memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

21-11-2019 09:52 Kategori: MAGAZİN

En Son Magazin Haberleri Gençleri Nasıl Etkiliyor

En Son Magazin Haberleri Gençleri Nasıl Etkiliyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Magazin haberleri kapsamında sıkça rastladığımız “mükemmel” yaşam ve fiziksel özellikler, gençlerin gelişimi sürecinde olumsuz etkiler yapıyor olabilir."

Doğallığı ön planda tutan ünlü simaların oran bakımında az sayıda olduklarını biliyoruz. Bu noktada, magazin basınına konu olan birçok görselde, sıradan insanların sahip olamayacağı özellikler ön plana çıkarılıyor. Mental açıdan belli bir olgunluğa erişmiş bireyler haricinde özellikle çocuk ve gençlerin durumu endişe verici. 

Bazı Gençler Kötü Etkilenebilir

Zira en son magazin haberleri takibini ara vermeden sürdüren birçok genç, gördüğü yaşamlara sahip olmak istiyor. Ancak şöhret hayatının çok küçük bir azınlık için mümkün olduğu gerçeği unutuluyor. Bu noktada, özellikle gelişim çağındaki çocukların davetler, konserler, galalar, balolar veya özel toplantılarda gördükleri ünlüleri her açıdan rol model olarak algıladığını görebiliyoruz. 

Kıyafet, tavır, makyaj, üslup, davranışlar vb. birçok noktada magazin haberleri, belli bir kitle üstünde etkili oluyor. Özellikle kız çocuklarının “ideal vücut ölçüleri” çılgınlığı çoğu zaman beslenme bozukluklarına yol açıyor. 

Aynı şekilde erkek çocukları da ünlü aktörler ve sporcuların gördüğü ilgi nedeniyle, dış görünüşlerinden hoşnut olamıyor. 

Sadece magazin haberleri değil, son dönemde adeta patlama yapan sosyal medya platformları da aynı etkiye sahip. Ünlülerin sosyal medya paylaşımları tıpkı magazin haberlerindeki gibi “gösterişli”. 

Sosyal Medya Fenomenleri ve En Son Magazin Haberleri

Ayrıca sosyal medya platformlarının kendi içinden çıkarttığı ünlüler de artık magazinsel haberlerle gündeme geliyor. Ana akım medyayı takip etmeyen gençler, benzer durumları sosyal medya magazin dünyasında tecrübe ediyor. 

Takip ettikleri fenomenlere karşı duyulan hayranlık, onlar gibi olma çabası rahatlıkla gözlemlenebilir. 

Bu noktada, magazin haberlerini takip ederken kolay elde edilemeyecek hayatlardan kesitler barındırdığını unutmamak gerek. 

Detaylı bilgi için: https://www.babmagazine.com/Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER MAGAZİN HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna