memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

19-04-2019 10:53 Kategori: GENEL

Vali Gül'den Berat Kandili mesajı

Vali Gül'den Berat Kandili mesajı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Valisi Davut Gül Berat Kandili ile ilgili bir mesaj yayımladı."

Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili; kurtuluş, aklanmak, af ve arınma anlamlarına gelmektedir. Berat Kandili, Müslümanların sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri,  Yüce Allah’ın da, kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar açtığı, müminlerin günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat daha fazla mükâfatlandırdığı çok müstesna bir gecedir.

Milletimiz tarihi boyunca milli ve manevi değerlerine her zaman önem vermiştir. Kandil geceleri de bunlardan biridir. Milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan kandil geceleri; insanları birbirlerine yaklaştıran, kaynaştıran, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı, dini duyguların yoğunlaştığı, ilahi rahmetin, bereketin dolup taştığı, merhamet ve hayır duygularının artarak, gönüllerin huzurla dolduğu önemli bir zaman dilimidir.

Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermeli, büyüklerimizin ve dostlarımızın kandilleri tebrik edilerek, hayır duaları alınmalıdır. Bu gecede kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde yararlanarak bu gecenin yüzü suyu hürmetine af ve mağfiret dilemeliyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile bu mübarek gecenin beratımıza vesile olması dileğiyle milletimizin ve bütün İslam aleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, Ramazan ayının müjdecisi bu gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU