Şehitkamil’deki Ana Sınıfı Öğrencileri, Şenlikli Havasında Mezun Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şehitkamil’deki Ana Sınıfı Öğrencileri, Şenlikli Havasında Mezun Oldu
Abone ol
Ana Sınıfları Yıl Sonu Şenliği programında öğrencilerin ilk mezuniyet heyecan ve mutluluğunu paylaşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Amacımız; hiçbir çocuğumuz, okul öncesi eğitimden geri kalmasın. Özellikle çocuklarımızın akademik eğitimi, hepimiz için önemli.

 Ama diğer taraftan sanatsal, sportif etkinlikler de en az o dersleri kadar önemli. Aile merkezlerimizde hayata geçirmiş olduğumuz bu ana sınıfları, bizim için de çok büyük bir değer taşıyor. Velilerimizin desteğiyle çocuklarımızın daha nitelikli gelişebilmesi adına bu etkinlikleri devam ettiriyoruz” dedi.

Merveşehir Stadyumu’nda düzenlenen Ana Sınıfları Yıl Sonu Şenliği etkinliğine; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Alçık, mezun olacak ana sınıfı öğrencileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet aile merkezleri içerisinde yer alan 48 ana sınıfından 810 öğrencinin katıldığı şenlikte; geleneksel çocuk oyunları, beceri koordinasyon parkurları, oyun parkı etkinlikleri, akıl ve zeka oyunları, çeşitli boyama etkinlikleri, işitsel ve görsel reaksiyon oyunları, çocuk zumbası ve drama etkinlikleri gerçekleştirildi. Katılımcı tüm öğrencilere, yiyecek ve içecek ikramlarının yanı sıra kumbara ve kupa bardak armağan edildi.

Çocukların ve velilerin heyecanına, mutluluklarını paylaşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, etkinliğe katılan çocukların yüzlerini boyadı, onlarla birlikte oyun oynadı.

ANA SINIFLARI, BİZİM İÇİN DE ÇOK BÜYÜK BİR DEĞER TAŞIYOR

Programda konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu ifadeleri kaydetti:

“Şehitkamil Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber kurumlararası iş birliği çerçevesinde yıllardır devam ettirmiş olduğumuz aile merkezlerimizdeki ana sınıflarımızın yıl sonu etkinliğinde bugün beraberiz. Aslında şu ana kadar bu etkinlikleri genelde salonlarda yapıyorduk. Fakat bugün bir şenlik havasında olsun istedik. Geçmiş dönemlerdeki pandemiden kaynaklanan sıkıntılarımız oldu. Depremden kaynaklanan sıkıntılarımız oldu. Çocuklarımız, açık alanda enerjilerini boşaltabilsin, buradaki etkinliklerde eğlensinler diye böyle bir etkinliği arkadaşlarımız uygun görmüş. Benim de çok hoşuma gitti. Özellikle çocuklarımızın akademik eğitimi, hepimiz için önemli. Ama diğer taraftan sanatsal, sportif etkinlikler de en az o dersleri kadar önemli. Ben de bir veli olarak şuna inanıyorum ki okul çağından önce ana sınıfındaki eğitim, ilerideki eğitimlerini çok etkiliyor. Aile merkezlerimizde hayata geçirmiş olduğumuz bu ana sınıfları, bizim için de çok büyük bir değer taşıyor. Velilerimizin desteğiyle çocuklarımızın daha nitelikli gelişebilmesi adına bu etkinlikleri devam ettiriyoruz. Bu konuda hem Halk Eğitim Merkezi'nden almış olduğumuz destek, diğer taraftan Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bize vermiş olduğu destekler var. Ayrımız, gayrımız yoktur. Milletin kaynakları, millete hizmet ediyor. O açıdan çok rahatız. Amacımız; hiçbir çocuğumuz, okul öncesi eğitimden geri kalmasın. Bu okul öncesi eğitim, yalnızca sınıflarda, dar alanlarda olmasın. Bu şekildeki sportif etkinliklerle daha aktif hale gelsin. Bunun yanı sıra ilkokullarımızda yine ‘Önce Öğren Sonra Eğlen’ projesi etkinliklerini devam ettiriyoruz. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur, mantığıyla hareket ederek çocuklarımızın akademik çalışmalarının yanında aynı zamanda birer sporcu olarak yetişmesini sağlıyoruz. Ki çok şükür velilerimizin vermiş olduğu destekle bugün Gaziantep'ten yüzmede dünya şampiyonları, Avrupa şampiyonları çıkarttık. Baskette, satrançta, milli sporcular çıkarttık. Bu, şehrimiz için ve ülkemiz için çok önemli bir değer. Bunu devam ettirebilmek adına altlığını oluşturan bu şenlik, hakikaten çok güzel bir organizasyon. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Saygıdeğer velilerimizin vermiş olduğu destek için teşekkür ederim.”

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çocuklar sabun yapımının inceliklerini öğreniyorÖnceki Haber

Çocuklar sabun yapımının inceliklerini ö...

Camiden hırsızlık yapan şüpheli yakalandıSonraki Haber

Camiden hırsızlık yapan şüpheli yakaland...

Yorum Yazın

Gaziantep İYİ Parti’de şok istifa!
Solıdworks uzmanlık programında katılımcılar sertifikalarını aldı
Başkan Tahmazoğlu: Daha rahat ve konforlu ulaşım için çalışıyoruz
GastroANTEP çocuklara da unutulmaz anlar yaşatıyor
Sanık otobüs şoförü “suçsuzum” dedi, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı
Minik Serçe’nin ‘Yeter’ine Merve Yılmaz’dan yeni yorum
İHA muhabirlerinin de öldüğü TAG Otoyolu'ndaki feci kaza ile ilgili davada karar açıklandı
Depremzede engelliler için 5 milyon dolarlık destek
Venezuela Türk İhraç Ürünleri Fuarına Altunkaya Damgası
Şehitkamil Belediyesi, 62. Spor Organizasyonunu Gerçekleştirildi
Milletvekili Meriç’ten Sağlıktaki Atamaya Sert Tepki
Gaziantep Özel MMT Amerikan Hastanesi'nin yeni Genel Müdürü Dr. Vejdi Yıldız oldu
Milletvekili Gürban’dan Hükumete Mülteci Önerisi
 Avukatlık asgari ücret tarifesi belli oldu
Motosiklet sürücüsünün tehlikeli yolculuğu kameraya yansıdı
Uyuşturucu Operasyonunda 1 Asker Şehit Oldu
Gaziantep'te trafik kurallarını ihlal eden 50 sürücüye ceza
Şimşek: Enerjimizin yüzde 15’ini güneşten karşılıyoruz
Önce Öğren Sonra Eğlen Projesi okullara renk katıyor
HÜDA PAR Gaziantep Milletvekili Demir: Siyasetimiz halk içindir