memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

25-08-2017 15:42 Kategori: MAGAZİN

Rap müziğe yeni soluk “KHONTKAR”

Rap müziğe yeni soluk “KHONTKAR”
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sony Music Türkiye’nin aktif ve güçlü “Rap Müzik/ Hip Hop” label’ı “Basemode Records” sevilen müzisyenlerinin yanı sıra; bünyesine yeni yetenekler katmaya devam ediyor. Mode XL, Server Uraz, Kamufle, Kamufle Moral Band, Tankurt Manas, Ozbi, Aga-B, Ados, Joker gibi başarılı isimlere bugün bir yenisini daha ekleyen Basemode Records müziğin rap dalını hızla ele geçiriyor!"

Sony Music Türkiye’nin aktif ve güçlü “Rap Müzik/ Hip Hop” label’ı Basemode Records” sevilen müzisyenlerinin yanı sıra; bünyesine yeni yetenekler katmaya devam ediyor. Mode XL, Server Uraz, Kamufle, Kamufle Moral Band, Tankurt Manas, Ozbi, Aga-B, Ados, Joker gibi başarılı isimlere bugün bir yenisini daha ekleyen Basemode Records müziğin rap dalını hızla ele geçiriyor!

En son RedKeys Music'in "RedKeyGang la Familia" albümünde duyduğumuz Khontkar, yeni single'ı "Hiçbir Şeyim Yok"u Basemode Records ve Sony Music iş birliğiyle bugün tüm dijital platformlarda yayınlıyor. Altyapısı Barry Allen'a ait olan çalışmaya Ozan Ozan yönetmenliğinde çekilen video klip ise Basemode Records’un youTube kanalında sizlerle.

KHONTKAR KİMDİR?

1991 İzmir doğumlu Khontkar, küçük yaşlarda annesinden edindiği MC Hammer ve Run DMC kasetleriyle kendisini hip-hop kültürünün içinde buldu. İlk kayıtlarını 2004 yılında gerçekleştirdikten sonra bir kaç oluşumda yer aldı. Bir yandan müzik teorisi eğitimi alırken diğer yandan 2008 yılında kendi ev stüdyosunu kurdu ve Türkiye’deki trap müziğin temellerini ekibiyle birlikte atmaya başladı.

Hayat şartları dolayısıyla tüm yaşanmışlıkları, müziğinde anlatacak konuları belirlemesinde büyük rol oynadı. 2010 yılında “Crimeland” adında bir albüm yayınladı. Daha sonra albüm serilerini bir süre daha devam ettirdi. Ancak yaptığı müzik Türkiye için o döneme ait olmayan, yepyeni bir tarz olmasından dolayı tam olarak beklenen ilgiyi göremedi.

2012 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü’nü kazandı. Okul hayatı devam ederken bir yandan albüm serilerini kaydetmeye, bir yandan da tamamı kendine ait olan şarkıları internet üzerinden ücretsiz yayınlamaya devam etti. 2015 yılının başlarında “WHOISTHAT” adında İngilizce sözlerden oluşan bir EP yayınladı. Bunu, ilk defa dijital platformlarda yerini alacak olan LP’si “NOBODI” takip etti...

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER MAGAZİN HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU