İSO 500 Listesinde Gaziantep’ten 28 Firma Yer Aldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İSO 500 Listesinde Gaziantep’ten 28 Firma Yer Aldı
Abone ol
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından gerçekleştirilen ’Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması’na göre Gaziantep’ten 28 firmanın ilk 500 firma arasında yer aldığını kaydetti.

Ünverdi, “Tüm zorluklara rağmen gece gündüz demeden üretim, ihracat ve istihdamdaki başarılarıyla şehrimizi gururlandıran tüm firmalarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Ülkemiz kalkınmasının temelinde sanayi üretiminin olduğunu ve Gaziantep’in üretim hacmi ile örnek şehir olmaya devam ettiğini kaydeden Ünverdi, “Pandemi, deprem ve küresel krizlere rağmen üretim, ihracat ve buna bağlı olarak istihdamı önceleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zorluklarımıza rağmen gelişen teknolojilerle birlikte yeni başarı öyküleri yazmak ve sanayimizin kabuk değiştirmesi için projeler yürütüyoruz. Gelecekte de güçlü ve sürdürülebilir bir sanayi için Sanayi 4.0, dijitalleşme ve yeşil dönüşüm hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Küresel ekonomide yaşanan daralma ve bölge koşullarına dikkati çeken Ünverdi, şunları dile getirdi: “Ülkemizdeki parasal sıkılaştırma politikalarının hepimiz için zorlukları olsa da finansal istikrar ve mali dengenin sağlanması ile bu süreci de aşacağımıza inanıyorum. Orta Vadeli Program kapsamında güvenin ve öngörülebilirliğin sağlanması konusunda kararlı adımlar devam etmelidir. Deprem bölgesi olarak aldığımız yara ve hasara rağmen sanayiciler olarak bizler de mücadelemizi sürdüreceğiz. OVP’de deprem bölgemize yönelik verilecek olan finansman destekleri üretim, ihracat ve istihdamımız açısından kritik önem taşıyor. Bu süreci kamu, özel sektör hep birlikte atlatacağımıza inancımız tamdır”    

Her yıl mayıs ayında açıklanan İSO 500 araştırmasına deprem bölgesindeki firmaların katılımın sağlanması için beklemelerinden dolayı başta İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve ekibine teşekkür eden Adnan Ünverdi açıklamasını şöyle tamamladı:

“İSO 500 araştırması bu sene deprem bölgesindeki firmaların vergisel yükümlülüklerinin ağustos ayına bırakılmaları ve değerlendirmede yer almaları için bugün açıklandı. İSO 500, firmalarımızın geldiği nokta ve yürütülecek çalışmaların belirlenmesi noktasında öneli bir gösterge niteliği taşıyor. Firmalarımızın başarısı bizleri gururlandırırken, teşvik edici oluyor. Son yıllarda yaşadığımız türlü zorluklara rağmen özveriyle çalışarak Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer tüm alan firmalarımızı kutluyorum. Bu önemli araştırma için İstanbul Sanayi Odası ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Hilmi Savcılı'dan Mevlid Kandili mesajıÖnceki Haber

Hilmi Savcılı'dan Mevlid Kandili mesajı

Akıncı, İSO 500’de yer alan Gaziantepli firmaları kutladıSonraki Haber

Akıncı, İSO 500’de yer alan Gaziantepli...

Yorum Yazın

Öz oğlu tarafından bıçaklanan kadın hayatını kaybetti
Aile faciası: Eşini ve kayınbiraderini öldürüp intihar etti
Köpek hırsızlığı güvenlik kamerasına yansıdı
Gaziantep OSB Fark Yarattı
Gaziantep Basketbol Kazanmaya Devam Ediyor
Bakan Şimşek Gaziantep'e geliyor
ALG Spor 5 hafta sonra galip geldi
Evimizde Mağlubuz! Gaziantep FK - Trabzonspor: 1-3
Karakol çıkışı iki grup arasında kavga: 1 ölü, 2 yaralı
Eski eşi tarafından boğazı kesilerek öldürüldü
Şahinbey tesislerinde el emeği göz nurları sergilendi
Şahinbey Ampute Takımından net skor 3-0
Ak Parti’den Milletvekili Gürban’a Taziye Ziyareti
Plastik sektörünün sevilen sanayicisi Sesli’nin acı günü
Aşiret düğününde geline kilolarca altın takıldı
Gaziantep’te yoğun yağışın ardından su baskını olan evlere destek
Hububat sektörünün kalbi Gaziantep’te attı
Operasyonda yakalanan 4 organizatörden 1'i tutuklandı
Gaziantep'te yoğun yağışın sebep olduğu olumsuzluklar giderildi
 Gaziantep’te sağanak yağış nedeniyle yol çöktü