memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

28-07-2020 14:35 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Modelistlik Kursu

 Modelistlik Kursu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Kadınların ilgi duydukları alanlar arasında yer alan modelistler, son derece ilgi gören bir sektör olan moda sektörünün ana yapıtları arasında yer almaktadırlar. "

Rehaveti hiç bitmeyen ve kadınların zaafı olarak değerlendirilen moda, yıllar geçse de ilgi kaybetmeyecek ve her geçen gün büyüyerek ilerleyecek bir sektördür. Bu sektörün bir parçası olmak ve evde ya da işyerlerinde çalışarak, para kazanmak isteyen kişiler modelistlik kursu gibi kurslara başvuru yaparak eğitimlerini tamamlamalıdır. 

Hem kadınların, hem erkeklerin katılabildiği ve yakından ilgilendikleri modelistlik kursları, kişilerin moda hakkında sahip olunabilecek tüm bilgilere sahip olmalarını sağlamaktadır. Modelistler, moda tasarımcıları tarafından çizilmiş olan tasarımların hayata geçirilebilmesini sağlamaktadırlar. Farklı kumaş tipleri ve farklı desenleri bir araya getirerek kıyafetleri oluşturan modelistler, isterlerse yaptıkları işi büyüterek kendileri bir moda evi kurabilir ve tam zamanlı çalışabilir. 

Modelistlik Kursunda Neler Öğretilir?

Modelistlik kursuna katılan kursiyerler, kumaş kalıpları, kumaş desenleri, kumaş kaliteleri hakkında tüm teorik bilgilere sahip olacaklardır. Ayrıca hangi kumaşın hangi tasarım için uygun olduğunu keşfedecekler, yazlık ve kışlık kumaşlar hakkında bilgi alarak, kumaşların ısıtma kapasitelerinden içerisinde bulunan malzemelere kadar her bilgiye sahip olacaklardır. İş hayatında olduğu kadar günlük yaşamlarında da işe yarayacak bu bilgiler, kursiyerlerin kaliteli kumaşlara yönelmelerine katkı sağlayacaktır. Kişiler ayrıca, kendi hayallerindeki giysileri elde edebilecek ve günlük yaşamlarında kullanabileceklerdir. 

Modelistlik kursunda uygulamalı dersler de bulunmaktadır. Düzenli katılım sağlandığı takdirde, kursiyerler malzemeler ile çalışarak modelistlik hakkında detaylı bilgiye sahip olacaklardır. Kursun son kısımlarında başarılı modelistler ile çalışarak bilgilerini güçlendirecekler ve uygulamaya dökeceklerdir. 

Modelistlik Kursu Fiyatları

Modelistlik kursu fiyatları genel anlamda çok uygundur, kişilerin ceplerini yakmayacak olan bu fiyatlar özellikle bir farklılık arayan kadınlar için idealdir. Hem bir şeyler öğrenip, hem de zamanın hızlı ve kaliteli geçmesini sağlamak isteyen kişiler, modelistlik kursuna kayıt yaptırabilir. Kullanılan malzemeler ve öğretim bir araya konulduğunda, fiyatların kesinlikle yüksek gelmeyeceği aşikardır. Bunun yanı sıra verilecek olan sertifika, Türkiye genelinde her kurumda geçerlidir ve kişiler bu sertifika ile istedikleri her yerde iş bulabilme imkanına sahip olacaklardır.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna