İMO’dan milletvekillerine Deprem Raporu!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İMO’dan milletvekillerine Deprem Raporu!
Abone ol
İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri, adeta Ankara’ya çıkarma yaptı.

TBMM’de Gaziantep’i temsil eden iktidar ve muhalefet partilerine mensup milletvekilleri ile görüşen İMO Gaziantep Şube Başkanı Güçyetmez, tutuklu mühendislerin durumuna dikkat çekerken, deprem bölgesindeki yıkılmasına karar verilen binalarla ilgili yerinde dönüşüm modelinin gerçekleşmesi için görüş ve önerilerde bulundu. 

İMO, SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLDU

İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep’in ve inşaat mühendislerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini iletmek amacıyla Ankara’da bir dizi ziyarette bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret eden İMO Gaziantep Şube Yönetim Kurulu , AK Parti Grup Başkan Vekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, AK Parti Milletvekilleri Eyüp Özkeçeci, Mesut Bozatlı ve İrfan Çelikaslan, CHP Milletvekili Melih Meriç, MHP Milletvekili Sermet Atay, Deva Partisi Milletvekili Ertuğrul Kaya ve Emek Partisi Milletvekili Sevda Karaca Demir ile görüştü.

MİLLETVEKİLLERİNE RAPOR SUNULDU

İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, milletvekillerini ziyaret sırasında, Gaziantep ve inşaat mühendislerinin sorunları ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. 6 Şubat depremleri nedeniyle tutuklu bulunan inşaat mühendislerinin durumuna da dikkat çeken Başkan Burkay Güçyetmez, yargılanan inşaat mühendisleri ile ilgili İMO hazırlanan raporu milletvekillerine sundu.

TUTUKLU MÜHENDİSLERİN DURUMU

Başkan Güçyetmez, tutuklu inşaat mühendisleri ile ilgili olarak, “6 Şubat depremlerinin yıkımının sorumluluğunu meslektaşlarımızın üzerine yıkıp gerçek sorumluların gizlenmesi çabalarına itiraz ediyoruz. Gerçek ve adil bir yargılama ile meslektaşlarımızın (gerekmesi halinde başkaca adli kontrol tedbirleri uygulanarak) tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmeleri istiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

YERİNDE DÖNÜŞÜM MODELİ İŞLEMİYOR

Gaziantep milletvekillerine, 6 Şubat depremleri sonrası yıkılması gereken binalarla ilgili yerinde dönüşüm modelinin işlemediğini de anlatan İMO Şube Başkanı Güçyetmez, yerinde dönüşüm modelinin işlemesi için görüş ve önerilerde bulundu. İMO Genel Merkezi tarafından başlatılan “Her Şantiyeye 1 Şef” ve Yetkin Mühendislik yasasının önemine de vurgu yapan Başkan Güçyetmez, bu konulardaki yasal düzenlemelerin gerçekleşmesi için Gaziantep milletvekillerinden destek istedi.

İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara’da ayrıca, İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezi ile İMO Ankara Şubesi’ni de ziyaret ederek, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kadooğlu: Habur, bölge ekonomisinin can damarıdırÖnceki Haber

Kadooğlu: Habur, bölge ekonomisinin can...

Gaziantep’teki Gerçeği Aratmayan TatbikatSonraki Haber

Gaziantep’teki Gerçeği Aratmayan Tatbika...

Yorum Yazın

Gaziantep'te vahşice cinayet!
25 Aralık Devlet Hastanesi Heyetinden Başkan Şahin’e Ziyaret
Alperen Ocakları’ndan Çalışıcı’ya ziyaret
Zor; ‘Fatura Yine Basına Kesiliyor’
Erkılınç: Basınımız gerçekçi bir çözüm bulmalı
Meriç: Ev Almak Hayalinde Ötesinde
 Kurban Bayramı öncesi JASAT’tan hayvan hırsızlarına suçüstü
Gaziantep'te servis şoförünü öldüren zanlı tutuklandı
GTB Mayıs Ayı Meclis toplantısı yapıldı
Gaziantep'te şok ölüm! Diş doktoru evinde ölü bulundu
Görevden alınmıştı! Görevine geri dönüyor
Deprem sürecinde ailesini bırakıp Hastaneden ayrılmadı! 
2 günde 13 bin 127 ünite kan bağışı gerçekleşti
Şehitkamil’den ABB Genel Merkezi’ne ziyaret
Florian Nita Gaziantep FK'ya veda etti!
SANKO Okulları Basketbol Takımlarının Şampiyonluk Sevinci
SANKO Okulları Öğrencisinin Türkiye Derecesi
Şehitkamil Aile Merkezleri Rölyef Sergisi sanatseverlerle buluştu
Büyükşehir’in sokak hayvanları için kurduğu model Türkiye’ye örnek oluyor
Köyler arası futbol turnuvası için muhtarlarla istişare toplantısı düzenlendi