memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

10-07-2021 22:51 Kategori: SAĞLIK

Nemlendirici Yüz Serumu Arıyorsanız Jeuvenile Ürünleri İlk Sırada

Nemlendirici Yüz Serumu Arıyorsanız Jeuvenile Ürünleri İlk Sırada
 • Facebook Paylaş
 • Yorum Yaz

"Jeuvenile nemlendirici yüz serumları konusunda sizler için pek çok ürün satışa sunuyor. "

Jeuvenile nemlendirici yüz serumları konusunda sizler için pek çok ürün satışa sunuyor. Cildin doğal pH dengesini bozmayan, aşırı nemlenmeye yol açarak yüzü yağlandırmayan ve sivilce probleminin ortaya çıkma riskini artırmayan en kaliteli ürünleri kullanmak; bakım ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi açısından önem taşır. 

Ayrıca yüz nemlendirici serumlar, saç nemlendirici serumlardan daha farklıdır. Saç ürünlerinin cilde, cilt ürünlerinin saça uygulanması önerilmez. Tek bir ürünü farklı ihtiyaçlar için değerlendirmek yerine, size en uygun seçenekleri kolaylıkla temin edip kullanmaya başlamanız daha mantıklı sayılabilir. 

Nemlendirici Yüz Serumu Neden Kullanılır? Yüz Serumu Ne İşe Yarar?

Yüz serumlarının düzenli bir şekilde kullanımı, yüz derisinde ortaya çıkabilecek çatlakları, akneleri, sivilceleri engeller. Akne ve sivilceler daha çok yağlı ciltlerde rastlanan bir problem olsa da cildin yeterli neme sahip olmaması bu problemi tetikleyen başlıca faktörler arasındadır. “Nemlendirici yüz serumu ne işe yarar?” sorusu için verilebilecek diğer önemli cevaplar ise şöyledir:

 • Cilt yüzeyinin yaşlanma hızını düşürür.

 • Cildin epidermis tabakasındaki esnekliği artırarak genç görünmeyi sağlar.

 • Yüz genelindeki renk pigmentlerini koruyarak çeşitli lekelenme sorunlarını engeller. 

 • Özellikle kış aylarında çok sık görülen cilt kurumalarına engel olur. 

 • Yüzün çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan ve az da olsa acı verebilen çatlakları büyük ölçüde tedavi eder. 

Nemlendirici Yüz Serumu Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Nemlendirici serumların kullanımı sırasında ölçülü davranmak çok önemlidir. Cilt yüzeyinin ihtiyaç duyduğu orandan az ya da çok kullanım gerçekleştirmek fayda sağlamayacaktır. Fakat ideal dozun ne kadar ile sınırlandığını tespit etmek tamamen size kalmış bir durumdur. Bazı ciltlerde kuruma ve çatlama sık görüldüğü için nemlendirici serum yüz bölgesine daha fazla uygulanırken, az kuruyan ciltler aynı ihtiyaç ölçüsüne sahip değildir. 

Cildinizin ne kadar seruma ihtiyaç duyduğunu tespit edebilmek için bir süre boyunca kullanım gerçekleştirmeniz lazımdır. Serum sıvısının tamamına yakını emiliyor ve cilt nemli kalıyorsa, uyguladığınız doz miktarı ve doz sıklığı ideal ölçüdedir. Bunun yanı sıra cilt, serum sıvısını çabucak emip kuruyorsa az; sıvıyı yeteri kadar emmeyi başaramıyorsa çok kullanım yapıyorsunuz demektir. 

Nemlendirici Serum Yüze Nasıl Uygulanır?

Yüz nemlendirici serumlar birbirinden farklı marka seçeneklerine sahip olabilir. Fakat bu ürünlerin kullanım biçimi genel olarak aynıdır. Serum çubuğu ile şişe içerisinden alınan nemlendirici bakım sıvısı, yüzün çeşitli bölgelerine enjekte edilir. Bu işlem uygulanırken dikkatli olmak ve acele davranmamak şarttır. Aksi halde bazı bölgeler daha fazla seruma maruz kalabilir. Bu durum, nemlendirme çalışmasının verimini olumsuz etkiler. Yüz geneline doğru bir bakım yapabilmenin ilk şartı ise aceleci değil, sakin davranmaktır. 

Jeuvenile’in Cilt Nemlendirici Serumları Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Yüz nemlendirmek için kullanılan serumlar son derece faydalı olsa da bazı kullanım hataları sebebiyle alınan verim düşebilir. Bu durumda ürünlerin işlevsiz olduğunu düşünmek yerine, dikkat edilmesi lazım olan detaylar kavranmalıdır. Cilt nemlendirici serum çeşitleri kullanılırken ön plana çıkabilecek başlıca durumlar şöyledir:

 • Serum uygulamasından önce cildin temizlenmesi gerekir. Aşırı yağlı, makyajlı ya da gözenekleri toz ile dolmuş ciltlerde serum pek işe yaramaz. 

 • Cilt üzerinde açık yaralar mevcutsa serum kullanımı bir süre ertelenmelidir. Yarı açık veya tamamen açık yaraların nem oranındaki artış, bakterilerin güçlenmesine ve yaraların büyümesine sebep olabilir.

 • Cilt bakım serumları çeşitli çatlaklar, döküntüler, cilt kırışıklıkları ya da gözle görülür yıpranmalar ortaya çıktığı zaman değil; bunların öncesi itibariyle kullanılmaya başlamalıdır. 

 • En iyi nemlendirici yüz serumu çeşitleri arasında bulunan hyalüronik asitli ürünlere öncelik tanımak doğru olabilir. Çünkü bu madde, neredeyse tüm ciltlerin ihtiyaçlarına uygun olarak bakım sağlar. 

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ