memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

25-01-2019 10:52 Kategori: TEKNOLOJİ

Resmen başladı! WhatsApp'a bilgisayardan girenlere uyarı

Resmen başladı! WhatsApp'a bilgisayardan girenlere uyarı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"WhatsApp'a bilgisayardan giren herkesi ilgilendiren flaş bir gelişme yaşandı. Bugün test süreci resmen başladı! "

WhatsApp'a bilgisayardan giren herkesi ilgilendiren flaş bir gelişme yaşandı. Bugün test süreci resmen başladı!

WhatsApp'a bilgisayardan girenler için bomba özellik nihayet geliyor...

WhatsApp, 2018 yılının başlarında işletmelere özel olarak hazırladığı WhatsApp Business’i tanıtmıştı. Facebook’a ait olan şirketin bu yeni uygulamasında pek çok farklı özellik bulunuyordu.

WhatsApp Business’in birinci yılında bir açıklama yapan firma yetkilileri, uygulamanın web ve masaüstü versiyonlarına WhatsApp Business’ın bazı özelliklerini uyarlayacaklarını söyledi.

Firma böylece işletmelerin zamandan tasarruf edebileceklerini ve müşterilerine daha hızlı cevap verebileceklerini söylüyor. WhatsApp’tan yapılan açıklamaya göre WhatsApp Business kullanan 5 milyon işletme var.

WhatsApp Business’in diğer platformlara taşınacak olan özellikleri ise şunlar: 

Çabuk Cevap: Popüler cevaplardan birini göndermek için klavyede “/” tuşuna basmak yeterli.

Etiketler: Bu özellik sayesinde sohbetleri etiketlemek ve aranan bir sohbeti bulmak çok daha kolay hale geliyor.

Chat Listesi Filtreleme: Bu özellik de mesajları gruplara, yayın listesine ya da okunup okunmadıklarına göre sınıflandırmayı sağlıyor.

Peki artık akıllı telefonlara da kurulabilen WhatsApp Business'in normal WhatsApp'tan farkı nedir ne işe yarar?

WhatsApp Business, adından da net bir şekilde anlaşılacağı üzere, işletmelerle müşterileri daha hızlı bir şekilde iletişime sokmak için tasarlandı.

Bir başka deyişle daha önceden mail üzerinden gerçekleşen yazışmalar artık daha pratik bir şekilde WhatsApp Business üzerinden sağlanabilecek.

Şirket ya da herhangi bir firma sahibi WhatsApp Business'a geçerek hem özel hesabını hem de iş hesabını iki ayrı cihaza gerek duymadan rahatlıkla kullanabilecek. İstenirse birden çok cihazda uygulama çalışabilecek.

Şimdilik ücretsiz olarak sunulacağı düşünülen WhatsApp Business'ın gelecekte herhangi bir ödeme gerektirip gerektirmeyeceği bilinmiyor.

Normal WhatsApp'tan farklı olarak WhatsApp Business'da birçok farklı özellik bulunuyor.

Uygulamayı edindikten profil kısmının sağ üst tarafında yer alan kalem simgesine tıklayarak normal WhatsApp'ta olmayan seçenekler kullanıcının karşısına çıkıyor.

Bu bölümde, konum, şirket tanımı, e-posta adresi, internet sitesi gibi seçenekler bulunuyor.

WhatsApp Business'ı normal uygulamadan ayıran bir diğer özellik ise sabit numaralarla hesap oluşturulabilmesi. Bu özellik sayesinde şirketler, müşterileriyle daha kolay bir iletişim içerisine girebilecek.

WhatsApp Business ile gelen diğer bir önemli özellik ise otomatik cevaplama özelliği istatiksel verilere ulaşabilme özelliği. Firma yetkilisinin dışarıda olduğu, mesainin bittiği ya da cevap veremez durumda olduğu zamanlarda müşteriden gelen mesajlara otomatik şablon bir mesaj gönderilebiliyor.

Bu özelliği kullanmak için Ayarlar bölümünden Away Message kısmına şablon mesajı yazmak ve bu mesajın gönderileceği saatleri yazmak yeterli.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU