memo

Bugun...
15-12-2017 12:03 Kategori: GENEL

Rehberlik uzmanları Rehberlik sempozyumunda buluştu

Rehberlik uzmanları Rehberlik sempozyumunda buluştu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Erdem Kolejinin düzenlediği “Rehberlik Sempozyumu” nda; Gaziantep Şahinbey’deki Rehber Öğretmenler ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyeleri bir araya geldi."

Erdem Kolejinin düzenlediği “Rehberlik Sempozyumu” nda; Gaziantep Şahinbey’deki Rehber Öğretmenler ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyeleri bir araya geldi.

Gaziantep Şahinbey İlçesindeki tüm ortaokul ve liselerin rehber öğretmenleri Erdem Kolejinde düzenlenen “Rehberlik Sempozyumu” nda buluştu.  Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Öğretim üyelerinin konuk olarak katıldığı sempozyum Erdem Koleji Amfi Salonunda yapıldı.

SEMPOZYUMA YOĞUN İLGİ

Gaziantep Şahinbey İlçesi Şube Müdürü Osman Türe’nin katımıyla yapılan sempozyumun açılış konuşmasını Erdem Koleji Genel Müdürü M. Örfi Sönmez yaptı. Sempozyuma katılımın yoğun olduğu gözlemlenirken, önemli konular ele alınarak çeşitli tespitler değerlendirildi.

Sempozyum, eğitimcinin eğitimi çalışmalarına ev sahipliği yapmak, şehrin eğitim kalitesine katkı sağlamak, okul da eğitim veren rehber öğretmenlerini akademik alanda rehberlik çalışmaları yapan bilim insanları ile bir araya getirmek amacıyla gerçekleştirildi.

HKÜ Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Ş. Senem Başgül’ün: “Zorbalığın ve Mağdur Olmanın Sebepleri ve Yaşandığı Alanlar” konulu sunumu ile başlayan sempozyumda, HKÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. O. Tolga Arıcak “Siber Zorbalık”  HKÜ Öğretim Üyesi Uzm. Psk. Murat Dinçer “Ailede Neler Oluyor?” HKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemre Tatlı  “Çatışma Çözme ve Akran Danışmanlığı” konularında seminerler gerçekleştirdi.

“BİLİM İNSANLARINI BİR ARAYA GETİRMİŞ OLMAK BİZİM İÇİN MUTLULUK VERİCİ”

Erdem Koleji Genel Müdürü M. Örfi Sönmez, "Şehrimizde hizmet veren rehber öğretmenlerimizi, akademik alanda çalışmalar yapan bilim insanlarını bir araya getirmiş olmak bizim için mutluluk verici. Rehberlik sempozyumuna katılan Hasan Kalyoncu Öğretim Üyesi hocalarımıza, Gaziantep Şahinbey İlçesinde görev yapan tüm rehber öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

“BU TARZ  VERİMLİ PROGRAMLARA EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN ONUR DUYUYORUZ”

Erdem Koleji Rehberlik Birimi Koordinatörü Kürşat Eroğlu,  "Meslektaşlarımızla bir arada olmanın, mesleki konular hakkında fikir alışverişinde bulunmanın Rehber Öğretmenlerin eğitimine ve mesleki birikimine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Erdem Koleji olarak bu tarz  verimli programlara ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz" diye konuştu.

Soru cevap şeklinde devam edilen sempozyumda konuşmacılar, kendi uzmanlık alanları, Rehberlik alanında akademik çalışmalar, dünyadaki gelişmeler, Rehber Öğretmenlerinin öğrenci, veli, öğretmen üçgeninde dikkat etmeleri gereken hususlar, Rehberlik Birimlerinin diğer ülkelerde nasıl çalıştığı ve güncel gelişimi hakkında bilgilerin aktarıldığı sempozyum HKÜ Öğretim Üyelerine, Erdem Koleji Genel Müdürü M. Örfi Sönmez’ in hediye taktimi ile son buldu.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU