HÜDA PAR Milletvekili Demir: Aksa Tufanı tüm İslam ümmetinin savaşıdır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HÜDA PAR Milletvekili Demir: Aksa Tufanı tüm İslam ümmetinin savaşıdır
Abone ol
HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, "Aksa Tufanı sadece HAMAS'ın veya Filistin'in değil, bütün İslam ümmetinin savaşıdır. Belki İslam ümmetinin de ötesinde insanlığın siyonizm ile savaşıdır.” dedi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, Gazze'de işgalci ve katil siyonist rejiminin katliamlarını tel’in etmek ve Aksa Tufanı operasyonuna desteklerini bildirmek üzere Gaziantep'te on binlerce kişinin katılımıyla miting düzenledi.

Yoğun yağışa ve soğuğa rağmen Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın düzenlediği "Kudüs ve Aksa Tufanı'na Destek Mitingi"ne yoğun katılım sağlayan ve bir an olsun meydandan ayrılmayan on binler, katil ve işgalci siyonist rejimin Gazze'deki katliamlarına tepki gösterdi.

Gaziantep'te STK'ların düzenlediği basın açıklamalarına ve gösterilere destek vermenin yanı sıra tüm teşkilatlarının yoğun katılımıyla Kudüs ve Mescid-i Aksa davasına sahip çıkan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, Kudüs ve Aksa Tufanı'na Destek Mitingi"ne de tüm teşkilatlarıyla destek verdi.

İşgalcilerin ve katil siyonistlerin Gazze'deki katliamlarına tepki göstermek ve işgalcilere karşı başlatılan Aksa Tufanı operasyonuna destek amaçlı düzenlenen mitinge, HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanlıkları katıldı.

Tur Otobüsleri Park Alanı’nda düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mitingde konuşan HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, yağmurlu havaya rağmen Filistinli kardeşleri için toplanan on binleri saygı ve sevgi ile selamladı.

“Gazze'nin müdafaası Gaziantep'in müdafaasıdır” 

Gaziantep ile Gazze arasında hiçbir farkın olmadığının bir kez daha ortaya konulduğunu belirten Demir, "Bir kez daha ortaya koyduk ki Gaziantep ile Gazze arasında hiçbir fark yoktur. Bir kez daha hep birlikte ortaya koyduk ki Gazze'nin müdafaası Gaziantep'in müdafaasıdır. Bir kez daha hep birlikte ortaya koyduk ki Ebu Ubeydeler ile Şehitkamiller ve Şahin Beyler arasında hiçbir fark yoktur. Bu nedenle siz değerli kardeşlerimiz Gaziantep'in surlarına Filistin bayrağı astınız. Bunu anlamayan BEDBAHTLAR buna eleştiriler getirdiler. Bir kez daha burada hep birlikte ilan ediyoruz ki Gazze'nin müdafaası; Filistin'in müdafaası, Kudüs'ün müdafaası, Gaziantep'in müdafaasıdır, Ankara'nın müdafaasıdır, Diyarbakır'ın müdafaasıdır ve İstanbul'un müdafaasıdır." dedi.

"Aksa Tufanı bütün İslam ümmetinin savaşıdır"

Demir, "Cepheyi küçültmeye çalışan, aramıza fitne koymaya çalışan ve bizi hep birlikte mağlup etmeye çalışan bir zihniyet var. Aksa Tufanı, ortak operasyon odasının üyeleri olan 6-7 hareket tarafından organize edildi, aziz Filistinli kardeşlerimizin iradesinin ortak tezahürüdür. Bu nedenle Aksa Tufanı sadece HAMAS'ın değil, Filistin'in değil bütün İslam ümmetinin savaşıdır. Belki İslam ümmetinin de ötesinde insanlığın siyonizm ile savaşıdır." diye konuştu.

Siyonizmin, bütün insanlığı kendine hizmetkar gören bir zihniyet olduğunu ifade eden Demir, "Siyonizm, kendi kokuşmuş hedeflerine ulaşmak, çıkarlarını elde etmek için bütün insanlığı katliamdan geçirmeyi meşru gören, kadın, çoluk çocuk katletmeyi meşru gören bir zihniyet, bir vahşettir." diye ekledi.

"Gazze müdafaası ve siyonizm ile mücadele bütün insanlığın sorumluluğu ve vazifesidir"

Demir, "Bu nedenle siyonizm ile mücadele, israil ile mücadele dünyanın en büyük terör örgütü olan bu zihniyetle mücadele, aslında insanlığın sorumluluğudur. Siyonizm aslında kâinatın düzenine, kâinatın fıtratına ve insanlığa açılmış bir savaştır. Tam bu nedenle biz diyoruz ki Aksa müdafaası, Aksa Tufanı, Filistin müdafaası, Gazze müdafaası ve siyonizm ile mücadele bütün insanlığın sorumluluğu ve vazifesidir. Bu sorumluluk, bu savaş, aslında ülkeler üstü, belki inançlar üstü, belki etnik unsurlar, aidiyetler üstü bir savaş, bir sorumluluk ve bir yükümlülüktür. İnsan olduğuna inanan, insan olduğunu iddia eden herkesin Gazze müdafaasına sahip çıkması ve siyonizme karşı sesini yükseltmesi lazımdır. Kadın, çoluk çocuk öldürmekten katletmekten daha büyük bir vahşet var mıdır? Evet, vardır! Çünkü kadın ve çocuk katletmeyi, bu tür vahşetleri yapmayı bir hak olduğunu iddia eden bir zihniyet, vahşetten çok daha büyük bir zihniyettir. Katliamları kendisinin doğal hakkı olduğunu iddia eden bu zihniyet, siyonizmin ta kendisidir. İşte tam bu nedenle insanlığı, kâinatı siyonizmden kurtarmak için bütün insanlar, bütün Müslümanlar, bütün Hristiyanlar ve belki bütün yahudiler dahi seferber olup bu siyonizmin kökünü kazımalıdır. Zira dünyada siyonizm var olduğu müddetçe insanlık asla güvende olmaz, dünya barış içerisinde yaşayamaz." diye konuştu.

"İslam ülkelerinin liderleri maalesef ayakta değil"

Gazze'deki soykırıma karşı Müslüman halkların ayakta olduğunu belirten Demir, "Ama İslam ülkelerinin liderleri maalesef ayakta değildir. Siyonizmin önüne geçmek bürokratik girişimlerle, arabuluculuklarla olacak bir iş değildir. Aziz Müslümanlar! Şehit Ahmed Yasin'in sessiz kalan Müslümanları Allah'a şikâyet ettiği gibi siyonizme karşı mücadele etmek için imkanı olan, ambargo koyabilecek olan, diplomatik ilişkilerini kesebilecek olan, hatta devlet olarak tanımaktan vazgeçebilecek olan İslam ülkelerinin lideri varsa -ki vardır- ve bunu yapmıyorlarsa burada biz sizinle birlikte hepsini Allah'a şikayet ediyoruz. Hepsini sorumluluk almaya davet ediyoruz. Bugün Aksa Tufanı Gazze müdafaası ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğü ülkelerin menfaatlerinin çok çok üzerindedir." şeklinde konuştu.

 

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇİMKO’nun üç tesisine çevre ödülüÖnceki Haber

ÇİMKO’nun üç tesisine çevre ödülü

CHP Milletvekili Öztürkmen'den Bakanlara Sert TepkiSonraki Haber

CHP Milletvekili Öztürkmen'den Bakanlara...

Yorum Yazın

Gaziantep'te sokak ortasında infaz! Acımasızca öldürdü
GİBTÜ’de mezuniyet töreni düzenlendi
Gaziantep Büyükşehir atma projesi ile ilkokul öğrencilerini bilinçlendiriyor
İşte Gaziantep FK'nın 2023-2024 sezonu karnesi
CHP’li Meriç’ten tarihi eser kaçakçılığının araştırılması için önerge
GTB heyeti, UHK 2024 mısır ve buğday kongresi’ne katıldı
Şahinbey’den kan bağışı kampanyası
Lenfoma hastası Eymen Çakmak, Galatasaray forması hayaline kavuştu
Karın ağrısıyla geldi, böbreğinden 35 cm’lik kitle çıkarıldı
Meteoroloji'den son dakika uyarı! Gaziantepliler dikkat
Vahşi cinayet: Eski eşi, kayınvalidesi ve kayınbiraderini öldürdü
Gaziantep’te Galatasaray’ın şampiyonluk coşkusu zirve yaptı
Gaziantep’te şampiyonluk kutlaması
Mersin'de feci kaza! Can Pazarı Yaşandı!
Galatasaray rekor puanla şampiyon
Gaziantep FK Süper Lig’de kalmayı başardı
Gaziantep’te kaza! Çok sayıda yaralı var
Gaziantep’te acil serviste şok intihar!
Gaziantep Kolej Vakfı’nda 60. yıl festivali coşkuyla başladı
Ünlü sanatçı Naz Ölçal GKV festivalinde sahne aldı