memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

03-09-2019 09:18 Kategori: SAĞLIK

Hasta Yatakları İle Konforlu Tedavi Seçenekleri

Hasta Yatakları İle Konforlu Tedavi Seçenekleri
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Hasta yataklarının kişi sağlığı açısından büyük bir önemi vardır. Yatak tamamen organik ve kaliteli malzemelerden meydana getirilmiştir. İçerisinde toplamda 4 adet motor gücü bulunuyor. "

Motor gücü sayesinde hastanın ağırlığını taşıyor ve yatak içeriye gömülmüyor. Yatak gün içerisinde aktif bir şekilde çalışıyor ve kişiye hiçbir şekilde ses bakımından rahatsızlık vermiyor. Yatak düşük bir seste aktif olarak çalışıyor. Boru tipi hasta yataklarında ise içerisinde hava akımı yer alıyor. Havalı hasta yatağı olarak isimlendirilen yataklarımızın; konforlu bir düzeni vardır. Mevcut hava devamlı olarak yatağın içerisinde dolaşır ve kişinin bedensel olarak rahat etmesine yardımcı olur. Kan akışında düzelmeler ve kas sisteminde iyileşmeler görülmeye başlar. Havalı yataklarımızın her noktası hareket halindedir. Bu nedenle de hastanın bedeninde kan pıhtılaşması meydana gelemez.

Hasta Yataklarının Tercih Edilmesinin Nedenleri

Hasta yataklarının tercih nedenleri arasında kişi sağlığına katkıları yer alıyor. Hasta yataklarımız en ve boy açısından bakıldığında her insanın bedenine uyumludur. Yükseklik olarak 25 cm aralığında yer alıp, beden kitle endeksi ise 130 kilogramağırlığına kadar taşımaktadır. Yatağın içerisinde bulunan motor desteği sayesinde obezite olan hastalarımızı taşıyabilecek güce sahiptir. Hasta karyolası hastanın gün boyunca rahat bir şekilde hareket edebilmesine yardımcı oluyor. Karyolanın sağ ve sol taraflarında korkuluklar yer alıyor. Hastalar bu korkulukların yardımı ile gün içerisinde yataklarından kalkıp bir takım ihtiyaçlarını giderebilirler. Tekrardan korkulukların yardımı ile yataklarına uzanabilirler. Ayrıca yatağın alt kısmında dört adet tekerlek yer alıyor. Bu tekerlekler açılıp tekrardan kapanabilme özelliğine sahiptir. Herhangi bir yer değişikliği yapılmak istenildiğinde çok rahat bir şekilde yapılabilir.

Hasta Yataklarının Psikolojik Faydaları

Hasta yataklarının içerisinde ortopedik bir düzen yer alıyor. Omurilik sistemi hasta yataklarımızın konforu sayesinde sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Merkezi sinir sistemi buna bağlı olarak her daim sakin kalıyor. Kişinin vücudunda oksitosin yani mutluluk hormonu salgılanıyor. Bu durum kişinin ruhsal sağlığının iyi olmasına yardımcı oluyor. Eğer yatağında kişi, huzurlu bir zaman geçirmez ise gün boyunca sinirlenebilir ve devamında psikiyatrik problemler ortaya çıkar. Bunun için yataklarımızın konforu hem biyolojik hem de psikolojik sağlığa iyi geliyor. Hasta yatağı kişinin hastalık ile mücadele etme aşamasında önemli bir yol arkadaşıdır.

Hasta Yatakları Nasıl Dezenfekte Edilir?

Hasta yataklarımızın temizlik işlemleri oldukça kolaydır. Kişinin hastalığının tekrardan nüksetmemesi için temizlik işlemlerine özen gösterilmelidir. Hasta karyolası temizlik işlemlerinde yatağın şiltesi ve örtüsü bulunuyor. Hasta bireye gün içerisinde pansuman, iğne gibi birçok işlem uygulanıyor. İlaç özelliğine sahip olan bu etken maddeler yatağa döküldüğünde hastayı rahatsız edecektir. Bu nedenle de yatağın şiltesinin ve örtüsünün devamlı temizlenmesi gerekiyor. Havalı hasta yataklarının ise mevcut havası indirilmelidir. Havası inen yatak artık temizlenmeye hazırdır. Yatağın yüzeyi çeşitli temizlik malzemelerin yardımı ile temizlenebilir. Yatak hiçbir şekilde su ve sıvı geçirmez. Temizlik işlem bittikten sonra iyi bir şekilde kurutulmalıdır. 

Hasta Yatakları Nasıl Çalıştırılır?

Hasta yataklarının kullanımı kolaydır. Havalı hasta yataklarının çalıştırılması için yatak ve motor kısmının etkileşim halinde olması gerekiyor. Havalı hasta yatağının içerisine şişene kadar hava akımı bırakılır. Yatak şiştikten sonra motor kısmı çalıştırılır ve yatak artık kullanım için hazırdır. Ayrıca yatağın kendisi ile bağlantılı bir adet kumandası bulunuyor. Kumandanın üzerindeki tuşlar sayesinde yatak pozisyon alıyor. Baş ve boyun kısımları tek tuş yardımı ile istenilen pozisyon aralıklarına getirilebiliyor. Tek yapılması gerekilen yukarı ve aşağı tuşları kullanılarak istenilen pozisyon kısmına getirilmesidir. 

Hasta Yataklarını Nasıl Satın Alabilirsiniz?

Firmamız tarafından hasta yataklarımız kaliteli bir şekilde yapılıyor. Ne kadar çok kullanılırsa kullanılsın, asla yıpranmaz ve zarar görmez. Esnek yapısı sayesinde yatağın içeriye gömülme ve eskime durumu yoktur. Her zaman ilk gün ki görünümünü korur. Hasta yatağı almak isteyen kişiler hasta yatağı fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirler. Konu hakkında araştırma yapmak önemlidir. Çünkü her insanın yatağa olan ihtiyacı değişebilir. Örneğin felç hastaları uzun yıllar boyunca yatağa bağımlı kalmak zorunda kalabilirler. Bu nedenle de hasta yataklarını satın alabilirler. Eğer ki hasta yatağını kısa bir zaman dilimi içerisinde kullanmak isterseniz hasta yatağı kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Hasta Yatağının Pratikliği

Yataklarımız hastalar için oldukça pratik özelliklere sahiptir. Havalı hasta yataklarımız kumandası sayesinde pozisyon verebilme özelliğine sahiptir. Yemek yeme esnasında yatağın açılabilir ve kapanabilir masası vardır. Bu nedenle de yatakta oturan bir insan yemeğini rahat ve huzurlu bir şekilde yiyebilir. Yatağın baş kısmında serum askılığı kısmı yer alıyor. Serum ihtiyacı olması halinde bu askılıklar kullanılabilir. Hasta yatağı hareket halinde olduğu için; hastaya pansuman yapılırken ya da iğne vurulurken kişi rahatlık ile yönünü çevirebilir.

Hasta Yataklarının Uzun Ömürlü Olması

Hasta yataklarımız kaliteli malzemelerden yapıldığı için uzun ömürlüdür. Motor gücü sayesinde yatağın dayanıklılığı artmaktadır. Yatağın her bir parçası bulunabilir. Bu nedenle de yatağın parçalarından birisine zarar geldiği zaman yeni bir parça ile değiştirilme imkânına sahiptir.

Kaynak: http://www.sabahmedikal.com

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU