok farklılıklar gösteren Özel Bossan Hospital,uzman hekim kadrosu, sürekli özel iletişim ve insan ilişkileri eğitiminden geçen sağlık çalışanları, özel tasarım mimarisi, 5 yıldızlı otellerde bulamayacağımız nitelikteki otel hizmeti, son teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ve 40 bin metrekarelik geniş alanı ile hastalarına büyük bir ayrıcalık sunuyor. Bossan Hastanesi’nin hizmete açıldıktan sonra hastalar için hızlı bir şekilde tercih merkezi haline geldiğini dile getiren Özel Bossan Hospital Genel Müdürü Oğuz Engiz, www.memohaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı’ya özel açıklamalarda bulundu.

GAZİANTEP ÖZEL SAĞLIK HİZMETİ ALMAKTA KARARLI

Özel Bossan Hospital’in bölgedeki diğer hastanelerden birçok farklılıklar gösterdiğini anlatan Özel Hastanenin Genel Müdürü Oğuz Engiz, “Farklılıklarımızdan birincisi, tamamen hastane olarak mimarisi planlanmış ve kapsamlı bir mimari, mühendislik ve de teknolojik altyapıya sahip bir hastane olmamızdır. Şu an itibariyle hastanemizin belli bir kısmı faaliyette. Fakat hastanemiz açıkçası tam bir üniversite hastanesi niteliğinde detaylıca planlanmış 40 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde faaliyet gösteriyor. Şu anda 75 yatak ile faaliyet gösteren hastanemiz 500 yatak ile hizmet verebilecek kapasiteye sahip. Belirli branşlar üzerine radyoterapi, kemoterapi, kalp cerrahisi ve kemik ilik nakli yapmaya müsait alanları var. Bunun için bakanlık ile görüşüyoruz. Temel branşlarda hizmet veriyoruz, bu konuda hiçbir sorunumuz yok. Hastanenin yapısı ve büyüme potansiyeli düşünüldüğünde çok büyük bir hastaneyiz. Gaziantepliler özel sağlık hizmeti almak konusunda kararlılar. Bunun başlıca nedeni kamudaki sunulan hizmetlere göre özel hastanelerdeki hizmetlerin daha hasta odaklı olmasıdır. Özel hastaneler de ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. İnsanlar neden özel hastaneye gider sorusunun cevabı; sunulan konfor, hastanın özel ilgi ve saygı görmesi ve de işlemlerin hızlı yapılıyor olmasıdır. Hastaya olan saygının en önemli göstergesi de nitelikli bir bina altyapısı, ileri teknoloji ve nitelikli hekim kadrosu bulundurmaktır.  Bütün özel sigortalarla, SGK ve de özel sandıklarla anlaşmamız mevcut. Geniş bir toplum kesimine hizmet vermek üzere faaliyetlerimiz sürüyor” ifadelerinde bulundu.

ACİL ÜNİTESİNDE AYNI ANDA 30 HASTAYA TEDAVİ SUNABİLİYORUZ

Bossan Hospital’in özel mimarisinden birçok imkanına kadar büyük bir fark yarattığına dikkat çeken Bossan Hospital Genel Müdürü Oğuz Engiz, “Bizi farklı kılan konu hastane mimarisidir. Bu hastalara verilecek en önemli değer diye düşünüyorum. Farklı standartlarda özel hastaneler var fakat burası farklı bir mimari ile hastaya hizmet veriyor. Diğer önemli nokta tıbbı teknoloji alanında son teknoloji ürünlerinin kullanıyor olmamız. Tüm ünitelerde en son teknoloji ürünü olan tıbbi cihazlar kullanılıyor ve ameliyathanelerimiz dünyanın en kaliteli markalarının ürünleri ile donatıldı.

Ameliyathanemizin duvarları cam. Bu antibakteriyel bir ortam sağlıyor. Bu son derece farklı ve önemli bir nokta. İyi bir hekim ve hemşire kadromuz mevcut. Modern ve çağdaş bir ortamda uygun hekim ve sağlıkçı kadrosu ile hizmet veriliyor. 22 katlı hastanemizin son katında 200 kişilik bir konferans salonumuz mevcut. Gaziantep’in tüm hemşire yöneticileri ile bir araya geldik ve etkin bir isim konferans verdi. O salondaki seminerler lüks bir otelin salonundan eksik değil. Çalışanların eğitimine ve gelişimine verilen önemin göstergesidir bu. Yabancı dil bilen çalışanlarımız mevcut. Sağlık turizmi alanında kendimizi geliştirmek istiyoruz ve bunu sağlayabilecek gücümüz var. Bölgemizde sağlık turizmine ihtiyaç var. Hastanemiz göz dolduran bir hastane. Çok geniş ve büyük bir acil ünitemiz var. Aynı anda 30 hastayı müşahade altına alabiliyoruz” dedi.

Özel Bossan Hospital’in hedefleri olan büyük bir hastane olduğunu vurgulayan Özel Bossan Hospital Genel Müdürü Oğuz Engiz, Özel Bossan Hastanesi’nin bilinmeyenlerini ve farklılıklarını, hedeflerini, misyonunu ve vizyonunu, hastanede faaliyet gösteren bölüm ve branşları, hastanenin sahip olduğu tıbbi teknolojik imkanlarını, hastanenin uzman hekim kadrosundaki ayrıcalığı ve hastane çalışanlarının ne gibi eğitimlere tabi tutulduğuna kadar birçok konuda özel açıklamalar yaptı. Bossan’ın Gaziantep’in sağlık hizmetine ayrı bir kalite getireceğine dikkat çeken Oğuz Engiz, şu açıklamalara yer verdi…

BOSSAN HOSPITAL AÇILDI

“Özel Bossan Hospital, Gaziantep’in halıcılık sektöründe uzun yıllardır sanayici olarak faaliyet gösteren Bossan Halı’nın Gaziantep’e kazandırdığı ve bölgenin en büyük özel hastanelerinden biri olma özelliğine sahip. Halit, Mehmet, Mustafa ve Şevki Bostan’ın ortaklığında kurulan hastane 1 Şubat 2021’de hasta kabulüne başladı ve sağlıktaki tercih merkezlerinden biri oldu.”

60 BİN METREKARELİK DEV HASTANE

“Bossan Hospital, Gaziantep’te Gazikent Bölgesi’nde toplam 40 bin metrekaresi hastane binası 20 bin metrekaresi de sosyal tesis olmak üzere toplam 60 bin metrekare kapalı alana sahip ve toplam 500 yatak kapasiteli olarak planlanmış bir özel hastane şeklinde hizmet veriyor. Hastane mimari yapılanması ve hizmet üretim kapasitesi olarak Güneydoğu Anadolu’nun en büyük özel hastanesi olma özelliğini taşıyor.”

ÖZEL MİMARİ İLE İNŞAA EDİLEN BOSSAN HOSPİTAL 5 YILDIZLI OTEL’DEN DAHA KONFORLU

“Hastanenin mimari planlamasında tüm tıbbi branşların yanı sıra radyoterapi ünitesi, radyocerrahi ünitesi, kemoterapi ünitesi, nükleer tıp ünitesi, tüp bebek ünitesi, koroner anjiyografi ünitesi, koroner ve KVC yoğun bakım üniteleri de mevcut olup zaman içinde devreye alınacaklardır. 

SGK’LI HASTALAR DA FAYDALANABİLİYOR

“SGK ile anlaşmalı olan hastanenin tıbbi bölümleri ise iç hastalıkları, çocuk sağlığı ve hastalıkları, nöroloji, dermatoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, biyokimya, radyoloji, anesteziyoloji ve reanimasyon, genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, ortopedi ve travmatoloji, kulak burun boğaz, üroloji, göz hastalıkları ve de ağız ve diş sağlığından oluşuyor.”

DÜNYA STANDARTLARINDA BİR HASTANE

“Alanında başarılı uzman hekimlerin görev aldığı hastane modern hastane yönetimi anlayışı içinde hasta memnuniyeti odaklı hizmet sunuyor. Tıbbi cihazların en üst düzeyde olduğu radyoloji bölümü ile ameliyathaneleri ve yoğun bakım üniteleri ile dünya standartlarında hizmet üretmektedir.”

BÖLGENİN EN YÜKSEK TEKNOLOJİLİ RADYOLOJİ BÖLÜMÜ BOSSAN HOSPİTAL’DA

“Radyoloji bölümünde yüksek kilolu hastaların alınmasına imkan veren geniş gantry’ye sahip gelişmiş MR (manyetik rezonans) cihazı yanı sıra ileri kardiyolojik tetkiklerin yapılabildiği bir BT (bilgisayarlı tomografi) cihazı, meme kanserinin erken teşhisinde önemli rol oynayan ve ülkemizde sayılı hastanede bulunan gelişmiş bir Mammografi cihazı, biri skolyoz röntgen çekimine imkan veren iki x-ray (röntgen) cihazı, beyin ve ortopedi ameliyatlarında kullanılan iki c-arm x-ray (c-kollu röntgen) cihazı, aralarında sorunlu gebeliğin takibinde kullanılan gelişmiş 4D ultrasonografi cihazlarında bulunduğu birçok USG cihazı bulunmaktadır. Bu donanım ile hastane, bölgenin en yüksek teknolojili radyoloji bölümüne sahiptir.

BOSSAN’IN HEDEFİ BÜYÜK

“Açılış itibariyle kapasitesinin belirli bir kısmının devreye alındığı Bossan Hospital, açılışını takip eden bir yıl içerisinde Güneydoğu Anadolu’nun büyüklüğünün yanı sıra tıbbi kapsayıcılığı açısından da en önemli özel hastanesi olmayı hedefliyor. Hastanemizin bu hedefinin odağında güçlü bir kanser merkezi olmak ve sağlık turizmi kapsamında bölgeye yoğun hasta akışı sağlamak bulunuyor.”

YÜKSEK KİLOLU HASTALARA MÜTHİŞ KOLAYLIK

“Bossan Hospital tıbbi teknoloji açısından son derece gelişmiş tıbbi ekipmanları bünyesinde barındıran bir özel hastane kapasitesi ile hizmet veriyor.Hastanemizin radyoloji ünitesinde yüksek kilolu hastaların rahatlıkla sığabildiği 1,5 Tesla gelişmiş bir MR cihazı, yine koroner anjiyografi yapma imkanı olan 128 kesitli bir Bilgisayarlı Tomografi Cihazı ve meme kanserinin erken teşhisinde en etkili cihazlardan biri olarak kabul edilen 3D Tomosentez özelliği olan dijital bir Mamografi Cihazı bulunmakta. Bunların dışında tüm vücut röntgen çekimine uygun ve özellikle omurga hastalıklarının teşhisinde büyük önem taşıyan iki adet gelişmiş Dijital Röntgen Cihazı da mevcuttur.”

SORUNLU GEBELİKLER BOSSAN’DA SON BULACAK

“Hastanemizde ortopedistimiz el ve parmak kopmaları gibi operasyonları rahatlıkla yapıyor. Hastanemiz henüz çok yeni bir hastane fakat tüm branşlarda gerekli hizmeti veriyor. Yeni doğan ünitemiz 50 yatak kapasiteli. Bunu önemsiyoruz. Güçlü bir yenidoğan üniteniz varsa doğum olaylarında yaşanan sorunlar en aza iniyor. Doğum oranımız oldukça fazla. Anne ölümleri ve bebek ölümleri ulusal boyutta ele alınacak bir konu. Son 50 yılda bebek ölümlerinde ciddi azalma var fakat bazı illerimizde doğum oranı yüksek olan Şanlıurfa Gaziantep gibi illerde maalesef bebek ölüm oranları yüksek olabiliyor. Bunlarla ilgili anne karnında bebeğin detaylı ultrasonlarının yapılması gerekiyor. Perinatoloji, yani doğum öncesi takibi dediğimiz alan geliştirilmeli. Kadın doğumcular iyi ultrason yapar, bebeğin önceden tahliyesi gerekiyorsa bunun yapılması gerekiyor. Anne ve bebek doğum öncesinde izlendiği gibi doğum sonrasında da onlara yönelik yenidoğan yoğun bakım üniteleri devreye giriyor. Ne kadar donanımlı ve tecrübeli bir ekiple çalışırsanız o kadar verim alırsınız.Radyoloji ünitemizde sorunlu gebeliklerin takibinde de önemli kolaylıklar sağlayan 3D özelliği olan birçok Ultrasonografi Cihazı yanı sıra renkli doppler ve ekokardiyografik incelemeler yapılabilen gelişmiş Ultrasonografi Cihazları da mevcuttur. Ayrıca omurga ve benzeri ortopedik ameliyatlarda kullanılan iki adet gelişmiş dijital C-Kollu röntgen ile yoğun bakımlarda yatan hastaların tetkiklerinin yapıldığı gelişmiş iki adet dijital Mobil Röntgen Cihazı mevcuttur.”

ÜST DÜZEY BİYOKİMYA LABORATUVARI BOSSAN’DA

“Hastanemiz de ayrıca tam donanımlı bir biyokimya laboratuarı da bulunmaktadır. Tüm tetkiklerin çalışılabildiği laboratuar yedi gün 24 saat hizmet vermektedir. Böylece tüm tetkikler hızlı ve en verimli şekilde hekimlerin eline ulaşıyor ve hastalarımızın tedavisine başlama süresi oldukça kısalıyor. Bu da tabi erken teşhisten hızlı tedavi imkanına kadar birçok kolaylığı ve imkanı beraberinde getiriyor.”

TAM DONANIMLI 9 AMELİYATHANE

“Hastanemizin tam donanımlı 9 adet ameliyathanesi bulunmaktadır. Bu ameliyathaneler dünyada mevcut olan son teknoloji ile donatılmıştır. Duvarlarından yer döşemesine,tavanının havalandırmasına kadar en son teknolojinin kullanıldığı ameliyathanelerin tıbbi donanımı da yine alanında en iyi bilinen tıbbi teknoloji firmalarından temin edilmiştir.Laminar Flow’lu klima sisteminin bulunduğu ameliyathanelerde özel LED ameliyat lambaları ve çok özellikli ameliyat masaları mevcuttur. Ameliyatlarda kullanılan anestezi cihazları hasta güvenliği açısından en tercih edilen cihazlardır.”

4K İLE HASTALAR NORMAL HAYATA DAHA KOLAY DÖNÜYOR

“Ameliyathanelerimizde ayrıca endoskopik ve laparoskopik ameliyatların (kapalı ameliyatlar) yapıldığı cihaz kuleleri mevcuttur. Bu cihazlar 4K kalitesinde görüntü sağlamakta ve cerrahlara birçok kolaylık ve konfor sunmaktadır. Bu cihazlarla olunan ameliyatlar sonrasında hastalarımız normal hayatlarına çok daha kısa sürede dönebilmektedirler.”

PANDEMİ SÜRECİNE UYUMLU CİHAZLAR

“Hastanemizin yoğun bakım ünitelerinde kullanılan suni solunum cihazları (ventilatörler), içinde bulunduğumuz pandemi şartlarına da tam uyumlu gelişmiş cihazlardır. Ayrıca yoğun bakımlarımızda bulunan hasta başı monitörleri de 5 farklı parametrede hastanın durumunun takibine imkan sunan gelişmiş cihazlardır.  Yine yoğun bakımlarımızda hastalarımızın yattığı yataklar 4 motorlu olup viskolastik özellikli şilteleri ile bası yaralarına imkan vermeden hastaların konforlu yatışını sağlamaktadır.”

SGK’Lİ HASTALAR NEREDEYSE TÜM BÖLÜMLERDE TEDAVİ GÖREBİLİYOR

“SGK ile anlaşmalı olan hastanenin tıbbi bölümleri ise iç hastalıkları, çocuk sağlığı ve hastalıkları, kardiyoloji, nöroloji, göğüs hastalıkları, dermatoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, enfeksiyon hastalıkları, biyokimya, radyoloji, anesteziyoloji ve reanimasyon, genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, beyin ve sinir cerrahisi, ortopedi ve travmatoloji, kulak burun boğaz, üroloji, göz hastalıkları ile ağız ve diş sağlığından oluşmaktadır.Hastanemizde SGK’li hastalardan yenidoğan ve erişkin yoğun bakımlarda ayrıca bir fark ücret alınmıyor.”

UZMAN HEKİM KADROSU VE MODERN YÖNETİM ANLAYIŞI BOSSAN’DA

“Alanında başarılı uzman hekimlerin görev aldığı hastane modern hastane yönetimi anlayışı içinde hasta memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktadır. Tıbbi cihazların en üst düzeyde olduğu radyoloji bölümü ile ameliyathaneleri, yoğun bakım üniteleri ve de doğumhane ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri ile dünya standartlarında hizmet üretmektedir.”

BİRÇOK HASTALIĞIN TEŞHİS VE TEDAVİSİ İÇİN SON TEKNOLOJİ TIBBİ EKİPMAN

“Hastanenin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinde günümüzde kullanılan en ileri teknolojili tıbbi ekipman ile hizmet verilirken göz bölümünde ‘no touch’ yöntemi ile smile-lazer ameliyatları yapılabilmekte ve diş bölümünde bulunan panaromik diş röntgeni ile hastaların ağız, diş ve çenelerinin haritası çıkarılabilmektedir. Odyoloji laboratuvarında en gelişmiş duyma testleri yapılabilmekte ve uyku laboratuvarında uyku bozukluklarının teşhis ve tedavisi yapılabilmektedir.”

DÜNYA MARKALARI İLE DEV ANLAŞMALAR YAPILDI

“Fizik tedavi bölümünde ROMATEM diye bilinen iyi bir fizik tedavi firması ile anlaştık. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ünitemiz üst düzeyde hizmet veriyor. Yine kaliteli bir firma ile diş kliniği ünitemizde anlaştık ve göz alanında da hastanemiz üst düzey sağlık hizmeti sunmaktadır. Güçlü firmalarla güçlü iş birlikleri ve anlaşmalar yaptık. Hastane fizik tedavi ve rehabilitasyon, göz ve diş alanlarında ülkenin en başarılı grupları ile işbirliklerine giderek bu hizmetlerin Gaziantep’te en üst düzeyde verilmesini sağlamaktadır. Fizik Tedavi ve Rahbilitasyon’da ROMATEM hastaneler grubu ile işbirliği yapılırken, diş alanında DENTAPOL ve göz alanında da yine bölgenin en güçlü hekim grubu ile işbirliklerine gidilmiştir.Önümüzdeki aylarda ise Radyoterapi (Tomoterapi), Radyocerrahi (Cyberknife), Kemik İliği Nakli, Tüp Bebek ve Nükleer Tıp alanlarında yapılacak yeni işbirliği anlaşmaları ile ülkemizin lider sağlık kuruluşlarından olunacaktır.”

BOSSAN HOSPITAL GAZİANTEP’DE SAĞLIK TURİZMİNİ CANLANDIRACAK

“Hastanemizin Sağlık Turizmi alanında birçok işbirliği anlaşması tamamlanmış olup, özellikle çevre ülkelerden hasta akışı sağlanmaya başlanmıştır. İlerleyen aylarda Orta Asya Cumhuriyetlerinden (özellikle Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan), Afrika Ülkelerinden (Somali, Nijerya ve Gana) ve Avrupa ülkelerinden (özellikle vatandaşlarımız bulunduğu Almanya ve Hollanda’dan) hasta akışı sağlanacaktır. Henüz iki aydır hastalarına hizmet sunan Bossan Hospital Güneydoğu Anadolu’nun kapasitesinin yanı sıra tıbbi kapsayıcılığı açısından da en önemli özel hastanesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu hedefinin odağında güçlü işbirlikleri ile güçlü bir kanser merkezi olmak ve sağlık turizmi kapsamında bölgeye yoğun hasta akışı sağlamak bulunmaktadır.”

BOSSAN HOSPITAL KANSER MERKEZİ OLACAK

“Tıbbı teknoloji alanında son teknoloji ürünlerinin kullanılması ile bu yılı doldurmadan gelişmiş bir radyoterapi cihazı getireceğiz. Bir de nükleer tıp alanında PET-CT ürünü getiriyoruz. Kanserin yayılımını net gösteren bir ürün bu. Bu gibi cihazlarla hastanemiz farklı bir yapıya gelecek olduğu gibi tıbbi ihtiyaçlarını da karşılayacak bir durum oluşacak. Gaziantep’te ciddi bir kanser tedavi açığı var. Bu boşluğu doldurmak istiyoruz. Altyapı ve bina verimliliği olmadan bunu yapmak mümkün değil. Bizim altyapımız buna müsait.”

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ