memo

Bugun...
23-04-2018 09:26 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Öğrencilerin karma resim sergisi büyük ilgi görüyor

Öğrencilerin karma resim sergisi büyük ilgi görüyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şehit Ersin Yıldırım Ortaokulu görsel sanatları öğretmen ve öğrencileri yıl sonu etkinlikleri kapsamında karma resim sergisi açtı. "

Şehit Ersin Yıldırım Ortaokulu görsel sanatları öğretmen ve öğrencileri yıl sonu etkinlikleri kapsamında karma resim sergisi açtı. Büyük ilgi gören sergide 50 eser yer alıyor.

2017-2018 eğitim öğretim yılının sonuna yaklaşırken Gaziantep genelinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren okullar yıl sonu etkinliklerini arttırdı. Şehit Ersin Yıldırım Ortaokulu öğrencileri de görsel sanatlar öğretmenleri Nevroz Şenoğlu ve Fevzi Taşkıran rehberliğinde primall avm ‘ de karma bir sergi açarak yeteneklerini sergiledi. Yağlı boya, ebru, ahşap yakma, vitray ve pastel batik’ten oluşan 50 eserin yer aldığı sergi büyük beğeni topluyor. Düzenlenen açılış törenine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin Kaya ve Ayhan Sarı tarafından gerçekleştirildi.Açılışa şube müdürlerinin yanı  sıra okul idareceleri, öğretmenler ,öğrenciler ,  veliler ve vatandaşlar katıldı. Sergide birbirinden güzel eserler yer alırken, ahşap yakma çalışmaları , ebru çalışmaları ve vitray çalışmaları çok büyük beğenilerle karşılandı.Serginin açılışının ardından,Şube Müdürleri Hüseyin Kaya ve Ayhan Sarı; Okul müdürleri Öğretmenler öğrenciler ve Primall AVM’ ye gelen vatandaşlar tarafından sergiyi gezdi. Öğrencilerden, yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi alıp sohbet ederek başarılı eserler ortaya koyan çocukları tebrik etti. Açılışta konuşan Okul Müdürü  Ramazan Sontur,  ‘’öğrencilerimizin sosyal ve ahlaki gelişmelerine yardımcı olmak aynı zamanda pozitif bakış açısını sağlayarak mutluluk ve başarılarını katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen resim sergisinde öğrenciler ,duygu ve düşüncelerine tuvallere ve ahşaplara yansıttı. Bizleri yalnız bırakmayan serginin açılmasında emeği geçen öğretmenlerimize öğrencilerimize ve bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum’’dedi. Sergi 3 gün boyunca Primall AVM’ de gezilebilir.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU