memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

14-12-2018 10:41 Kategori: GENEL

miniklere beslenme konusunda eğitim verildi

miniklere beslenme konusunda eğitim verildi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak tarafından Minik Kalpler Anaokulu öğrencilerine sağlıklı beslenme konusunda eğitim verildi. "

Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak tarafından Minik Kalpler Anaokulu öğrencilerine sağlıklı beslenme konusunda eğitim verildi.

Minik öğrencilere beslenmenin önemini anlatan Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak, sağlıklı ve sağlıksız gıdaları örneklerle açıkladı. Çocuklar için en önemli öğünün kahvaltı olduğunu vurgulayan Diyetisyen Boztoprak, sağlıklı besinlerden yeterli miktarlarda ve dengeli biçimde tüketilmesi gerektiğine dikkat çekti. Güne kahvaltı ile başlamanın okul başarısının artmasında son derece önemli olduğunu da söyleyen Diyetisyen Boztoprak, çocuklara iyi beslenmedikleri takdirde birçok hastalığa yakalanabilecekleri uyarısında bulundu.

Bu eğitim ile hangi besinleri tüketmeleri gerektiğini eğlenerek öğrenen çocuklar, merak ettiklerini de sorma fırsatı buldu.

Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmenin özellikle çocuklar için gerekli olduğunu dile getiren Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak,” Çocukluk döneminde oluşan beslenme düzeni tüm yaşamı etkileyeceği için anne ve babalar bu konuda dikkatli olmalı ve çocuklarına sağlıklı beslenme konusunda örnek olmalılar. Biz, Özel Gaziantep Anka Hastanesi olarak sağlıklı toplumlar yetişmesine önem veriyoruz. Bu nedenle bu gibi fayda sağlayan aktivitelere farklı okullarda da devam edeceğiz “dediKaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi,
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna