memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

24-11-2022 11:21 Kategori: EKONOMİ

Yalıtım Uygulamalarında Membran Seçiminin Önemi

Yalıtım Uygulamalarında Membran Seçiminin Önemi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Çatı yalıtımı, her tür binanın başta su olmak üzere her tür dış etkenden korunması amacına yönelik olarak yapılan işlemlerdir. "

Çatılar konumları gereği dış etkenlerden gelecek her tür olumsuz etkiye açık bir yapıda olduklarından her tür yapının en korunmasız kısımlarından biri olarak kabul edilirler. Kullanım alanına uygun ve kaliteli çatı yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılan çatı yalıtım işlemleri sonucunda binaların sudan korunmasını ve ömrünün uzamasını sağlamak mümkündür.

Çatı yalıtım uygulamaları yapıldığı sırada su geçirmez özelliğe sahip membran ürünlerinin kullanılması gerekir. Çatı yalıtım uygulamalarından optimum faydanın sağlanması için doğru malzemeleri seçmek ve bu malzemeleri kaliteli bir işçilikle uygulamak önemlidir. Yapılan kaliteli çatı yalıtım uygulamaları her tür yapıda çatıların olası bir su tehlikesine karşı korunmasını sağlar. Membranlar doğru uygulanmazsa malzeme su geçirmez olsa dahi çatı kıvrımlarında arada alan boşluklara bağlı olarak su sızıntısı devam edebilir. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşılması riskinin önlenebilmesi için çatı yalıtım uygulamaları sırasında yalnızca doğru ve kaliteli malzemeleri seçmek değil aynı zamanda bu malzemeleri doğru işçilikle uygulamanın da önemli olduğu gerçeği göz önünde bulundurulmalıdır.

Her tür yapıda çatı yalıtımı, temel yalıtımı ve dış cephe yalıtımı eksiksiz bir şekilde uygulanırsa yapının korunmasını büyük ölçüde sağlamak mümkün olur. Bu sayede yapılarda oluşması riski bulunan terleme, yoğuşma ve korozyon gibi yapıya ve insan sağlığına zarar vermesi olası faktörler önlenebilir.

Çatı yalıtım uygulamaları binaların desteklenmesi ve ilk günkü kalitelerinin korunması açısından son derece önemli uygulamalar olma özelliğine sahiptir. Çatı yalıtım uygulamaları sayesinde doğadan kaynaklanan dış etkenlerin binada yaratması olası zarar önlenebilmektedir. Diğer yandan yapının rutubetin neden olması olası terleme ve korozyondan korunması da sağlanabilmektedir.

Çatı yalıtım uygulamaları yapıldığı sırada göz önünde bulundurulması gereken pek çok nokta vardır. Bunlar arasında uygulama yapılacak çatı özelinde doğru kalınlıkta, özellikte ve kaliteli membran ürünlerinin seçilmesi ilk sıralarda gelir. Doğru malzeme seçildiği ve doğru kalınlıkta uygulandığı takdirde başarılı çatı yalıtım uygulamalarına imza atılması mümkündür.

Protan Kalitesi Binaların Ömrünü Uzatmada En Büyük Yardımcınız

Tüm çatı tiplerine yönelik en kaliteli ürünleri üreten bu sayede sektöre yön veren bir membran üreticisi olan Protan Turkey garantisi ve kalitesi sektörün ihtiyaçlarına göre uyarlanan ve özel olarak üretilen çözümler sunmayı sağlamaktadır. Bu sayede Protan Turkey hem müşteri memnuniyetini hem de pazar payını sürekli olarak artıran bir marka olmaktadır. Su yalıtım ve çatı yalıtım uygulamaları söz konusu olduğunda her kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip ürünü Protan’ın geniş ürün yelpazesi arasında bulabilmekte ve uygun fiyatlarla satın alabilmektedir.

Protan SE membran serisi polyester donatı takviyeli PVC membrandır ve açıkta kalan çatı yüzeylerinde kullanılmaktadır. Serme yöntemiyle vakumlu çatı sistemine uygulanabilmesinin yanı sıra mekanik olarak sabitlenebilmekte ya da vakumlu bir çatı sistemine gevşek olarak döşenebilmektedir. Sıcak ve soğuk çatılar dahil olmak üzere her tür yüzeye ve alt tabakaya uygulanması mümkün olduğu gibi Protan SE membran ürünleri eğimli, düz çatılarla kavisli çatıların her türlü şekillerinde ve kombinasyonlarında kullanılmaya uygun bir yapıdadır. 

Protan SE membran ürünlerinin içinde hem düşük hem de yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklılığı artıran stabilizatörler yer alır. Bunun sonucunda Protan SE serisi ürünlerinde UV ve alev geciktirici özelliği vardır. Protan SE membran ürünlerinin en çok kullanıldığı alanların başında hafif metal çatılar, bahçe teras çatılar, beton çatılar, kubbe veya değişik şekilli beton ya da çelik çatılardaki su yalıtımı uygulamaları sayılabilmektedir.

Su İzolasyon Uygulamalarının Performansını Kaliteli Membran İle Artırın

Yalıtım uygulamalarında kullanılacak olan malzemelerin seçilmesi esnasında uygulamanın yapılacağı alanın sahip olduğu özellikler başta olmak üzere birkaç farklı nokta göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede su yalıtım uygulamalarından optimum fayda sağlanması imkanı elde edilir. Su yalıtım malzemeleri birbirinden farklı özelliklere sahip olduğundan her malzemenin her uygulama alanında kullanılması ve  yüksek verim elde edilmesi söz konusu değildir. Su izolasyon malzemeleri seçilirken bu nedenden dolayı uygulamanın yapılacağı yüzey tipini mutlaka göz önünde bulundurulmak ve uygulamayı mutlaka bu işte deneyimli kişilere yaptırmak gerekir.


 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ