memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

21-08-2017 15:16 Kategori: MAGAZİN

Yedisi birden soruyor! "Hani Nerdeler"

Yedisi birden soruyor!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Rap müziğin sevilen ismi Lewo; 2002 yılında düzenlenen “Hip Hop Oscarları Ödül Töreni”nde "En İyi Şarkı" ödülünü kazanan “Hani Nerdeler” şarkısıyla 15 yıl aradan sonra Sony Music Türkiye ve Basemode Records ortaklığında, arkadaşlarıyla beraber tekrar dinleyicilerin karşısına çıkıyor!"

Rap müziğin sevilen ismi Lewo; 2002 yılında düzenlenen “Hip Hop Oscarları Ödül Töreni”nde "En İyi Şarkı" ödülünü kazanan “Hani Nerdeler” şarkısıyla 15 yıl  aradan sonra Sony Music Türkiye ve Basemode Records ortaklığında, arkadaşlarıyla beraber tekrar dinleyicilerin karşısına çıkıyor!

Lewo’nun bir dönemi kasıp kavuran şarkısı “Hani Nerdeler” remix versiyonu ile 15 yıl sonra yeniden müzikseverlerle buluştu. Efsaneleşmiş şarkının yaratıcısı Lewo’ya şarkının yeni versiyonunda Tankurt Manas, Server Uraz, Kamufle, Joker, Da Poet ve Kayra da kendi yazdıkları bölümlerle eşlik ediyor.

2002 yılında bir çok ödüle layık görülen “Hani Nerdeler”; çağımızın, özellikle de ülkemizin her gün binlerce insan tarafından dile getirilen ya da susturulan tüm sorunlarını yeraltı dünyasının bakış açısıyla anlatıyor. Lewo, 15 yıl önce bu şarkıyı yaptığında basın aracılığı ile ülkedeki sorunları dile getirmiş, tam 15 yıl sonra baktığımızda bu sorunların daha da arttığını görmüş ve bu şarkıyı yeniden dinleyici ile buluşturmak istemiştir.

Herkesi yaşadığı hayata dair sorgulamaya davet eden Lewo, “Da Poet” tarafından tekrar hazırlanan “Hani Nerdeler” remix versiyonu ile tüm dijital platformlarda ve 7 kişilik kadrodan oluşan, yönetmen koltuğunda Ozan Ozan ve Kadir Yücel’in birlikte oturduğu video klibi ile Basemode Records YouTube kanalında!

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER MAGAZİN HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU