memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

14-05-2019 14:31 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Güven ve Karacaoğlu tiyatroseverlerle buluşmaya geliyor

Güven ve Karacaoğlu tiyatroseverlerle buluşmaya geliyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"14 yıl sonra tiyatro sahnesine dönen Ozan Güven ile Günay Karacaoğlu’nun başrollerini paylaştığı kahkaha dolu “Don Kişot’um Ben” oyunu Gaziantep, Mersin ve Adana’da tiyatroseverlerle buluşmaya geliyor."

Baba Sahne’nin çok ses getiren ve kapalı gişe oynayan prodüksiyonu “Don Kişot’um Ben”; 23 Mayıs Perşembe akşamı 21.00’de Gaziantep GAÜN Mavera Kongre Merkezi’nde, 24 Mayıs Cuma akşamı 20.30’da Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, 25 Mayıs Cumartesi akşamı 21.00’de ise Adana Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu’nda!

Perde açtığı ilk günden bu yana kapalı gişe oynayan kahkaha dolu oyunu “Don Kişot’um Ben”, bildiğimiz “Don Kişot”u, alışılmışın dışında bir yorumla sahneye taşıyor. Cervantes’in ölümsüz eseri “Don Kişot”; Mihail Bulgakov’un, dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen metniyle ve Emrah Eren’in yönetmenliğinde bir defa daha yollara düşüyor.

Don Kişot Altın Çağ’ın, Sancho Panza Don Kişot’un izinde… “Aşka Feda” diyen iki saf vicdan sürüklüyor peşinden gelenleri… Şarkılar, maskeler, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleri… Hikâyeyi sorarsanız, bildiğimiz “Don Kişot” işte: Senor Quijano bir gün delirir, silahtarı Sancho Panza’yla maceradan maceraya koşar...

Ozan Güven’in çılgın asilzade Don Kişot’a, Günay Karacaoğlu’nun ise ondan daha çılgın silahtarı Sancho Panza’ya hayat verdiği oyunda ayrıca; Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu ve Kamran Velicanov rol alıyor. Irmak Bahçeci’nin dilimize çevirdiği “Don Kişot’um Ben”in çok konuşulan müzikleri Can Şengün’ün, sahne tasarımı Barış Dinçel’in, kostüm tasarımı ise Sadık Kızılağaç’ın imzasını taşıyor.

İki perdelik “Don Kişot’um Ben”, 23 Mayıs 2019 Perşembe akşamı saat 21.00’de Gaziantep’te GAÜN Mavera Kongre Merkezi’nde, 24 Mayıs 2019 Cuma akşamı 20.30’da Mersin’de Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, 25 Mayıs 2019 Cumartesi akşamı ise yine 21.00’de Adana’da Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Oyunların biletleri Biletix’ten ve gişelerden temin edilebilir.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU