Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

01-10-2019 13:29 Kategori: GENEL

Öğrenciler hem yaparak hem de yaşayarak öğrenecekler

Öğrenciler hem yaparak hem de yaşayarak öğrenecekler
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Defacto işbirliğinde imzalanan protokol ile öğrencilerin hayal ettiği ürünler ihtiyaç sahiplerinin kalplerine dokunacak. Vali Davut Gül, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve Defacto Perakende Ticaret A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Önder Şenol arasında gerçekleşen imza töreninde Vali Gül, öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri ile önemli değerlerimizi koruduklarını söyledi."

Sosyal sorumluluk projelerinde mesleki eğitimi işin merkezine almanın çok önemli olduğunu vurgulayan Gül,  Gazişehir öğrenci meclisleri ile öğrencilerin her alanda olduğu gibi sosyal sorumluluk anlamında da çeşitli etkinlikler ve faaliyetler yaptığını belirterek projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Defacto Perakende Ticaret A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Önder Şenol, proje hakkında bilgi vererek “Kumaştan Hayaller sosyal sorumluluk projesi ile Gaziantep’te de meslek liselerinde moda tasarım okuyan kız çocuklarımıza artık kumaşları hediye ediyoruz. Onların hem meslek edinmelerine katkıda bulunuyoruz hem de satışa sunduğumuz bu ürünlerin gelirlerini vakıflara hediye ediyoruz” dedi. 

Böylesi anlamlı bir projede yer almaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Cengiz Mete ise öğrencilerin hem yaparak hem de yaşayarak öğrenmelerine katkı sağlayacak ve onların istihdamı ile ilgili problemlerine çözüm üretecek bir proje olduğunu dile getirdi.  

Proje kapsamında Defacto tarafından temin edilecek kumaşlar ve iplikler ile öğrencilerin tasarladığı ürünler yine Defacto tarafından satışa sunulacak. Projeden elde edilen gelirler ise sivil toplum kuruluşları aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna