Bugun...
21-04-2019 16:41 Kategori: GÜNDEM

Prof Gür'den Sri Lanka Katliamı için Kınama ve Taziye Mesajı

Prof Gür'den Sri Lanka Katliamı için Kınama ve Taziye Mesajı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ali GÜR, Sri Lanka’da Paskalya Bayramı kutlamaları sırasında gerçekleştirilen saldırılan nedeniyle bir taziye ve kınama mesajı yayınladı."

 

Prof. Dr. Ali GÜR imzasıyla Gaziantep Üniversitesi adına yayınlanan taziye ve kınama mesajında şu görüşlere yer verildi:

“Özellikle son bir yıl içerisinde müslümanlar adına kaygı verici hadiselerin yaşandığı, camilerin ve müslümanlara ait çok sayıda iş yerinin ateşe verildiği SRİ LANKA’da Paskalya Bayramı kutlamalarının da gerçekleştiği 21/04/2019 tarihinde sabahın erken saatlerinden itibaren eş zamanlı ve peş peşe olarak kilise ve otellerde patlamalar meydana gelmiş olup bu patlamalar neticesi ilk belirlemelere göre 185 kişi hayatını kaybetmiş,469 kişi de yaralanmıştır.

 

Kutsal kitabımız Kur’anda geçen Maide suresinin 32.ayetine göre “ Kim bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur” emri gereğince Gaziantep Üniversitesi olarak bu saldırıyı tüm insanlığa yapılmış addediyoruz. Özellikle kaos ve terörden beslenen nefret söylemlerinin zirveye ulaştığı günümüzde faili, kaynağı ve ideolojisi ne olursa olsun masum insanları hedef alan bu tür terör saldırılarını şiddetle tel’in ediyoruz.”

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna