Bugun...
20-01-2018 13:03 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Şehitkamil Halk Eğitimden Migros'ta sanat atölyesi

Şehitkamil Halk Eğitimden Migros'ta sanat atölyesi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep PRIMEMALL AVM içerisinde bulunan 2M MİGROS AVM Aile Kulübünün market içindeki kurs atölyesinin açılışı yapıldı. Yapılan protokolde, MİGROS Aile kulübü, kurs yeri oluşturarak müşterilerini kurslar hakkında bilgi verip, kurs gruplarının oluşmasını sağlamış olacak. Oluşan kurs gruplarının MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün e-yaygın sisteminde yer alan programlarında kursları açarak, uzman eğiticilerini sağlayacak."

Gaziantep PRIMEMALL AVM içerisinde bulunan 2M MİGROS AVM Aile Kulübünün market içindeki kurs atölyesinin açılışı yapıldı. Yapılan protokolde, MİGROS Aile kulübü, kurs yeri oluşturarak müşterilerini kurslar hakkında bilgi verip, kurs gruplarının oluşmasını sağlamış olacak. Oluşan kurs gruplarının MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün e-yaygın sisteminde yer alan programlarında kursları açarak, uzman eğiticilerini sağlayacak.


Açılışa Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin SERİN, Migros Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Bölge Müdürü Hasan Şahin, Bölge Müdürü Zafer Sarı, Migros PRIMEMALL yöneticileri, Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi Müdürü V. Ahmet Göçmen, Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcıları M.Bülent Çelik, Muhittin Karasu, Hatice Sözüdoğru, öğretmenler ve kursiyerler katıldı. MİGROS Aile Kulübü Kurs merkezinde haftanın 6 günü saat 10.00-18.00 arasında, ilk etapta; Gaziantep Mutfağı,Pasta Yapımı ve Sunumu, Filografi, Taş Boyama, Takı Tasarımı, İngilizce kursları başlatıldı. Önümüzdeki günlerde Dans, Yağlı boya resim, Rolyef, İşaret dili, Ebru, Ahşap boyama kursları da açılması planlanıyor.


HAYAT BOYU ÖĞRENME
Aile Kulübü kurs merkezinin açılında konuşan Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi Müdürü V. Ahmet GÖÇMEN, "Hayat boyu öğrenmeye katılım oranlarını artırma çalışmalarımız devam etmektedir. AB ortalamasının da üzerine çıkmayı planlıyoruz. Bunu yaparken biz sadece kendi kurs merkezlerimizde değil, başta Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi, sivil toplum örgütleri, resmi ve özel kurum ve kuruluşlar, hemşeri dernekleri, vakıflarla işbirliği yapıyoruz. Bugün de burada böyle bir hayırlı hizmetin açılışındayız. Bize bu imkanı veren Migros AVM´ye  çok  teşekkür ediyor, hayırlı olmasını dilerim" dedi.
Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Ateş ise, "Gaziantep’ de Şehitkamil bölgesinde Halk Eğitim ile pek çok yerde kurslar açıyoruz. Bu kursların bazılarında bir müddet sonra kursa devam düşüyor. Burada gördüm ki çok güzel bir atölye oluşturulmuş. İnşallah nitelikli pek çok kursu birlikte gerçekleştiririz. Migros yönetimine bu güzel desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
Migros Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Bölge Direktörü Hasan Şahin ´de, "Migros olarak Gaziantep´de ilk defa böyle bir hizmeti halkımıza ve müşterilerimize sunmuş bulunuyoruz. Kısa zamanda böyle bir merkezi oluşturarak Aile Kulübümüz ve Halk Eğitimi Merkezinin hizmetine sunmuş olmanın gururunu yaşıyoruz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" dedi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU