memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

02-08-2018 16:18 Kategori: SİYASET

Milletvekili Taşdoğan'dan Flaş 'Yargı' açıklaması

Milletvekili Taşdoğan'dan Flaş 'Yargı' açıklaması
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Muhittin Taşdoğan, bir dönem Ak Parti eski Milletvekili Şamil Tayyar’ın, “FETÖ Borsası” iddialarının odağında yer alan Gaziantep Adliyesi’ne sahip çıkarak, “O açıklamalar son derece talihsiz idi. Gaziantep adliyesi namuslu hukukçuların yeridir. ‘FETÖ Borsası’ var demek vicdansızlıktır” dedi. "

24 Haziran seçimlerinin ardından ilk kez basın mensuplarının karşısına çıkaran MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan’ın gündeminde fıstıkta fiyatın düşmesine rağmen bunun baklava fiyatına yansımaması, baklava kutusunun darasının alınmaması, zeytin ve fıstık ile KÜSGET’te son dönem artan hırsızlık olayları vardı.

GÖREVE ÇAĞIRDI

MHP Milletvekili Muhittinh Taşdoğan son iki yıl içersinde artan fıstık ve zeytin hırsızlarının vatandaşı canından beztdirdiğini belirterek Gaziantep valisini ve Emniyet müdürünü göreve çağırarak şunları söyledi; "Çok zor şartlarda üretim yapan çifçimizin onlarca sorunları arasında son iki yılda özellikle fıskıt ve zeytin mahsulünde artan hırsızlık olayaları başa geçmiştir. Çifçimiz hem canından hem malından endişe etmektedir. Kolluk kuvetlerimizin daha sıkı çalışmaya davet ediyorum. Gerekirse mahsül zamanı geçici görevli personel istihdamı gibi ek tedbirler alınması gerektiğini düşünüyoruz" dedi. 

Aynı şekilde KÜSGET’ten de son dönem hırsızlık konusunda büyük şikâyetler aldıklarını belirten Milletvekili Taşdoğan " Burada da devriye sayısının ile bekçi sayısının artırılması sorunu çözer diye düşünüyorum” diye konuştu.

“ABD, BİR ANTEPLİYİ TEHDİT EDRKEN İYİ DÜŞÜNMELİ”

Taşdoğan, ABD’nin iki bakana yönelik yaptırımı hakkında ne düşündüğü konusundaki soruyu ise, “ABD’li yetkililer Türkiye’yi tehdit ederken ayrı, bir Gaziantepliyi tehdit ederken ayrı düşünmelidir” şeklinde son derece manidar bir yanıt verdi.

 

“BAKLAVA PAHALI, KUTUNUN DARASI ALINMIYOR”

Fıstık fiyatının düşmesine rağmen, baklava fiyatının artmasının kendilerini de şaşırttığını ifade eden Taşdoğan, “Bununla birlikte gündemi sarsacak bir başka gelişme bu yüksek fiyatlara rağmen baklavacıların kutularının daralarını almadan satış yapmaları. Bir baklava kutusu 150-200 gram geliyor. Bu da kutu başına vatandaştan 12 ile 15 lira fazla alınması demek. Hal böyle iken denetleme konusunda ciddi sıkıntılar var.  İlgili kurumları kendi sorumluluk alanları ile ilgili denetim yapmaları konusunda uyarıyoruz.  Öte yandan zor şartlarda üretim yapan çitçimiz son iki yıldır hırsızlık olaylarının mağdurudur. Hasat döneminde geçici görevli personel istihdamı ile önlenebilir.

“ANTEP ADLİYESİ NAMUSLU BİR ADLİYEDİR”

MHP Gaziantep Milletvekili dr. Muhittin Taşdoğan, bir soru üzerine yeni dönem ve sistemde FETÖ ile mücadele konusunda Gaziantep Adliyesi’nde borsa oluşturulduğu iddiaları hatırlatılarak, yargı mensupları üzerindeki baskının kalkıp kalkmadığı yolundaki bir soru üzerine, “Yeni sistemde imzamız var. Güçler ayrılığı yeni sitemde nettir. Yasama, yürütme ve yargı ayrılmıştır Bu sistemde yargı üzerindeki FETÖ gölgesi kalkmıştır.  Gaziantep Adliyesi’nde FETÖ Borsası olduğunu söylemek bu vicdansızlıktır, bu kurumu tanımamaktır. Adalet bakanı hemşerimiz iken bu lafın edilmesi talisizliktir. Antep Adliyesi, namuslu bir adliyedir. Üzerinde dün de baskı yotu, şimdi de yoktur” dedi.



Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZIN



FACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU