memo

Bugun...
03-11-2017 11:35 Kategori: GENEL

GKV’li Ecegül Bayram’ın Asri filmi ABD’de finale kaldı

GKV’li Ecegül Bayram’ın Asri filmi ABD’de finale kaldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"New York New Visions and Voice Festivaline katılan Türk kızı Ecegül Bayram’ın Asri adlı kısa filmi finale kaldı. Küçük yaşta evlendirilen Suriyeli ikinci eşin yaşadıklarını anlatan filmin ilk sunumu geçtiğimiz dönemde Cannes Film Festivali’nde de yapıldı. GKV Özel Okulları mezunu Ecegül Bayram Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Cengiz Bayram’ın da kızı olup çektiği filmlerle isminden sıkça söz ettirmekte."

New York New Visions and Voice Festivaline katılan Türk kızı Ecegül Bayram’ın Asri adlı kısa filmi finale kaldı. Küçük yaşta evlendirilen Suriyeli ikinci eşin yaşadıklarını anlatan filmin ilk sunumu geçtiğimiz dönemde Cannes Film Festivali’nde de yapıldı. GKV Özel Okulları mezunu Ecegül Bayram Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Cengiz Bayram’ın da kızı olup çektiği filmlerle isminden sıkça söz ettirmekte.

Kuruluşunun 54.yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları mezunlarının yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası arenalarda elde ettikleri başarılarla da sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Amerika’da filim yönetmenliği alanında eğitim gören GKV Özel Okulları mezunu Ecegül Bayram yönettiği filmlerle sık sık gündeme gelirken son olarak Amerika’nın en iyi bağımsız film yapan akademisi NYU TISCH’i (The New York University Tisch School of Arts) geçen yıl bitirdikten sonra yönetmenliğini yaptığı kısa filmi ASRİ,  New York New Visions and Voice Festival’de finale kalan 4 eserden birisi oldu. ASRİ,  Türkiye’deki kız çocuklarının evlendirilmesi ve Suriyeli ikinci eşin durumuna dikkat çekiyor. Filmin sunumu geçtiğimiz dönemde Cannes Film Festivali’nde de yapıldı. Sonuçlar New York New Visions and Voice Festivalinde finale kalan filmlerin sonuçları 16 Kasım’da NYU Cantor Film Center’da düzenlenecek tören ile açıklanacak. Finallere bir Türk yönetmenin çektiği bir filmin kalması da ayrıca Türkiye gündeminde önemli bir gurur kaynağı oldu. Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU