memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

21-01-2020 12:19 Kategori: TEKNOLOJİ

Sanal Oyun Marketi

Sanal Oyun Marketi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Mobil oyun endüstrisi son yıllarda hızla büyüdü ve şirketler için cazip bir pazar haline geldi. Akıllı telefon ve tablet cihaz sayısındaki artış bu gelişmede önemli bir rol oynamaktadır. Oyun geliştiricileri sürekli olarak piyasaya farklı türde oyunlar sunuyor. Ancak, bunlardan çok azı kullanıcılar tarafından tercih edilir ve bu oyunlardan sadece birkaçı dünya çapında popüler olabilir."

Mobil oyun indirmelerinin yapıldığı sanal oyun marketlerine baktığınızda, binlerce oyun olduğu görülüyor. Kullanıcıların mobil oyun tercihini ve kurulumunu etkileyen faktörlerin önem düzeyini belirlemek araştırmaya değer. Ayrıca, her bir faktöre ilişkin alt seviyelerin kullanıcı tarafından gelecekteki oyun tasarımları açısından ne ölçüde dikkate alınacağının belirlenmesi gerekli görülmektedir.

Mobil oyun marketinin çekiciliğinin ve kullanıcı sayısının her geçen gün artacağına dair güçlü işaretler var. Bu bağlamda, bu alandaki gelecekteki çalışmaların kapsamı, mobil oyun tercihinde etkili olan diğer faktörleri ve seviyeleri içerecek şekilde genişletilebilir. Oyun deneyimi için deneysel bir tasarım da yapılabilir.

Oyuncular oynadıkları oyundan oynamadıklarına kadar en güncel oyun haberlerini de takip ederek ona göre hareket ediyorlar. Merak ettikleri, bekledikleri bilgileri elde edebilmek için güncel oyun haberlerini takip ediyorlar.  Örneğin şu an tüm oyuncular dört gözle bir numaralı oyun marketinin indirimini bekliyorlardır. Milyonlarca oyuncu tarafından kullanılan ve birçok oyun içeren platformda kış indirimleri başlıyor ve platform bu indirimleri resmi Twitter hesabında paylaşarak duyurdu. Steam, takipçilerine kış indirimlerinin başladığını bir şiirle duyurdu. Kış indirimleri için paylaşılan buhar şiiri, 2 bin 900 retweet, 11 bin 400 beğeni aldı. Ayrıca indirimlerin 2 Ocak 2020'ye kadar 14 gün süreceği belirtildi. 

Kalite beklentilerini karşılamak, oyun deneyimi, kolay kurulum ve oyunun sosyal yönü mobil oyun kullanıcıları tarafından yapılmaktadır. Bu hedeflere ulaşmak için oyun üreticileri görsel-işitsel efektlere, alışveriş ve hizmetlere, müşteri desteğine, ürün bilgisine, güven ve test edilebilirliğe dikkat ediyorlar. Başarılı olmak için, mobil oyun girişimcilerinin oyun marketi, sosyal medya ve ağları etkili bir şekilde kullanmaları ve yenilikçi olmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için; https://www.hubogi.com/category/global-haberler/Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna