Bugun...
02-10-2017 16:30 Kategori: GENEL

Öğrencilere Çanakkale ruhu anlatıldı

Öğrencilere Çanakkale ruhu anlatıldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Şahinbey Belediyesi’nin ‘Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına’ projesi kapsamında Çanakkale’ye gidecek öğrencilerin bilgilendirme toplantısının konuğu Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor oldu. "

Şahinbey Belediyesi’nin ‘Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına’ projesi kapsamında Çanakkale’ye gidecek öğrencilerin bilgilendirme toplantısının konuğu Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı  Tuğgeneral Ali Ekiyor oldu.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere Çanakkale de verilen destansı mücadelenin tüm dünyaya örnek olduğunu belirterek, “Bugüne kadar 57.678 öğrencimizi uçakla Çanakkale’ye götürdük. Çanakkale 100 yılın destanı. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere orada askerlerimiz, gönüllülerimiz, 15 yaşındaki çocuklarımız, vatan için bayrak ve din için savaş verdiler. Savaş sonrasında 253.000 şehit verdik ve yedi düvele karşı Çanakkale geçilmez destanını yazdılar.  Milyonda bir olabilecek ve imkansız denilecek olaylar orada gerçekleşti. M2 6200 mermi çekirdeği düşünüyor. Düşünün ne kadar şiddetli bir çatışma yaşandığını. Bir dakika sonra öleceğini bile bile siperinden çıkıp düşman üzerine atlayan askerlerimizi bir düşünün. Bu nedenle ecdada saygı ve teşekkür amacıyla, Çanakkale’nin 100. Yılında 2015 yılında bu projeyi başlattık ve o günden bu güne kadar öğrencilerimizi ecdadıyla buluşturuyoruz” dedi.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu 15 Temmuz darbe girişiminde de bu vatan evlatlarının Çanakkale’de olduğu gibi yedi düvele karşı mücadele ettiğini sözlerine ekledi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE

Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı  Tuğgeneral Ali Ekiyor, tarih boyunca ülkemiz üzerinde oyunlar oynandığını belirterek, “Gaziantep’te geçen yıl 4 Ağustosta göreve başladım. 19 Ağustosta da Fırat Kalkanı operasyonunu icra etmek üzere sınır hattına görevlendirildim. Tugay’ım burada ama birliklerim sınır ötesinde. Belirli aralıklarla Gaziantep’e geliyorum. Bu günde onlardan bir tanesiydi. Başkanımız arayarak beni buraya davet etti ki bu davetten büyük onur duydum. Ben sizin bu yaşta yakaladığınız bu şansı 36 yaşında yakaladım. Ancak son yıllarda askeri okullarımız ve devlet okullarımız öğrencileri Çanakkale’ye götürüyor. Bu çok önemli bir proje. Bu ziyaretler size tarihle bağ kurmanızda büyük faydalar sağlayacak. Bu coğrafya insanlık tarihinin doğduğu bir coğrafya. Bu coğrafyada binlerce yıldır birçok medeniyet geldi geçti. Şimdi de bizim bu topraklarda yaşamamızı istemiyorlar. Ülkemiz üzerinde sürekli oyunlar oynanıyor. 15 Temmuz darbe girişiminin amacı da güneyde bir Kürt devleti kurmaktı. Önümüzdeki 10-20 yıl içerisinde toprak bütünlüğü olan Irak, Suriye ve  Türkiye istenmiyor. Bu nedenle çok çalışarak ülkemize sahip çıkmalıyız  ” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı  Tuğgeneral Ali Ekiyor ve öğrenciler Çanakkale türküsünü söylediler.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna