Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

14-10-2019 09:05 Kategori: SAĞLIK

İstanbul’da Karın Germe ile Gergin Bir Karna Sahip Olma İmkanınız Var

İstanbul’da Karın Germe ile Gergin Bir Karna Sahip Olma İmkanınız Var
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gergin bir karın herkesin hayali konumundadır. Bir kişi ne kadar gergin bir karna sahip olursa aslında o kadar kendisini iyi hissetmektedir. Karın germe İstanbul gergin bir karna sahip olma evresinde yardımcı olmaktadır. "

 Karın germe operasyonlarının yapılmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Bunun en büyük sebepleri ise; yaşanan kilo alıp verme durumlarından dolayı oluşan sarkıklık, doğum ve yaşlılık gibi sebeplerden dolayı meydana gelmekte olan karın deformasyonlarıdır. Bu tarz durumlarda genellikle karın estetiği yaptırma yoluna gidilir. 

Gebelik gibi durumların sonrasında kadınların büyük bir bölümünde karın bölgesine fazlalıkların meydana geldiği görülmektedir. Bu tarz bir sorun yaşayan kadın ise psikolojik ve estetik açıdan kendisini kötü hissedebilmektedir. Kötü hissedilmesi ise kişinin daha büyük psikolojik sebeplerle oluşabildiği görülmektedir. Karın germe operasyonları ise kişide meydana gelmekte olan sarkıklık veya karın deformasyonu gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde karın şeklinizin daha iyi seviyeye gelmesine yardımcı olunmaktadır. 

Karın Germe Operasyonunda Riskler Var Mı?

Karın germe İstanbul operasyonları yaptırılacağı sırada insanlar genellikle bunun bir riski olup olmadığını merak etmektedir. İlk olarak yapılmakta olan bütün estetik operasyonlar sırasında bazı riskler yer alabilmektedir. Fakat bu risklerin büyük bir bölümü nadir olarak görülmekte olan riskler şeklindedir. Risklerin genel olarak ameliyat sonrasında enfeksiyonlar şeklindedir. Aynı zamanda bu enfeksiyonlar yaşanıyor olsa bile kullanılan antibiotikler sayesinde önüne geçilebilmektedir. Enfeksiyon her operasyon sonrasında meydana gelebilecek olan sorunların arasında yer alıyor ve bu sorunların aşılması noktasında yardımcı olunmaktadır. 

Enfeksiyon sorununun yanı sıra karın germe İstanbul evresinde karnın iç bölümünde kirli sıvı ve kan çoğalması gibi durumlar meydana gelebilir. Fakat bu tarz durumlarda kullanılan drenler ve yapılan müdahaleler ile tedavi edilebilmektedir. Bunların ortaya çıkması ve çözülmesi ise kısa zamanlı kontroller yapılmaktadır. Yapılan kontroller sayesinde ise yaşadığınız sorunları en iyi şekilde çözebilir ve bu sayede sağlıklı olarak operasyonların yerine getirilebildiğini görebilirsiniz. Bu kontrollerinizi doğru şekilde takip etmeye ve kontrollerinizden maksimum verim almaya özen göstermelisiniz. 

Karın Germe Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Karın germe İstanbul sırasında insanlar genellikle bu operasyonların kimler için uygun olduğunu merak etmektedir. Bu işlem ağırlıklı olarak yetişkin olan bireyler için uygundur. Küçük yaşlarda olan ve kilo problemi yaşayan kişiler için bu yöntem uygun olan bir yöntem değildir. Aynı zamanda operasyonun yapılması için kişinin kilosunun uygun olması gerekmektedir. Kilo problemi yüksek olan ve kilosu uygun olmayan kişilerin ise bu noktada kilo vermesi gerekir ve operasyon öncesinde uygun kiloya gelmesi beklenmektedir. 

Kilo vermenin en önemli sebebi ise; karın gerginliğinin azaltılmasıyla beraber kişinin istediği düzeyde germe işlemlerini yerine getirmesidir. Eğer operasyon yaptıracak olan kişi daha önce herhangi bir operasyon yaptırdıysa bu noktada mutlaka bu operasyonu cerrahına bildirmesi gerekmektedir. Sigara içen hastaların ise sigarayı operasyonda 1 ay öncesine kadar bırakması gerekmektedir. Operasyon sonrasında ise minimum 2 hafta kadar kişinin sigara içmemesi talep edilir. Sigara yaranın iyileşmesine engel olduğu için belli bir süre kişinin sigara içmemesi talep edilmektedir. 

Karın Germe Ameliyatından Sonrası

Karın germe operasyonu yapıldıktan sonra kişi 1 ile 2 saat arasında kendisine gelmeye başlayacaktır. https://www.quartzclinique.com/ kişi aynı gün hastanede kalır ve ertesi gün kullanılan drenler çıkarılır ve taburcu edilmesi sağlanır. Kişinin ameliyat yapıldıktan sonra karnını zorlamamalı ve ağır işler yapma yoluna gitmemesi gerekmektedir. Özellikle ağır eşyalar kaldırmamaya dikkat edilmelidir. Ameliyat sırasında uygulanan yaralar bandaj kullanılarak kapılmaktadır. Bandajlar alındıktan sonra kişiden 6 hafta boyunca karın korsesi giymesi talep edilmektedir. 

Enfeksiyon gibi bir durum oluşmaması için kişinin operasyon sonrasında ise bir süre antibiyotik kullanması istenmektedir. Ameliyat sonrasında banyo ise 4 gün sonra yapılabilmektedir. Cerrah uygulanmakta olan dikişleri ise ortalama 10 gün sonra alırlar. Ameliyattan sonra iş hayatına geri dönebilmek için ortalama iki hafta beklemeniz gerekmektedir. Karnın operasyon sonrasında ise şeklini alması ortalama olarak 6 ay sürebilmektedir. Bu evrede karın şeklini alırken aynı zamanda karında meydana gelmekte olan şişliklerde geçer ve karın istenilen gergin yapıya gelebilmektedir. Bu yüzden tam şekil için biraz beklemeniz gerekmektedir.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZIN



FACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna