memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

14-05-2019 15:50 Kategori: SAĞLIK

Göz Kapağı Estetiği Hakkında

Göz Kapağı Estetiği Hakkında
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Yaşın ilerlemesinin belirtileri olarak göz çevresinde farklılıklar gözlenir. Dış görüntüye yansıyan ve kişide zaman zaman rahatsızlık hissettiren bu görüntü göz kapağı estetiği ismi verilen operasyon ile düzeltilmektedir. "

Ayrıca göz kapağının sarkması, şeklini ve görevini kaybetmesi kişide görme eksikliklerine de neden olabilir. Bu nedenle göz kapağı estetiği fiyatları uygun olan estetik merkezinde değil de en güvenilir yerlerde yapılmalıdır. Bu operasyon ile özellikle göz kapağının eski formunu kazanması adına göz kapağı estetiği yapılmaktadır. Bu operasyonu bu şikâyetlerinde haricinde bazı durumlarda uygulanmaktadır. Genç yaşlarda göz kapağındaki yağ birikmesinden kaynaklanan rahatsızlıklar sonucunda da bu operasyona sıkça başvurulmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapağı üzerinde bulunan fazla yağın ciltten çıkartılma işlemidir. Göz kapağından operasyon ile çıkartılan doku miktarının çok iyi bir şekilde orantılı olarak alınması, hastanın görüntüsünü direkt olarak etkileyen hassas noktalardan biridir. Ayrıca göz kapağı estetiği fiyatları ameliyat öncesi araştırılmalıdır. Bu operasyonunun çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Üst göz kapağı için, kesilen kısım göz kapağındaki katlanan kısmının altında bulunan noktaya uygulanmaktadır. Böylelikle göz kapağı açıkken hiçbir iz görünmez.

 Göz kapağın onarımında ise kirpiklerin hemen altından itibaren hiçbir iz gözükmeden operasyon yapılır. Göz kapakları derinin en az iz kalan bölgelerinden biridir. Ameliyat sonrasında hastanın görme derecesi artacaktır. Ayrıca şikâyetçi olduğu görüntü ve rahatsızlıkta kısa sürede sonlanacaktır. Bu operasyon sonrasında hastanın göz çevresinde hiçbir şekilde iz ve ameliyat belirtisi olmaz.

Göz Kapağı Estetiği Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz kapağı estetiği ameliyatı öncesinde göz kapaklarının fonksiyonlarını etkileyen tüm problemler dikkate alınmalıdır. Operasyon sırasında kapak düşüklüğü ya da gevşekliği gibi problemlerin onarılması gerekmektedir. Aksi takdirde işlem sorunlu ve olumsuz gerçekleşebilir. Dikkatsiz ve kontrolsüz operasyonlardan sonra göz kapağındaki pozisyon bozukluğu, göz sulanması gibi şikâyetler operasyon sonucunda ortaya çıkabilir. Bu şikâyetlerin yaşanmaması adına hastaların doktor tavsiyelerini önemsemeleri gerekmektedir.

Göz Kapağı Estetiğinin Ayrıntıları

 Göz kapağı estetiği işlemi ortalama bir buçuk iki saat kadar sürmektedir. Ameliyat öncesinde doktor ile göz kapağı estetiği fiyatları ve tüm ayrıntıları görüşülmelidir. Çünkü göz kapağı estetiği sonrasında küçük ağrılar oluşabilir bu ağrıların olması son derece normal kabul edilmektedir bu ayrıntıların hepsinin bilinmesi gerekmektedir. Operasyon sonundaki bu ağrılar doktorun vereceği ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. Operasyon sonrasında hastanın göz kapağında gerginlik ve şişkinlik görülebilir. Şişliğin düzelmesi yaklaşık olarak 2 haftayı bulabilir. Dikişlerin alınması 3 ve 7 gün süre sonra gerçekleştirilir. Dikişlerin alınmasından sonra göz kapağı ve çevresinde şişlik morluk zamanla kaybolacaktır.

 Kişinin görüntü anlamında normale döndüğü sürede normal rutin hayatına dönebilir. Günlük aktivitelerini rahatlıkla yerine getirebilir. Operasyondan sonra yaklaşık 3 ya da 5 gün kadar sürede günlük aktivitelerden ve 3 hafta kadar ağır, kişiyi zorlayacak sporlardan uzak durulması gerekmektedir. Kan basıncının artmasından kaynaklanacak eğilme kaldırma ve ağır sporlardan da bir süre uzak durulması gerekmektedir. Göz kapağı estetiği gerçekleştirildikten sonra hafif ağrılar hissedilebilir bu ağrılar doktor tarafından verilen ağrı kesiciler ile giderilebilir.

 Operasyon sonrasında hastanın göz çevresinde şişlik gerginlik ve hafif sızlama hissedilebilir. Bu şikâyetler 2 hafta içerisinde azalarak yok olacaktır. Kullanılan dikişler 5 ile 7 gün sonra alınarak gözdeki hafif şişlik ve morluklar da kendiliğinden kaybolmaya başlayacaktır. Operasyondan sonra hasta kısa sürede günlük rutin hayatına dönebilir. Hastaların kapağı estetiği olduktan sonraki 1 hafta boyunca kan basıncını arttıran eğilme kaldırma ve ağır spor aktivitelerinden uzak durması gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken bu süreci sorunsuz şekilde halleden hastaların iyileşme süreci daha rahat ve hızlı gerçekleşir. Göz kapağı estetiği https://www.quartzclinique.com sayfasından ayrıntılı olarak incelenerek bilgi alınabilir.

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU