HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığından Gazze için küresel greve destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığından Gazze için küresel greve destek
Abone ol
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı siyonist işgal rejiminin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırıma tepki göstermek amacıyla dünya genelinde başlatılan “Küresel Gazze Grevi” için yapılan çağrıya destek verdi.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, katil ve işgalcilerin Filistin'deki katliamlarına tepki göstermek ve işgalcilere karşı başlatılan Aksa Tufanı’na destek vermek amacıyla yapılan gösterilere ve eylemleri desteklemeye devam ediyor.

Gaziantep’teki STK'ların düzenlediği basın açıklamalarına ve gösterilere destek vermenin yanı sıra tüm teşkilatlarının yoğun katılımıyla Kudüs ve Mescid-i Aksa davasına sahip çıkan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, meydanlardan ayırılmıyor.

Siyonist işgal rejiminin Gazze'deki katliamlarına sert tepki gösteren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, yaptığı etkinliklerle Mescid-i Aksa ve Kudüs davası için mücadele veren Filistinli Müslümanlara yönelik desteğini de sürdürüyor.

Kudüs ve Mescid-i Aksa davası için mücadele veren Filistinlilerin, işgalci siyonistlerin zulümlerine karşı "Aksa Tufanı" adıyla başlattığı operasyonlara da destek veren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, her platformda Mescid-i Aksa ve Kudüs davasına sahip çıkıyor.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden “Gazze'de katliam 65’inci gününü geride bıraktı. Tepkiler azalmamalı, artarak devam etmeli. Bugünkü Nazilere karşı durmak, soykırıma sessiz kalmamak adına küresel genel grev çağrılarına destek verilmeli. 11 Aralık Pazartesi günü bir günlük sivil inisiyatif alalım. Gazze’deki kardeşlerimiz ile duyarlı pek çok  kişi ve kurumun destek verdiği bu değerli çağrıya biz de destek veriyoruz. Destek için; evde kal, kredi kartı kullanma, banka hesaplarına girme #StrikeForGaza etiketiyle tweet at Instagram ve Faceebooku kapat.” şeklindeki açıklaması üzerine Filistin'de yaşanan zulme sessiz kalmamak için tüm dünyada ilan edilen küresel greve destek veren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, hizmet binasını bugün açmadı.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, Dünya Müslüman Alimler Birliği, Filistin Alimler Birliği, dünyanın dört bir yanındaki STK ve aktivistlerin 11 Aralık Pazartesi günü dünya çapında "StrikeForGaza (Gazze için Grev)" etiketi altında katil ve işgalci siyonist rejimin saldırılarına tepki ve Gazze'ye destek amaçlı yaptığı "Küresel Grev" çağrısına destek verdi.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı binasına sabah saatlerinde “Filistin için küresel greve destek amacıyla bugün kapalıyız” pankartı asıldı.

İlan edilen genel greve hizmet binasını açmayarak destek veren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Mescid-i Aksa ve Gazze meselesi itikadi bir meseledir. Bu sebeple yapılan eylem ve söylemler çok değerlidir. Halkımızı, üye ve gönüllülerimizi hassas ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu’nun çağrısına uyup bugün küresel greve destek veriyoruz. Gazzeli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Tüm halkımızı Gazze'deki katliama tepki göstermek amacıyla dünya genelinde bugün uygulanan küresel greve destek vermeye davet ediyoruz. Gazze'deki katliama tepki göstermek ve Filistinlilere destek için başlatılan küresel greve destek amacıyla bugün İl Başkanlığımızı açmıyoruz.” denildi.

 

Kaynak:Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Resul Dindar İbrahim Erkal İçin Sahnedeydi Önceki Haber

Resul Dindar İbrahim Erkal İçin Sahnedey...

GTB Akademiden Girişimcilik EğitimiSonraki Haber

GTB Akademiden Girişimcilik Eğitimi

Yorum Yazın

Gaziantep'te inşaat faciası! Ölü ve yaralılar var
Evlenen çiftlerin sayısı 2023 yılında geriledi
CHP’li Öztürkmen: Gaziantep’te, doktor da perişan hasta da
Hem eğitim, hem üretim
Jandarmadan emniyet kemeri denetimi ve eğitimi
21-22 ŞUBAT GAP TARIM FUARI
14. GAPTARIM Fuarı Törenle Açıldı
Gaziantep'te 22 Şubat'ta elektrik kesintisi olacak yerler
TOBB Gaziantep KGK, İşimiz Temiz Projesi'nde Gaziantep’e Türkiye birinciliğini getirdi
Yeni dönemde güçlü Nizip için yatırımlar artarak sürecek
Tahmazoğlu’ndan üniversite öğrencilerine 270 milyonluk dev destek
Yeni Transferler Takıma Güç Kattı
CHP’li Öztürkmen, Diyanet’in Sır İskandinav Gezisini Meclis’e Taşıdı
SANKO Sanat Galerisi’nde ‘Yansımalar’ temalı resim sergisi
Gaziantep'te tarihi eser operasyonu: 2 gözaltı
Köy okulu öğretmenlerinden örnek davranış
Toroslar EDAŞ Gaziantep’i Bakım ve Yatırımlarıyla Aydınlattı
 Polisin ele geçirdiği çalıntı bisikletler sahiplerine teslim edildi
Genç kursiyerlerden Fadıloğluna büyük sevgi
Başkan Fadıloğlu, ev ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor