memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

02-01-2021 12:32 Kategori: TEKNOLOJİ

WhatsApp bu telefonlarda çalışmayacak!

WhatsApp bu telefonlarda çalışmayacak!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"WhatsApp hangi telefonlarda çalışmıyor? WhatsApp'ın desteklenmediği telefonlar nedir? Hangi tarihten itibaren WhatsApp desteği kesildi? Yeni özellikleriyle isminden sıklıkla bahsettiren WhatsApp, bu sefer desteğini kestiği telefonlarla gündeme geldi. Şirket kısa süre önce SSS (Sıkça Sorulan Sorular) sayfasında güncelleme yapmış ve bazı telefon modellerinde çalışmayacağı açıklanmıştı. Kullanıcılar WhatsApp'ın çalışmayacağı telefonları merak ediyor. Kendi telefonlarının bu modeller arasında olup olmadığını araştırıyor. İşte konuyla ilgili detaylar..."

Instagram'la birlikte Facebook bünyesinde yer alan WhatsApp'ta kısa süre önce önemli bir gelişme yaşandı. WhatsApp, bir süre önce SSS sayfasında belirli telefonlar çalışmayacağını duyurdu. WhatsApp, 1 Ocak 2021 tarihiyle birlikte eski OS sürümlerine sahip telefonlara desteğini bırakıyor.
SSS sayfasındaki açıklamaya göre WhatsApp, Android 4.0.3, iOS 9 ve daha yeni sürümlere sahip Android telefonlar ve iPhone'larda çalışıyor. Eğer telefonunuzda Android 4.0.3 veya iOS 9'dan daha aşağıda bir sürüm yüklüyse, WhatsApp çalışmayacak.
Bu durum Android tarafında HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr, Samsung Galaxy S2 gibi telefonlarda artık WhatsApp desteği olmayacak anlamına geliyor.
iPhone modellerine bakacak olursak, iPhone 4 ve daha eski iPhone modellerinde WhatsApp çalışmayacak. iPhone 4S, 5, 5S, 5C, 6 ve 6S modellerinde WhatsApp kullanmak içinse işletim sistemlerinin en aşağı iOS 9 olması gerekiyor.Bunun dışında whatsapp JioPhone ve JioPhone 2 dahil olmak üzere KaiOS 2.5.1 işletim sistemi ve daha üstü sürümlere sahip telefonlarda da çalışmaya devam edecek.
ANDROID TELEFONLARDA VE IPHONE'DA İŞLETİM SİSTEMİNİN SON SÜRÜMÜ NASIL ÖĞRENİLİR?
iPhone'un hangi iOS sürümüne sahip olduğunu öğrenmek için Ayarlar>Genel>Hakkında kısmına girin. Burada 'Yazılım sürümü' kısmı hangi iOS sürümünün yüklü olduğunu gösteriyor.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ