memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

30-07-2019 11:28 Kategori: SAĞLIK

İnsanları yeniden hayata bağlıyoruz

İnsanları yeniden hayata bağlıyoruz
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Estetik ve Plastik Cerrahi alanında yapmış olduğu birçok başarılı operasyonlarla adını Türkiye’de ve dünyada duyuran Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç, açmış olduğu özel kliniğinde tüm hastalara üstün hizmet sunmaya devam ediyor."

Estetik ve Plastik Cerrahi alanında A’dan Z’ye tüm tedavi imkanlarının sunulduğunu söyleyen Koç, “İnsanların sağlığı da estetiği de bize emanet. Yapmış olduğumuz estetiklerle hastalarımızı yeniden hayata bağlıyoruz” dedi.


ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ UZMANI YRD. DOÇ. DR. MUSTAFA NİHAT KOÇ KİMDİR TANIYALIM
Öz geçmişi hakkında bilgi vererek hekimlik ve akademisyenlik döneminden bahseden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Nihat Koç, “1975 Konya doğumluyum. Evliyim ve iki çocuğum var. Eşim de doktor. Hacettepe Tıp Fakültesini bitirdim. 2002 yılında Ankara’da Numune Hastanesi’nde ihtisasa başladım. Yaklaşık altı yıl ihtisas dönemim sürdü. Altı yılın ardından mecburi hizmette göreve Gaziantep’e atandım.

Mecburi hizmetimi Gaziantep’te bitirdikten sonra Gaziantep Üniversitesi’ne öğretim üyesi olarak başladım. 2012 yılından 2019 yılına kadar 6 buçuk yıl Gaziantep Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştım. Bu süreçte yaklaşık 5 yıl bölüm başkanlığı görevi üstlendim. Orada pek çok öğrenci yetiştirdik, uzmanlar yetiştirdik. Güzel işlere de imza attık. Sonrasında artık hastalarımızın da yoğun talebiyle kendi kliniğimizi, muayenehanemizi açtık” ifadelerinde bulundu.


PLASTİK VE ESTETİK CERRAHİ ALANINDA TÜM AMELİYAT VE TEDAVİLERİ UYGULUYORUZ
Hastalarına sunmuş olduğu estetik ve güzellik sağlık hizmetleri hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Koç, “Biz daha çok estetik cerrahi ve güzellik üzerine hizmet veriyoruz. Bunun yanında plastik ve estetik cerrahi alanında akademisyenlik yaptığımız için aslında yapamayacağımız bir ameliyat da yok şu anda.

Özel muayenehaneye gelip de özel hastanede ameliyat olmak biraz daha maliyetli bir iş aslında. Estetik düşünen ve devletin karşılamadığı ameliyatlar için insanlar muayenehaneye gelmeyi tercih ediyorlar. Çocukların doğumsal şekil bozuklukları, dudak damak yarıkları, el ile ilgili cerrahi işlemler, ya da deri kanseri türü hastalıklarda insanlar bizlere başvuruyor. Bunun dışında estetik alanında burun estetiği, yüz estetiği, kaş kaldırma, göz kapağı, kepçe kulak, yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, karın germe, yağ alma gibi işlemleri sıklıkla uyguluyoruz. Bu işlemleri daha çok çocuklarını doğurmuş, hayatta belli hedeflere ulaşmış ve vücudunda bozulmaya uğramış kadınlar tercih ediyor. Erkeklerde de yüzdeki yaşlanmaya bağlı çizgileri ve sarkmaları geri döndürmek için, anormal meme büyümesi, burundan nefes alamama gibi birçok alanda da yine hizmet sunuyoruz” dedi.


ÜLKEMİZ DE ŞEHRİMİZ DE PLASTİK CERRAHİSİNDE ADINI DÜNYAYA DUYURDU
Türkiye’nin ve yine Türkiye içinde de Gaziantep’in plastik cerrahi alanında ismini dünyaya duyurduğunu belirten Koç, “Özellikle son yıllarda yapılan yüz nakilleri bu alanda dikkat çekti. Yine özellikle Gaziantep Üniversitesi’nde Mehmet Mutaf Hocamızla yaptığımız hastanın kendi dokusundan aldığımız yüz nakilleri çok önemli işlerdi. Cerrahlarımız kendini çok geliştirmiş durumda. Dünyada plastik cerrahi alanında Türkiye kabul görmüş bir ülke konumundadır” diye konuştu.


O ÇOCUĞUN BAKIŞLARI HAFIZAMA KAZINDI
Hekimlik hayatında hafızasına kazınan önemli olayları değerlendiren Koç, “Hafızama kazınan ameliyatlardan birisi, Suriyeli bir çocuğun patlayan bombadan aldığı zarar oldu. Diz bölgesinde ciddi doku kaybı vardı. Şans eseri tek damar kurtulmuştu ve onun üzerinden ameliyatını yaptım. Çocuğun o anki durumu, yüzündeki çocuk masumiyeti beni çok etkilemişti. O çocuğumuza sırtından doku nakli yapmıştık bacağı için. Sonra o çocuk yürüyerek geldi yanımıza. Çocuğun o korku dolu bakışlarının ardından yürüyerek, koşarak bize gelmesini unutamıyorum. O anki mutluluk aslında tarif edilemez. Evlat çok farklı bir mutluluk ve duygudur. Bizler de bir anne babayız. Bu çocuk o anda çok sahipsizdi. Anne babası da yine yaralanmıştı. O çocuğa yeniden yürüme şansı vermişsiniz, bu mutluluk tarif edilemez. Beş yıl sonra babası çocuğunu şehrimize yeniden getirdi ve nasıl yürüdüğünü duvarlardan atlayabildiğini bize göstermek için. Bizler de bu tür başarılı işlere imza atınca, bir hekim olarak gurur duyuyoruz. Yine hafızama kazınan olaylardan birisi de şu oldu.

Meme kanseri sonucu memesi alınmış bir kadın vardı. Bu kadınlar daha çok sütyeninin içine epitez koyup o eksikliği kapatmaya çalışıyorlar. Çünkü meme kadının en önemli parçasıdır. Yıllarca bu şekilde yaşamış bir kadına kendi karın dokusundan nakil yaptım. Kendi dokusundan olunca onu tamamen sahiplendi ve kadın yeniden hayata döndü. Kendine olan özgüveni yeniden geldi. Hayatı daha dolu yaşamaya başladı. Ameliyat öncesi ve sonrasındaki mutluluğu görünce çok mutlu olduk” açıklamalarında bulundu.


GAZİANTEP ESTETİĞE ÖNEM VEREN BİR ŞEHİR
Gaziantep’te estetik üzerine önemli bir ilgi olduğunu vurgulayan Koç, “Gaziantep bölgesinde alanımıza çok aşırı bir ilgi var. Özellikle yağ aldırmaya yönelik. Bunun sebebi de yine bölgedeki beslenme alışkanlığı ile ilgili.

Son zamanlarda insanların hayat görüşlerinde değişim oldu ve insanlar kendilerine bakma hissi duyuyor. Bizim en önemli elbisemiz cildimizdir. O yüzden insanlar kendi vücutlarına daha fazla dikkat etmeye başladılar” diye konuştu.


AMELİYATLARIMIZI TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANELERDE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
Yapmış olduğu estetik ameliyatların tamamını Gaziantep’te tam teşekküllü, anlaşmalı hastanelerde gerçekleştirdiğini söyleyerek, donanımlı imkanlar sayesinde kusursuz ameliyatlar yapılabildiğini belirten Koç, “Aslında hastalar zayıfladıktan sonra bize geliyorlar ya da zayıflayamıyorlar ya da anormal bir yağlanma oluyor o zamanlarda bize geliyor hastalar. Bu süreçte de hastayı iyi bir şekilde hazırlayıp yine Gaziantep’in en iyi hastanelerinde ameliyat yapıyoruz. O yüzden tüm imkanlara sahibiz. Biz kliniğimizde büyük işlemler yapmıyoruz. Burada daha çok dolgu, botoks, cilt güzelleştirme gibi minimal işlemler uyguluyoruz. Ameliyatlarımızın tamamını tam teşekküllü hastanelerde gerçekleştiriyoruz. Hastaların hekimlerini çok iyi araştırmasını tavsiye ediyorum. Alanında kendini çok geliştirmiş hekimlerin seçilmesi çok önemli. Bu hususta hasta ile hekimin frekanslarının uyuşması da çok önemli diye düşünüyorum” dedi.


UZUV KOPMALARINDA SANİYELERİN BİLE ÖNEMİ VAR
Sanayi kenti Gaziantep’te yaşanan kazalar sonucu oluşan uzuv kopmalarından bahsederek bu alanda sunmuş olduğu hizmetleri değerlendiren Koç, “Gaziantep sanayi kenti ve bu şehirde uzuv kopmalarına sıklıkla denk geliyoruz. Uzuv kopmaları çok ciddi tedavi gerektirir. İnsanoğlu elleri olmasa aslında hiçbir şey. Hele ki elin kopması söz konusuysa orada saniyeler bile önem taşıyor. Özellikle kopan uzvu hemen almaları gerekiyor. Bazen uzuvları almadan geliyorlar ve bu bir zaman kaybı. Uzuv bir beze sarılıp nemli bir bez içinde buza temas etmeden getirilmesi gerekiyor. Uzuv kopmalarında çok dikkatli olmak gerekiyor. Hem fonksiyonu onaracaksınız, hem de o kopan parçanın yerine tam şekilde adaptasyonunu sağlayacaksınız. Yoksa eklemleri hareket ettirememe ya da sinirin düzgün dikilememesi sonucu his kayıpları ya da hareket kayıpları yaşanabiliyor, bu yüzden çok dikkatli olmak gerekiyor” açıklamalarında bulundu.


ESTETİK AMELİYATLARI İÇİN YURTDIŞINDAN DA  ÖNEMLİ TALEPLER ALIYORUZ
Kliniğine yurtdışından da estetik operasyonları için önemli talepler geldiğini söyleyerek, yurtdışından gelen hastalara da Gaziantep’te tedavi imkanı sunulduğunu açıklayan Koç, “Özellikle Irak’tan ya da diğer Ortadoğu’dan ülkemize hastalar geliyor. Hastaların genellikle talepleri estetik üzerine oluyor. Burun estetiği gibi yüz estetiği gibi ya da yağ aldırma gibi estetik işlemler talep ediliyor. Yine Avrupa’dan hatta Amerika’dan bile gelen hastalarımız var. Yaptığımız başarılı çalışmaları internet ortamı üzerinden takip ediyor insanlar. Bizimle iletişime geçiyorlar, gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra hastalarımızı şehrimize davet ediyoruz, onları burada misafir ediyoruz, gerekli tedavilerin ardından ülkelerine yolcu ediyoruz” ifadelerinde bulundu.


YAPTIĞIMIZ İŞ TAM MANASIYLA BİR PROFESYONELLİK GEREKTİRİYOR
Uzmanlık alanlarının hassasiyet gerektiren bir alan olduğunu söyleyerek estetik ve cerrahi işlemlerin profesyonelliğinden bahseden Koç, “Hassas olmak ve dikkatli olmak her ameliyatta olduğu gibi bizde de geçerli, hatta çok daha fazla dikkat gerektiriyor bizim alanımız. Bizim yaptığımız iş dışarıdan görünen bir iş olduğu için titizlik gerektiriyor. Milimetrik çalışıyoruz. Saç kılı kadar bir damarı mikroskopta 32 kat büyütüp bu işlemi yapıyoruz. Bu sırada çok büyük bir hassasiyet gerekiyor. Gerekirse saatlerce sürebiliyor ameliyatlarımız” diye konuştu.

ZAMAN İÇİNDE KENDİME HAS TEKNİKLER GELİŞTİRDİM
Kendine has teknikler geliştirdiğini ve bu tekniklerin yurtdışında da bilimsel alanda yayınlandığını belirten Koç, “Zaman içinde bütün teknikleri aslında hekimler kendine göre yorumluyor. Zaman içinde ben birkaç kapama şekli geliştirdim. Bu konuda uluslararası bilimsel çalışmalarımız var. Özellikle dudakla ilgili ameliyatlarda ya da el cerrahisi alanında teknikler geliştirdik ve bunlar bilimsel olarak yurtdışında da yayınlandı” ifadelerinde bulundu.


İSTEĞE BAĞLI OLARAK TEDAVİLERİMİZİ İSTANBUL’DA DA YAPABİLİYORUZ

Sunmuş olduğu estetik ve cerrahi işlemleri Gaziantep’te olduğu gibi yine isteğe bağlı olarak İstanbul’da da anlaşmalı tam teşekküllü hastanelerde gerçekleştirdiğini belirten Koç, “Genellikle bu aralar insanlar sosyal medya üzerinden taleplerde bulunuyor. Yaptığımız işlerin sonuçlarını sosyal medyaya koyunca insanların beğenisini alıyor. İnsanlar bu konuda iyi araştırmalar yapıyor. İstanbul’dan da çok önemli tedavi talepleri var. İstanbul’dan bazı hastalarımız şehrimize geliyor, bazıları da evi ailesi orda olduğu için tedavisini İstanbul’da istiyor. Bu konuda da İstanbul’da çok kaliteli hastanelerle anlaşmamız var ve ameliyatlarımızı orda da yapabiliyoruz” dedi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ