memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

23-05-2022 10:31 Kategori: SPOR

Hokey’in Gol Kraliçesi Efsane Sporcu Perihan

Hokey’in Gol Kraliçesi Efsane Sporcu Perihan
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"10 yaşında spora başlayan ve 18 yıldır hokey oynayan Türkiye'nin efsane oyuncuları arasında yerini alan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü sporcularından Perihan Çınar THF Kadınlar Açık Alan Hokey Süper Liginin gol kraliçesi oldu. İstanbul Osman Nuri Bakırcı Ortaokulu beden eğitimi öğretmenliği görevini de sürdüren Çınar yurt içi ve yurt dışı şampiyonalarında sayısız gol kraliçeliği unvanı aldı."

Türkiye Hokey Federasyonu Kadınlar Açık Alan Şampiyonası Gaziantep'te tamamlandı. Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Kadın Hokey Takımının şampiyonluk ipini göğüsledi ligde gol kraliçesi unvanını ligde attığı 58 golle Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü oyuncularından Perihan Çınar kazandı. Gol kraliçesi belgesini Gaziantepli Spor Adamı Ali Koç’tan alan Perihan Çınar’ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Yaklaşık 18 yıldır hokey sporunun efsane oyuncuları arasında yer alan Perihan Çınar yurt içi ve yurt dışı şampiyonalarında yirminin üzerinde şampiyonada gol kraliçeliği unvanına sahip oldu. İstanbul Osman Nuri Bakırcı Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Çınar son dönemlerde yurt içi ve yurt dışı karşılaşmalarında yanından minik oğlu Alptuğ ümeyr Çınar’ı da ayırmıyor. Anne Çınar antrenmanlarda ve maçlarda koştururken küçük Çınar’da hem annesini izliyor hem de küçük yaşta sporla tanışarak spor yapmanın tadını çıkarıyor.

18 YILDIR HOKEY OYNUYORUM

Süper Lig'in gol kraliçesi olan Perihan Çınar 18 yıldır hokey oynadığını ifade ederek “Spor hayatımın en önemli parçası, 10 yaşından bu yana spor yapıyorum ve bugün beden eğitimi öğretmeni olarak gençlerin spor yapma alışkanlığı kazanmalarına destek verirken kendimde spor yapmaya devam ediyorum. Hokeyi çok seviyorum. Sporla tanıştığım ilk gün yaşamım değişti. Katıldığım yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası şampiyonalarda defalarca gol kraliçesi oldum. Özellikle yurtdışında tek hedefim ülkemin tanıtımına katkı sağlamak. Defalarca gururla milli takım formasını taşıdım. Bundan sonraki süreçte de gerek genç hokeycilerin yetişmelerine katkı sağlarken aktif spor yaşamıma da devam edeceğim. Bugünlere gelmemde elbette Gaziantep Polisgücü ailesinin büyük katkıları bulunuyor, teknik heyetimize ve Gaziantep Polisgücü Spor Kulübünün bugünlere gelmesinde büyük emekleri bulunan kulüp başkanımız Sayın Mehmet Kaplan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Evliyim ve küçük bir oğlum var. Oğlum gerek maçlarda gerekse antrenmanlarda sürekli benimle birlikte. Onun da bir gün tercih edeceği bir spor dalında ülkemize ve milletimize hizmet etmesini istiyorum” dedi. Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ