memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

14-09-2018 14:32 Kategori: ASAYİŞ

Sendika Başkanının şok eden videosu!

Sendika Başkanının şok eden videosu!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Bugüne kadar adı birçok skandala ve dava dosyasına konu olan Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı ile ilgili yeni bir skandal kentin gündemine bomba gibi düştü. "

Bugüne kadar adı birçok skandala ve dava dosyasına konu olan Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı ile ilgili yeni bir skandal kentin gündemine bomba gibi düştü. 
FETÖ sanıklığı davasının yanı sıra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sendika üyelerine gönderdiği (rencide eden) SMS, yine sağlık sektöründeki birçok kişi hakkında sosyal medyada yaptığı yorumları nedeniyle hakkında açılan davalarla gündemden düşmeyen Mehmet Ali Arayıcı, bu defa da devlet memurluğuna aykırı davranışlarda bulunduğu iddiasıyla eleştiri oklarının hedefi oldu. 
Devlet memuru olan ve aynı zamanda sendika başkanlığı görevini yürüten Arayıcı’nın adı bu defa da ticari ürün pazarlama görüntüleriyle gündeme geldi. Arayıcı, sosyal paylaşım ağlarındaki video görüntülerinde eşinin distribütörü olduğu belirtilen bir firmanın ürünlerini pazarlamak üzere düzenlenen bir toplantıda tanıtım-pazarlama yaparken görüntüleniyor. Aynı görüntülerin Mehmet Ali Arayıcı tarafından yine tanıtım ve pazarlama amacıyla sosyal ağlarda paylaşıldığı ancak gelen tepkiler üzerine hesaplarından sildiği iddia ediliyor. 
Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Arayıcı’nın sosyal ağlardaki ürün pazarlama videosunu izleyenler, “Bu insan nasıl oluyor da yasa ve kanunları hiçe sayabiliyor. Bu kişinin amiri, müdürü yok mu. Kanunlar, yasalar ortada. Nasıl oluyor da kafasına göre bu tür faaliyetlerin içerisinde bulunabiliyor. Arkasında kim veya hangi güçler var. Yasada, ‘Devlet memuru görevi dışında bir iş yapamaz’ hükmü bulunmasına karşın Arayıcı’nın korkusuzca, hiç kimseden çekinmeden alenice bir şekilde ürün pazarlanması ve ticari faaliyette bulunması olacak şey değil. Bu kişiye kim ‘dur’ diyecek? Başta Sayın valimiz olmak üzere Sağlık İl Müdürü ve yetkilileri bu konuda göreve davet ediyoruz” diyerek duruma tepkilerini dile getirdiler.
Arayıcı’nın kanuna göre; davranışının karşılığı olarak memuriyetten atılmanın bir önceki hali olan kademe ilerleme cezası alması, Sendika tüzüğüne göre ise; sendika başkanlığı görevinden el çektirilmesi gerektiği belirtiliyor.
Medyada son günlerde olumsuzluklarla gündeme gelen Mehmet Ali Arayıcı’nın hafta sonu gerçekleştireceği ve yeniden başkan adayı olacağı Sağlık-Sen genel kurulu öncesi yaşananlar nedeniyle üyelerinin eleştirilerine muhatap olduğu ve  zor durumda kaldığı gelen haberler arasında.

Haber Videosu
Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU