İYİ Parti adayı Aygın'dan dobra dobra açıklamalar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İYİ Parti adayı Aygın'dan dobra dobra açıklamalar
Abone ol
İYİ Parti Gaziantep  İl Başkanlığa adaylığını açıklayan Tayfun Aygın,  “İYİ’lerin iktidarını kurmak için el ele çalışmaya söz veriyoruz. Biz kazanmak zorundayız çünkü biz kazanamazsak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kaybedeceğini biliyoruz. dedi"

Gaziantep'te 45 yıldan beri gönül verdiği milliyetçi harekatın içersinde siyaset yapan ve bir dönem Milliyetçi Hareket Partisinin İl Başkanlığı ve çeşitli kademelerinde görev üstlenen iş insanı Tayfun Aygın www.memohaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı'ya İYİ Parti Gaziantep İl Başkanlığına neden ayday olduğunu açık yüreklilikle anlattı. Aygın Genel Başkanımız Meral Akşener’in verdiği mücadeleye daha çok destek olabilmek ve daha çok yük alabilmek adına, arkadaşlarımızla birlikte yönetime talip olmaya karar verdik ve  bu düstür ile yola çıktıklarını ifade etti. 

‘İYİ PARTİ,  CESURLARIN ÖYKÜSÜDÜR’

Öğrencilik yıllarından bu yana milliyetçi çephede siyaset yaparak çizgisinden sapmadığını ve İYİ Parti’nin kısa sürede ülkenin dört bir yanında yanan koca bir ateşe dönüştüğünü ifade eden İş insanı Tayfun Aygın, şöyle konuştu; “İYİ Parti, umulmadık bir zamanda, umulmadık bir yerlerden çıkıp gelen cesurların öyküsüdür. Adaletin, demokrasinin, sorumlu siyasetin öyküsüdür. Bir kutlu mücadelenin, bir büyük başarının öyküsüdür.  25 Ekim 2017’de tek yürek olup, hep beraber güçlü Türkiye hayalimizi haykırdığımız o kutlu günde; “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak; çünkü artık İYİ Parti var.” demiştik. Öyle de oldu. O gün çaktığımız o kıvılcım; bugün, milletimiz gösterdiği büyük ilgiyle, Türkiye’nin tamamında yanan koca bir ateş oldu. Genel Başkanımız Meral Akşener’in söylediği gibi; bizim siyasetimiz, “Önce millet, önce memleket” diyenlerin siyasetidir. Biz de bu düsturla, kuruluştan bu yana geçen yaklaşık 5 yıllık süreçte partimizin neferi olduk."

‘TÜRKİYE’NİN DE GAZİANTEP'İN DE İYİ’LERE ÇOK İHTİYACI VAR’

Tayfun Aygın 22 Ocak 2023'de yapılacak 2. olağan kongrede  İYİ Partinin Gaziantep il Başkanlığına neden aday olduğunu www.memohaber.com haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı'ya şu şekilde ifade etti;  “Biz de İyi Parti’nin ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in verdiği mücadeleye daha çok destek olabilmek ve daha çok yük alabilmek adına, arkadaşlarımızla birlikte yönetime talip olmaya karar verdik. Bu talep; makam yetki ve üstünlük değil sorumluluk, mücadele talebidir. İnşallah deleğe arkadaşlarımızın teveccühü ile göreve geldiğimiz andan itibaren, ayrılık gayrılık olmadan, birlik ve beraberlik içinde, bu iktidarı göndermek ve İYİ’lerin iktidarını kurmak için el ele çalışmaya söz veriyoruz. Çünkü Türkiye’nin de Gaziantep'in de İYİ’lere çok ihtiyacı var ve Biz kazanmak zorundayız çünkü biz kazanamazsak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kaybedeceğini biliyoruz” diye konuştu.

‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE KAZANACAĞIZ’

İYİ Partinin Gaziantep İl Başkanlığına dava arkadaşlarının kutsal oylarına talip olduğunu vurgulayan Tayfun Aygın Konuşmasında sık sık birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Aygın, gerek ülkemizin içinde bulunduğu durum gerekse partimizi iktidara ulaşması için bu dönemde daha fazla birliği bütünlüğü hedef aldık. Bu amaçla yapılacak olan il başkanlığı seçiminde karşılıklı yarıştığımız dava arkadaşlarımızla ülkemizin geleceği için yarışacağız. Başta il ve ilçe teşkilatlarımızın yöneticileri, deleğelerimiz ve tüm partili arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Ayrıca ayrılıkta azap, birlikte rahmet var diyerek bizimle olan ve geçtiğimiz dönemde il ve ilçe yönetiminde üstün görevler yapan dava arkadaşlarımız ve büyüklerimiz de yanımızdalar kendilerine çok teşekkür ederim. Bu birlik çalışmasının devam etmesini diliyorum. Çünkü yaşanan her olaydaki basiretli tutumumuz bizi her gün biraz daha iktidara yaklaştırıyor. İyi parti bugün ivmesi yükselen tek partidir. Milletimizin umududur. Bizler de bu bilinçte olup partimizi, yönetim ekiplerimizi güçlendirmemiz bir vatan görevidir. Küçük olsun benim olsun anlayışı partimize zarar vermektedir. Bu nedenle tüm üyelerimizi bu birleşme bütünleşme hareketine destek vermeye çağırıyorum. İl başkanlığı seçimlerine daha 5 gün var bu süre birleşme ve bütünleşmenin tamamlanması yeterli bir zamandır. İnanıyorum ki İYİ parti güçlü yönetimiyle Gaziantep'de  birinci parti olup mecliste de 4-5 milletvekiliyle temsil edcek ve Gaziantep'in sesinin gür çıkacağı bir seçimi hep birlikte yaşayacağız şeklinde ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 8
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gaziantep'te silahlı sokak çatışması: Çok sayıda ölü ve yaralı varÖnceki Haber

Gaziantep'te silahlı sokak çatışması: Ço...

Gaziantep, Bağdat ile kardeş şehir protokolü imzaladıSonraki Haber

Gaziantep, Bağdat ile kardeş şehir proto...

Haber Yorumları

Yorum Yazın

 Hakkında hapis cezası bulunan FETÖ/PDY üyesi tutuklandı
Kadınlar, üzerlerindeki stres, korku ve paniği atmaya çalışıyor
Depremzedeye bir darbede ekonomiden!
Suudiler Türk İhraç Ürünleri Fuarına akın etti
Un Fiyatlarına Ramazan’da ZAM yapılacak mı?
Av. Önder Alkurt adaylığını açıkladı
Erdem Koleji öğrencileri sınavda ter döktü
Altunkaya'dan GİBTÜ Rektörü Demir'e ziyaret
Sağlık Bakanlığı'nda 42 bin 500 kişi istihdam edilecek
Dekan yardımcılıklarına genç yetenekler atandılar
Depremde zarar gören bazı illerdeki elektrik ve doğal gaz borçların ertelendi
Afet Yeniden İmar Fonu'nun kurulması hakkında kanun Resmi Gazete’de
Bebeğini boğarak öldürdü, 4 yaşındaki çocuğunu da boğmaya çalıştı
Eşini önce öldüresiye darp etti, sonra zorla ilaç içirerek öldürmeye çalıştı
Prof. Dr. Filiz: Orta hasarlı binalar iyice incelenmeli
Vahşet! Eşini ve annesini öldürdükten sonra...
Gaziantep'te dilencilik yapan 22 şahsa işlem yapıldı
Milletvekili Aday Adayı Faruk Eruslu seçim sürecini değerlendirdi
Tahmazoğlu sele kapılan Reşat Ayva’yı evinde ziyaret etti
305 müdahale olumlu sonuçlandı