memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

03-07-2018 17:33 Kategori: GÜNDEM

Türk Eğitim Sen Başkanı Avan MEB'i topa tutu

Türk Eğitim Sen Başkanı Avan MEB'i topa tutu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama sonuçlarına adeta isyan etti. "

Avan, "Sonuçlar tıpkı geçtiğimiz yıllardaki yönetici atamalarında olduğu gibi hak gaspının yaşandığı, kul hakkının yenildiği, torpillilerin, yandaşların kayırıldığı bir tabloyu ortaya çıkardı. Kendisinin de her fırsatta dile getirdiği 15 Temmuz felaketinden bu yana toplumda oluşan milli birlik ve beraberlik ruhunun MEB’deki kriptolar eliyle sabote edildiğini ilan ediyor ve bunun sorumlularının eğitim camiasından ayıklanmasını istiyoruz" dedi. 

YANDAŞLAR KAYIRILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama sonuçlarını açıkladı. Ancak sonuçların torpilli olduğunu söyleyen Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, "Tıpkı geçtiğimiz yıllardaki yönetici atamalarında olduğu gibi hak gasbının yaşandığı, kul hakkının yenildiği, torpillilerin, yandaşların kayırıldığı bir tabloyu ortaya çıkardı. Siyasi saiklerle hareket edenler, kendisinden olmayanlara adeta kıyım yaptı. Açıklanan mülakat sonuçlarından anlaşılıyor ki; sözde bir sendikanın yöneticileri ellerinde liste ile kimin hangi okula görevlendirileceğini, kimlerin saf dışı bırakılacağını çok iyi hesap etmiş. Üstelik kamuoyuna yansıyan iddiaları gizlemek için sonuçların liste halinde de yayınlanmadığı görülmektedir. Sonuçlar liste halinde yayınlansa yaşanan gayri ahlaki düzen tüm çıplaklığıyla ortaya dökülecekti" diye konuştu. 

MÜLAKATLAR SADECE ALDATMACA

Gaziantep’te yöneticilik mülakatına giren kişilerin sınav anının ve sorulara verilen cevapların kayıt altına alınmadığını ifade eden Avan mülakatların şeffaflıktan uzak olduğunu söyleyerek, "Komisyon ve sınava giren kişiler arasında neler konuşulduğu, kameralarla kayıt altına alınmamıştır. Gaziantep’te yapılan mülakatlarda kameralarla görüntü ve kayıt özellikle alınmamıştır. Eğer kamera kayıtları oluşturulsaydı belki hile yapma imkanı zorlaşacaktı. Bu anlamda kapalı kapılar arkasında yapılan yöneticilik mülakatları şeffaf değildir, sadece bir aldatmacadır" dedi. 

BUNUN İÇİN Mİ KAYIT ALINMIYOR?

Avan iddialarının devamında şöyle konuştu; "Gaziantep’te yapılan yönetici atama mülakat sınavları adrese teslim sınavlardır. Hangi okula kimlerin müdür, müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcısı atanacağı, mülakat sınavı öncesinden belirlenmiştir. Yapılan uyduruk ve şaibeli yöneticilik mülakatlarında müdürlüğü, müdür baş yardımcılığı ve müdür yardımcılıkları sınav öncesinden peşkeş çekilen kişilere özellikle 90 ve üzeri ve gerekli puan verdirilmiştir. Yöneticiliklerin öncesinden peşkeş çekildiği kişilere ise bilemedikleri soruların cevapları komisyon üyeleri tarafından yazdırıldığı artık bir şehir efsanesine dönmüştür. Yöneticilik mülakat sınavlarında kameralarla kayıt alınmamasının da asıl sebebi budur."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇIK ÇAĞRI

MEB içerisinde gizli bir çete olduğunu da iddia eden Avan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açık çağrıda bulunarak konuşmasına şöyle devam etti; "Yaşananlar göstermiştir ki, MEB teşkilatlarında bir gizli çete vardır. Bunlar devletimizin bekasına yönelik saldırılar karşısında bir ve bütün olan Türk milletini ayrıştırmak isteyen, kamu çalışanlarını ‘Benden olan-olmayan’ şeklinde kategorize eden, çalışma barışına nifak sokmak isteyen Kripto Fetöcülerdir.  Bu noktada Türk Eğitim-Sen olarak, Sayın Cumhurbaşkanı’nın FETÖ belasına karşı samimi ve hassas yaklaşımını göz önüne alarak, kendisine çağrıda bulunuyoruz: Kendisinin de her fırsatta dile getirdiği 15 Temmuz felaketinden bu yana toplumda oluşan milli birlik ve beraberlik ruhunun MEB’deki kriptolar eliyle sabote edildiğini ilan ediyor ve bunun sorumlularının eğitim camiasından ayıklanmasını istiyoruz. Kamunun en büyük kurumu olan Milli Eğitim Bakanlığı, 24 Haziran seçimleriyle girilen yeni dönemin toplumumuzda yerleşik hale gelmesinde büyük rol oynayacaktır. MEB camiasında huzur, birlik ve beraberlik sağlanmadan toplumsal birlikteliğimizin güçlenemeyeceği aşikârdır."

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Cem , 03-07-2018 14:51 aşağıdaki yorumu yaptı. anlamadığım şu her şeyi akp yapıyor ama nedense yine de memnun değiller. Artık her şey mhp ve akp elinde ... 12 yıldır akp yönetiyor meb'i mahvettiler ondan bahseden yok; yandaşlık deniz kadar.
FACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna