memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

06-09-2017 16:21 Kategori: ASAYİŞ

IŞİD’e katılan Gaziantepli genç kız kurtarılmayı bekliyor

IŞİD’e katılan Gaziantepli genç kız kurtarılmayı bekliyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Terör örgütü IŞİD tarafından 3.5 yıl önce kandırılarak örgüte katılmak için Suriye’ye kaçan Gaziantepli 20 yaşındaki Kübra Yaşar, ailesini arayarak kurtarılmasını istedi."

Terör örgütü IŞİD tarafından 3.5 yıl önce kandırılarak örgüte katılmak için Suriye’ye kaçan Gaziantepli 20 yaşındaki Kübra Yaşar, ailesini arayarak kurtarılmasını istedi.

2014 yılında Gaziantep’te kandırılıp yasadışı yollardan Suriye’ye çatışma bölgelerine giderek terör örgütü IŞİD’e katılan Kübra Yaşar (20), geçtiğimiz Kurban Bayramı arifesinde ailesini arayarak kurtarılmasını istedi. Irak’ın Musul kentinde UNİSEF’e ait bir kampta tutulduğunu söyleyen Kübra Yaşar, ailesinin Türkiye Hükümeti yetkilileriyle irtibata geçerek kendisini kurtarmalarını istedi. 2014 yılında henüz 16 yaşındayken Gaziantep’te bir Kur’an öğrenmeye gittiği sonrada kandırılarak IŞİD’e katılmak üzere evden kaçan Kübra Yaşar, 3,5 yıldan beri kayıp olarak aranıyor.

KIZI ARAYARAK YARDIM İSTEDİ

Kübra Yaşar’ın babası İsmail Yaşar (45) kızının kaybolduğu 2014 yılında polise başvurduğunu gittiği ilk yılda arada bir telefonla görüştüklerini ama ondan sonra bir daha irtibat kuramadıkları söyledi. Son olarak geçtiğimiz Kurban Bayramı arifesinde 31 Ağustos günü kızının kendisini arayarak telefondan konum attığı, Irak’ın Musul kentinde bir kampta tutulduğunu ve kurtarılmayı istediğini ifade etti. Acılı baba bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek ifade verdi. Baba İsmail Yaşar ifadesinde şunları söyledi:

UNİSEF KAMPINDA TUTULUYOR

“Kızım Kübra Yaşar 2014 yılı içerisinde Suriye’ye çatışma bölgelerine gitti. Kızım o günden bu yana hala kayıp. Gittiği günden bu yana arada bir bizi telefonla arayarak konuştu. En son 31 Ağustos günü akşam 21:00 sularında benim telefonumu aradı. Bana, ‘Ben şuan Irak Musul’da Hasan Ali Köyü denen bir yerde kampta bekletiliyorum. Beni bekletenlerin kim olduğunu bilmiyorum ancak UNİSEF’e bağlı bir kuruluş olduğunu söylediler. Bana buradakiler eve gidip gitmek istemediğimi sordular. Ben de ülkeme ailemin yanına dönmek istediğimi söyledim’ dedi. Kızım bana kendi tahminine göre Türkiye’de devlet yetkilileri ile görüşülerek buradan alınabileceğini söyledi. Ben de buradan yetkililere sesleniyorum. Lütfen kızımı kurtarın. Ülkesine getirilmesini sağlayın.” Diye konuştu.

ANNE FERYAD ETTİ: KIZIMI KURTARIN

Kübra’nın annesi Rabia Yaşar ise, kızının 3.5 yıl önce kandırılarak kaçırıldığını, beyninin yıkandığını belirterek, “Devletimizden, Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan rica diyorum lütfen kızımı kurtarın. Kızımı evine getirin. 3.5 yıldır perişan olduk. Artık kızıma kavuşmak istiyorum” diye feryat etti.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU