Sağlıkta Güvenli Hastane: Anka

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlıkta Güvenli Hastane: Anka
Abone ol
​​​​​​​Gaziantep Özel ANKA Hastanesi, açıldığı günden itibaren sağlıkta çözümün adresi olmaya devam ediyor. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak bölgede çözüm odaklı çalışan ANKA Hastanesi hizmet kalitesini her gün biraz daha yükselterek, yaptıkları cerrahi ameliyatlar ile hastalara umut oluyor.

İnsan sağlığının en büyük hazine olduğu düşünülerek, bunun bilincinde hareket eden hekim ve idari çalışanları ile sağlık hizmetlerini en üstün düzeye ve evrensel boyutlara taşıyor. Kaliteli ve düzeyli hizmetin devamlılığını sağlayan ANKA Hastanesi uzman hekim kadrosu ile hasta haklarını koruyan, tıbbi etik kuralları çerçevesinde güler yüzlü çalışanlar ile hasta memnuniyetini sağlayan bir hastane olarak göz dolduruyor.

Hasta ve çalışan güvenliğine önem veren, güncel teknoloji ve kalifiye çalışanları ile güven duygusu yaratan bir kuruluş olan ANKA Hastanesi Uluslararası standartlarına uygun hizmet sunarak kentte örnek sağlık kuruluşu olarak gösteriliyor. 2016 yılının son çeyreğinde Gaziantep’te faaliyet göstermeye başlayan Anka Hastanesi, uzman hekim kadrosu, ileri tıp teknolojisi, tam donanımlı tanı merkezleri ve multidisipliner hasta bakımı yaklaşımını benimseyerek Gaziantep ve çevre illeri, yeni bir hizmet anlayışı ile tanıştırdı. Anka Hastanesi, 15 bin metrekare kapalı alanda 154 yatak kapasitesi ile tam donanımlı Genel Yoğun Bakım, Yenidoğan Yoğun Bakım, Ameliyathane, Doğumhane, Anjiyo Ünitesi son teknoloji kullanılarak hazırlanmış görüntüleme merkezi ve laboratuvar ünitesi ile hastalara kaliteli hizmet vererek insan sağlığına hizmet ediyor.
Kentin ve bölgenin sağlık alanında örnek kuruluş olarak gösterdiği Özel ANKA Hastanesi’nin başarılı hekimleri Memo News dergisinin sorularını yanıtladı.


KARDİYOLOJİ ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI
KALBİNİZİ ANKA İLE KORUYUN
KAÇMAZ: “ÜST DÜZEY HER İŞLEMİ YAPMAYI HEDEFLİYORUZ” 

Başarılı çalışmaları ve tecrübeli doktor kadrosuyla öne çıkan Gaziantep Özel ANKA Hastanesi, sağlık alanındaki yatırımlarını sürdürüyor.Hastane bünyesinde Kardiyoloji Ünitesini kuran Prof. Dr. Fehmi Kaçmaz ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonlar başarılı şekilde sonuçlandırılıyor. Kardiyoloji ünitesi hizmet vermeye başlayan Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde başarılı operasyonlar hız kesmeden sürüyor. Kardiyoloji alanında Dünya’da hemen hemen yapılabilen tüm işlemleri ileri düzey her işlemi yaptıklarını aktaran Prof. Dr. Fehmi Kaçmaz, hastalara çok yakınlarında olan bir hastanede her türlü kalp hizmetini vermeye başladıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Dr. Kaçmaz, çalışmalara ilişkin bilgi vererek, yoğun kalp hastalığının yaşandığı bu bölgede ihtiyacı karşılayabilecek kapasitede kardiyoloji hizmeti verdiklerini anlattı. Operasyonların hız kesmeden sürdüğü ANKA Hastanesi’nde Dr. Fehmi Kaçmaz, hastanede kardiyoloji alanında çok yeni ve iyi bir sistem kurulduğunu söyledi. Hem kardiyoloji hem de kardiyosel cerrahi alanında iyi bir kliniğe sahip olma yolunda önemli adımlar atıldığını söyleyen Kaçmaz, “Çalışmalarımızın meyvesini alıyoruz. Ardı ardında başarılı operasyonlar gerçekleştirdik. Bugün 53 yaşındaki hastamız yakın zamanda ani kalp ölümü dediğimiz ani kalp durmasına yaşamış. Kalp masajıyla hayata döndürülmüş.  3 gün boyunca entübe olarak yoğun bakımda takip edilmiş. Bu hastaya aynı zamanda kalp pili planlanmıştı. Şu an anjiyosunu yaptık. Yarın da kalp pilini takacağız. Bu kliniği kurmamızdaki amaç sadece anjiyo ünitesi açmak değil. Burada kardiyoloji alanında üst düzey her işlemi yapabilmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. 


HASTALARIN KALBİ BİZE EMANET 
Hedeflerine doğru ve emin adımlarla ilerlediklerini sözlerine ekleyen Kaçmaz, beslenme, yaşam tarzı ve sigara kullanımının kalp hastalıklarını arttırdığını kaydederek, ANKA Hastanesi olarak dünyada kardiyoloji alanında yapılan her işlemi yapmayı hedeflediklerini kaydetti. Kaçmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kardiyoloji alanında akla ne geliyorsa, kalp pili uygulamaları, ritim bozuklukları tedavisi, beyine giden damarlara stent takma işlemleri, kol bacak damarlarına balon stent takma, yapısal kalp hastalığı tedavisi, kalp deliklerinin ameliyatsız bir şekilde kapatılması tedavisini bu klinikte yapıyor olacağız. Bölge kalp hastalığının çok yoğun yaşandığı bir bölge. Beslenme ve yaşam tarzı ile sigara kullanım oranının çok yoğun olması bölgede kalp hastalıklarını arttırıyor. Maalesef bölgede aktif sportif bir yaşam yok. Bunların hepsi kalp hastalığının oluşumuna neden oluyor. Bu bölgede çok yoğun kalp hastası var. Hastalara çok yakınlarında olan bir hastanede her türlü kalp hizmetini vereceğiz. Bunu yapabilecek konumdayız.”.

VARİS HASTALIKLARINDA YENİ DÖNEM
VARİSTEN KAPALI YÖNTEM CERRAHİ İLE ANKA’DA KURTULDU
KAPALI CERRAHİ UMUT OLDU
VARİS AMELİYATI ARTIK ÇOK KONFORLU

ANKA Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Utkan Sevük ise, varis hastalığının tanısından tedavisine kadar giden süreci MemoNews dergisine anlattı.
Yaptığı başarılı operasyonlarla sağlık sektörü ve hastaların teveccühünü kazanan Sevük, varis hastalığının toplardamarların deri altında mavi renkte, genişlemiş ve kıvrımlar yapmış olarak görülen bir damar hastalığı olduğunu söyledi.
Hastaların genellikle bacaklarda şişlik, mavi mor damarların verdiği görüntü bozukluğu şikayetleriyle kendilerine başvurduğunu dile getiren Sevül, bacaklarda genişleyen varisler ciddi estetik bozukluğun yanı sıra bacaklarda ağırlık hissi, yanma, ağrı, karıncalanma, pıhtı tutma, enfeksiyon gibi sübjektif yakınmalara neden olduğunu söyledi.
Kapalı cerrahi ile artık bu hastalıktan kurtulmanın mümkün olduğunu ve ameliyatın konforlu olduğunu kaydeden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Utkan Sevük, ‘’Varis, toplardamarların deri altında mavi renkte, genişlemiş ve kıvrımlar yapmış olarak görülen bir damar hastalığıdır. Hastalarımız genellikle bacaklarda şişlik, mavi mor damarların verdiği görüntü bozukluğu şikâyetleriyle geliyorlar. Bacaklarda genişleyen varisler ciddi estetik bozukluğun yanı sıra bacaklarda ağırlık hissi, yanma, ağrı, karıncalanma, pıhtı tutma, enfeksiyon gibi sübjektif yakınmalara neden olabiliyor. Genellikle ileri yaşlarda görülen varis, genç yaştaki kişilerde de görülmeye başlayan bir damar hastalığı haline geldi. Özellikle pandemi sürecinde artan hareketsizlik nedeniyle genç yaşlarda da varisle karşılaşmaya başladık. Toplumda 20 ila 70 yaş arasındaki her iki kişiden birinde olduğu tahmin edilen varisin, yaş ilerledikçe görülme sıklığı artıyor. ANKA Hastanesi’nde, varis hastalığının en güncel yöntemlerle tanı ve tedavisi rahatça yapılmaktadır. Ameliyatın olduğu gün hasta taburcu olmaktadır. Kapalı varis ameliyatından sonra kısa sürede hastalar günlük hayata dönebilmektedir”diye konuştu.

HASTALIKTAN KURTULDU, HERKESE TAVSİYE ETTİ
AMELİYATIM BAŞARILI GEÇTİ
ÇOK HUZURLUYUM

Gaziantep’te 27 yaşındaki hasta, bacaklarında ağrı ve şişliğe neden olan varisten, ANKA Hastanesi’nde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatla tamamen kurtularak sağlığına kavuştu.Hastalıktan kurtulan A.A, sol bacağında şişlik ve şiddetli ağrılar nedeniyle Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’ne başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikler sonucunda, toplar damarlarında ciddi yetmezlik saptanan hastanın, varis ameliyatı olmasına karar verildi. Gerekli ameliyat hazırlıkları yapıldıktan sonra hasta, Doç. Dr. Utkan Sevük ve ekibi tarafından ameliyata alındı. Kapalı yöntemle uygulanan operasyon, başarı ile sonuçlanarak hasta ameliyat olduğu gün taburcu edildi.


Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getiren genç, çok huzurlu olduğunu ve bu hastalıktan şikayetçi olan herkese tavsiye ettiğini dile getirerek,” Varislerimden şikayetçiydim bir sürü yere gittim hiçbir sonuç alamadım. Bacağımdaki varis nedeniyle şişlik ve ağrılarım artınca tedavi olmaya karar verdim. Bunun için de ANKA Hastanesi’ni tercih ettim. Doç. Dr. Utkan Sevük hocamız hastalığın ilerlediğini ve basit çözümlerle bu sorunun kontrol atına alınamayacağını, bu nedenle de cerrahinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Kapalı yöntem ameliyatım başarıyla yapıldı. Ameliyatın ardından ağrılarımdan, varislerimden kurtuldum. Doktoruma ve benimle çok iyi ilgilenen ANKA personeline teşekkür ederim”şeklinde konuştu.

 

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Silahlı saldırı: 3 kişi kafasından vurularak öldürüldüÖnceki Haber

Silahlı saldırı: 3 kişi kafasından vurul...

1 yıl önce başına yorgun mermi isabet eden 8 yaşındaki çocuk hayata tutunduSonraki Haber

1 yıl önce başına yorgun mermi isabet ed...

Yorum Yazın

GSO’da sürdürülebilirlik için ESG ve dijitalleşmenin önemine dikkat çekildi
Şahinbey Belediyesi’nin tesislerine kursiyer olarak geldi eğitimci olarak kaldı
GTO MYM, geleceğin mesleklerini belgelendiriyor
 İtfaiye Haftası'nda duygulandıran buluşma
Furkan Apartmanı'nın bilirkişi raporu tamamlandı!
Coşkunlar Evden Eve Taşımacılık
Bizce Reklam
İSO 500’deki SANKO şirketleri
Gastronomi Dünyası için GİBTÜ’den önemli bir çalışma
Yüzlerce çocuk evinin bahçesinde eğitim görüyor
Gaziantep'in tarihi mahallesinde huzur güven uygulaması: 3 gözaltı
Devrilen akaryakıt yüklü tankerin sürücüsü hayatını kaybetti
Gaziantep FK'dan flaş olağanüstü genel kurul kararı
Jandarma fıstık bahçelerinde hırsızlara göz açtırmıyor
Bilim Şehitkamil’e, ilgi her geçen gün artıyor
Makine ve metal sektörünün sorunları GSO’da konuşuldu
Kandil Gecesi Büyükşehir Camilerde İkramda Bulundu
İSO 500’de Lidersan’ın Rekor Yükselişi
Sedat Yıldız: Gaziantep'te tüm belediyeleri alacağımıza inanıyoruz
CHP Gaziantep’te kongreler bitti istifalar başladı