Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

06-03-2019 15:19 Kategori: GENEL

GTB standına ziyaret

GTB standına ziyaret
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ile Gıda ,Gıda Teknolojileri Fuarlarında, Gaziantep’in coğrafi işaret tescil belgeli ürünlerinin sergilendiği stant açtı. "

GTB standını ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, Gaziantep’in tescilli ürünleri hakkında bilgiler verildi.

GTB’nin de destek veren kurumlar arasında yer aldığı, Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM) ile Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj Fuarı (GAPFOOD), Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katıldığı törenle açıldı.

Açılış sonrası Bakan Pakdemirli, fuar alanında bulunan tarım ürünleri ve tarım teknolojilerinin sergilendiği stantları ziyaret etti.

GTB STANDINA ZİYARET

Eşsiz mutfak kültürünü UNESCO Gastronomi kenti unvanıyla taçlandıran Gaziantep’in geleneksel lezzetlerinin sergilendiği GTB standını Bakan Pakdemirli ile birlikte Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin birlikte ziyaret ettiler.

Ziyarette, GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Gaziantep’in coğrafi işaret tescil belgeli ürünleri hakkında bilgiler verdiler.

Gaziantep adına Türk Patent ve Marka Kurumundan alınmış coğrafi işaret tescil belgeli 22 farklı ürün olduğuna değinen GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, bu tescilli ürünlerin 9’unun Gaziantep Ticaret Borsası tarafından şehre kazandırıldığını ifade etti.

Tiryakioğlu, bu ürünlerin yanı sıra 13 farklı yeni ürün içinde gerekli tescil başvurularını tamamladıklarını söyledi.

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise, GTB’nin Türkiye’de bulunduğu şehir adına en fazla coğrafi işaret tescil belgesi alan borsaların başında geldiğini vurgulayarak, “Binlerce yıllık bir medeniyetin mirasçıları olarak, Gaziantep’in eşsiz lezzet hazinelerini, aslına uygun hazırlanış biçimleriyle gelecek nesillere taşımak istiyoruz” dedi.

GTB standında ayrıca Bakan Pakdemirli ve fuarı ziyarete gelen vatandaşlara  geleneksel yöntemlerle hazırlanmış Gaziantep çiğ köftesinden ikram edildi.

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna